şükela:  tümü | bugün
 • lan gören sanır film milattan önce çekilmiş gelen geçen "dönemine göre çok iyi hühühü" diye geveleyip durmuş. ne iyisi bok gibi amatörce çekilmiş bir film. yeşilçam uğraşsa bundan kat kat daha iyi çekermiş.

  yüzüklerin efendisinin orijinali de bundan 10 sene sonra çekilmiş ama izlesen aralarında en az 100 yıl var dersin. sırf sovyet övecekler diye kör olacak amk müptezelleri.

  (bkz: sosyalizm vs kapitalizm) somut olarak görmek isteyen bir bunu bir de normal lotr izlesin.
 • rusça khraniteli yani koruyucular adı ile 1991 yılında sovyetler birliği dağılmadan evvel çekilen j.r.r tolkienin lord of the ringseserinden uyarlanan bir efsane film. şaka gibi ama değil.

  filmin konseptinde bir anlatıcı bulunduğu için peter jacksonın versiyonundan biraz farklı yer yer oz büyücüsü tadında sahneleri olan pamuk prenses ve yedi cüceler masalı hissiyatı veren çekimlere sahip.

  filmin en güzel yanı filmde tom bombadil ve altın yemişin yer alması. hobbitlerin yanında tom bombadilin cüsse farkını çok profesyonelce ekrana yansıttıklarını es geçmemek lazım.

  film uzun zamandır ortalarda yokmuş yakın zamanda youtube'a eklenmiş.

  kaynak

  youtube linki
 • bunu biz yaptık nasıl olmuş desek, yerden yere vururlar agzımıza ederler bu nasıl film diye. siz ciddi misiniz lan nesi güzel yaraktan hallice en kötü fan filmi bin kat daha iyidir. bu dunyaya da yuzuklerin efendisi ve orta dunyayi sevdiren her ortamda bok attıgınız peter jacksondır. onun sayesinde sevip simdi fularinizla yorum yapiyorsunuz. seneye goruruz amazon diziyi insallah super mukemmel yapar da neresinden yereriz diye dusunursunuz.
 • filmin kapağı ve çekimleri buram buram 2000ler vivid pornosu kokan film. her an jenna jameson ha çıktı ha çıkacak diye diye izleyemedim filmi. bir sakinleyim tekrar bakip editleyecegim.
 • ben artık yaşlandım galiba ya. kim ironi yapıyor kim yapmıyor, kim taşak geçiyor kim ciddi hiç ayırt edemiyorum artık. beğenenler taşak mı geçiyor yoksa ciddi mi? benimle mi geçiyosunuz ibneler?
 • sovyetleri bu film dağıtmıştır.
 • neyi şahane anlamadım gözünüzün önünde sıçsalar ama bu yüzüklerin efendisini konu alıyor deseler ayakta alkışlarsınız amk
 • burada bunu beğenen yazarlar 1978 versiyonu animasyonunu izleseler şoka girip peter jackson'a olan saygılarını kaybedeceklerinden eminim.1978 animasyon vs film
  ayrıca tarkan tarzıyla pantalonsuz arathorn'un oğlu aragorn da görülesidir.
 • (bkz: ekşi sözlük en beğenilmeyecek siki beğenme timi)

  abi ne diyorsunuz allah aşkına?

  bunu niye, neden beğeniyorsunuz? göremediğim ne var?

  izleyince yeniden orta dünya'ya gittim falan gibisinden konuşanlar var. abi size 10 dakikalık evde kısa bir film çekeyim, daha çok hissedersiniz orta dünya'yı.

  kitabı o dönem hikayeleştirme kararı vermeleri ve tiyatral şekilde sunma çabalarını takdir edin geçin. daha ilerisini yapmayın, ayıptır.
 • (bkz: yüzüklerin efendisi: yüzük yoldaşlığı)

  da yoldaş frodo!