• 3.53'te kupeleriyle oynayan hatun, samimi bir gulus birakirken, dislerinin ofsaytligiyla bizleri vuruyor. olsun yine de gulusu tatli ve samimi. asil 4.00'deki asiklar arasi karsilikli gulus tatli. kadin askla bakip, guluyor, ne guzel. belli ki mutlular. iki bakisla anlasiyorlar, sozlere gerek yok.
  • mouse’un; dikkatleri ustune cekip, konsantrasyon kayboldugunda neler olabilecegini gostermek maksatli kodladigi kadini gorebileceginiz, bir cesit egitim videosu.
  • kimsenin elinde telefon yok kafalar yukarida vay be.
  • çekimlerinin ne kadar özenilmiş, kurgusunun ne kadar güzel olduğunu düşünürken bir yandan da beni bir huzur, hüzün ve sükunet hali aldı. bir de o zamana ve oraya özlem duydum. bunun adı:

(bkz: fernweh) almanca'da "uzaklara gitmeyi özlemek" anlamı olsa tam manası "hiç gitmediğin bir yere özlem duymak" bu kelimenin. işte bu videoyu izleyince tam da bu hisse kapıldım. üstüne bir de sözlükten iki kişinin orayla ilgili anılarını okuyunca iyice garip oldum.

o videodaki herkesi, hepsinin hikâyesini merak ediyorum. o çocukların şimdiki hali nasıl, neredeler? köpeğini gezdiren siyahi abi hala hayatta mı? o kamerayı eliyle kapatan abi neler yapıyor? yeşil gömlekli adam ve yanındaki kısa boylu sevgilisi evlendiler mi ayrıldılar mı? bu düşüncelerden alamıyorum kendimi.

bir de fark ettiniz mi bilmiyorum ama çok klasik giyinen ve klasik stile sahip olan insanlar hariç herkesin kılığı kıyafetinden bunun başka bir döneme ait olduğunu anlıyor insan. video sanki dün çekilmiş gibi 1080i 60fps olsa bile...
  • adamlar 1993 yılında hd video çekiyor ben 2017 yılında hd izleyemiyorum fakirliğin gözü kör olsun.
  • 35 mm film ile çekilen tüm videolar zaten hd, hatta istenirse ultra hd olarak dijital ortama aktarılabildiği için, şaşırmaya gerek yok.

1920'de çekilen filmler bile orjinalinden uygun biçimde aktarılırsa 1080p olarak yayınlanabilir.

edit: öyle değilmiş, zaten dijital olarak hd çekilmiş.
  • lan gözlerim dolu dolu oldu parlement pazar gecesi müziğiyle uyumus doksanlarda büyümüş olan ben ve benim neslim sanırım ayni duyguları hissediyoruz olm video çok güzel degil mi lan.
  • 2. görüntüdeki insan kalabalığının ön kısmında beliren gözlüklü, bıyıklı, takım elbiseli dayı vergi dairesinden veznedar emeklisi değilse şu an beni times'ın göbeğinde zenci torbacılar mokokolasın mk asdfghjl... o kadar eminim valla.
  • techmoan tarafından internete aktarılmış bir video'dur. "d-vhs nedir? vhs'de hd kalite mi olur?" diyenler yine techmoan tarafından hazırlanmış şu harika video'yu izleyebilirler: https://www.youtube.com/watch?v=jiu0lpelqpe

ayrıca bkz: https://www.wikiwand.com/en/d-vhs
  • insanların elinde cep telefonu görmemek çok garip.
hesabın var mı? giriş yap