şükela:  tümü | bugün
  • türk sinemasının en iyi filmlerinden biri olan tabutta rövaşata'nın şuradan izlenebilecek galasıdır.
    böyle bir gala 2017 yılında olsa reis'in kalbine inebilirdi.
  • oha lan nasıl da unutmuşuz eskiyi. böyle kapalı alanda sigara içenleri görünce bir garip oldum, hele böyle adam bira içerken kimsenin ona karışmaması falan inanılmaz enteresan geldi.

demek ki harbiden adamlar istediklerini başarmışlar, hepimizi kafalarındaki sisteme gayet güzel alıştırmışlar. ben ikna oldum şu anda başarılı oldukları hususunda.
  • bu kafalar sayesinde tabutta rövaşata gibi aşmış bir film çekilebildi.
  • bu ortamların olmadığı gibi ayşen aydemir ve tuncel kurtiz de yok artık, ağlayalım ulan.
  • adamlar sırf biraz daha entelektüel, biraz daha marjinal, biraz daha sıradışı görünmek için plastik bardaklarda çay içer gibi şarap içiyorlar. o birisi de sanırım hayatının ilk sigarasını içiyordu, öksürdü filan.

bu kafalar yüzünden bu karanlık çağları yaşıyoruz. bu yanlış öykünmeciler, bu neojöntürkler, püüü bu babadan oğula nesil bu püüüü. gaza geldim gidiyorum.
  • sonlara doğru ahmet uğurlu'nun düğünlerde fantaya votka eklemek gibi bir işler karıştırması gözlerden kaçmamıştır.
  • sigara dışında bu ortamın benzerini levent kanyon'da yapılan herhangi bir filmin galasına katılarak görebilirsiniz.

ha, plastik bardakta içilen şarapla cisimleşen samimiyet başka. artık kadehte içiyoruz şarabımızı. mantarını da çakmakla ittirip içine düşürmüyoruz, birinin cebinden tirbuşon illa ki çıkıyor: 90'lar bitti artık. o dönemki harbiliği asla bulamayacağız.

edit: yönetmen ve oyuncuları ayrı tutuyorum ama, tekrar izleyince inceden bi "cihangir enteli" kolpalığı da sezdim. olsun
  • deyim yerindeyse alkolün su gibi aktığı bir galadır.

o değil de bir ara gözlerim tuncel kurtiz'i gördü be..
  • internetin olmasına sevindiren günlerdeyim. 90lara ait her şey sadece bizde değil tüm dünyada o döneme denk gelmiş herkes tarafından hakkıyla her gün değerlendiriliyor zaten. yeni bir şey değil. bir sürü film, albüm ve youtube arşivi...