şükela:  tümü | bugün
  • f1 tarihindeki enteresan finishlerden birine sahip olan yarış. kimin birinci olduğu konusu uzun süre gündemden düşmemişti. hakkinen çizgiyi ilk sırada geçtiği görülmüş; ancak aldığı 10 sn dur kalk cezasını son turunda pitte gerçekleştiren schuminin finişi ilk sırada geçtiği belirlenmişti.
  • sonuyla hatırlanası yarışlardan. büyük kısmı yağmur altında başlayan yarışta mika hakkinen bir ara liderlikte farkı 49 sn'ye çıkarsa da 42. turda attığı spin sonucu ön kanadını kırmış ve farkı 10 sn'ye erimiştir. bir tur sonra ise kötüleşen koşullardan ötürü güvenlik aracı içeriye girmiştir. yarışa tekrar dönüldükten 2 tur sonra hakkinen liderliği schumacher'e kaybeder. bu arada michael schumacher, güvenlik aracı periyodunda alexander wurz'u geçtiği için 10 saniye dur kalk cezası alır. cezasını çekmek için pite son turda giren schumacher, bu sırada bitiş çizgisini geçmiş bulunur. bu ise cezasını aslında çekmediği diskalifiye edilebileceği anlamına geliyordu. ancak ferrari, cezanın veriliş prosedürüne itirazda bulunarak cezayı iptal ettirmiş ve yarışın kazananı schumacher olmuştur.
    o anın videosu: https://www.youtube.com/watch?v=efzuyhatnto
  • formula 1 tarihinde bir pilotun (bkz: michael schumacher) pit yolunda yarışı bitirerek galibiyet elde ettiği ilk ve tek yarıştır.
  • yarış sonunu gösteren videosunu az önce izlediğim yarış. cidden çok ilginç bir bitiş olmuş.