şükela:  tümü | bugün
 • bir tanesi ferrari kokpitinde, diğeri de mclaren kokpitinde olmak üzere iki tane michael schumacher' in görüldüğü yarıştır. bunun nedeni, yağmurlu havada kaskı sürekli buğulanan david coulthard' ın, michael schumacher' den ödünç aldığı kask ile yarışmasıdır.
 • hayatımda izlediğim en zevkli yarışlardan biriydi. olivier panis'e oldum olası bir sempatim vardı ve bir şekilde o yarışı kazanmıştı. gerçekten mutlu olduğum bir gündü. monaco grand prix'si gerçekten özeldir benim için ve o sene çok mutlu olmuştum. ertesi sene bu yarış bir şekilde hem anneler gününe gelirken hem de babamın vefat ettiği günde koşulmuştu, hastaneden çıkıp eve gidip schumacher'in o zamanlar için teknik kapasite açısından oldukça geride olan ferrarisiyle bu yarışı kazanışına sevinmiştim. 1997 monaco gp'de aslında 1996 yılındaki kadar garip olmuştur benim için bu nedenle.
 • olivier panisin coştuğu dakikalar için;
  http://www.youtube.com/watch?v=h8p7iazhvfm
 • sıradışı sonucu sayesinde unutulmayan yarış.
 • schumacher'in ilk turda yarış dışı kalması ile zamanında benim için hayal kırıklığı olsa da, monaco grand prix tarihindeki en ilginç yarışlardan biridir. pist ıslak başlayıp sonradan kurumuş, ve yarış boyunca neredeyse hiç yağmur yağmamış olmasına rağmen, yarış sonunda 22 araçtan sadece 4'ünün sağlam kaldığı ve 3'ünün damalı bayrağı görebildiği gariplikte bir yarıştır.

  sıralama turlarında michael schumacher, o zamanlar bir kamyon kadar yavaş olan ferrari f310'u ile inanılmaz şekilde pole position'ı almış, ancak f310'un da katkısı ile kötü bir start alıp ilk virajda damon hill'e geçilince konsantrasyonu bozulmuş, akabinde gelen virajdaki spin'i kendisinden hiç beklenmeyecek şekilde (rain master) toparlayamayınca da ilk turda veda etmişti. ardından sıcak çikolata eşliğinde geçen kaza resitali sonrasında da olivier panis, hayatında görüp görebileceği tek birinciliğe (hem de monaco gibi her pilotun en çok kazanmak istediği pistte) ulaşarak günün ballısı olmuştu. artık böyle yarışlar göremiyoruz ne yazıkki...

  https://www.f1fanatic.co.uk/…996-monaco-grand-prix/