şükela:  tümü | bugün
  • efsane nesillerin şahı, padişahı.

öyle bir nesil ki bu dört yılda türkiye'de hala kimsenin unutamadığı birçok olay yaşandı. 99 depremi sonuçların açıklandığı ya da beklendiği zaman oldu. galatasaray'ın milan'ı 3-2 yendiği maçta oradaydım zaten. sonraki uefa maçlarını değişik değişik illerde izledim. final üniversitede.

2002 dünya kupasını öğlenden sonra evde oturur izlerdik.

2003'te akp'nin iktidarı. yine aynı yıl sertab erener'in eurovision birinciliği.

ne yıllarmış be!

edit: anaa doğru ya la 11 eylül olayı da bu yıllar arasında. aşağıdaki arkadaş hatırlattı.
  • ve geceleri nba maçlarının dibine vurmuş nesildir. keşke bende onlardan olsaydım *
  • galiba 6-0'lık mağlubiyet de bu yıllardaydı. evet evet kahveden kaçmıştık. dolmuşa kendimizi zor atmıştık ama gol yemeye devam ediyorduk. ahahah. sen gülme lan kanatlı!

(bkz: hem kanatlı hem renkli olan takım)
  • tam o dönem arasında lisede olduğum için o zamanın üniversitelilerine göre "liseliler bilmez" olduğum nesil.

neyse şimdi her şeyi öğrendik, biliyoruz.
  • degerini anlayip uzattigim okul yillari
    1998-2004
  • kaba bir hesapla yolun yarısına* ulaşmış nesildir. genelde 80 civarı doğumlu olurlar.

bu nesille ilgili bir fun fact: hem anadolu lisesi hem de öss sınavları birer kez iptal edilmiştir.(soru çalınmasıydı sebep yanlış hatırlamıyorsam.)

başka bir fun fact: ösym götümü ye şarkısı da bu neslin çektiği çileler sonucu yazılmış olabilir. (bkz: kaynak kıçım)
  • 30 yaşındalardır.

yaşlısınız olum ahahaha.
  • o yıllarda üniversitede okuyanları 30 yaşında zanneden ergenlerin yaşlı olduğunu iddia ettiği nesildir.
  • görüyorum ve 6 eksiltiyorum.
  • bu ne kadar gerizekalı bir başlık diye düşünmeme sebep olan nesil. bu açıdan efsanesiniz bu mallığınızı ileriki nesillere göstermek istemeniz takdir edilesi.