şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hı hı tehlikeyi gördükleri için milli görüşçülerle cemaati aynı torbaya koyuyorlardı. cemaat tehlikesini hablemitoğlu hariç hiçbir laikçi göremedi (uğur mumcu da göremedi. o da dincilerle cemaatçileri aynı torbaya koydu). işleri güçleri başörtülülerdi, çember sakallılardı. cemaat zaten modern kisvesine bürünmüştü, cemaat tehlikesine ayrı başlık açmak yerine "cemaat de dinci" deyip geçiyorlardı. çünkü göremiyorlardı. zaten türkan saylan bu açıklamayı fethullah efendi'nin devleti ele geçirmeye yönelik gizli kamera kaydı ortaya çıktıktan sonra dostlar alışverişte görsün modunda yaptı. dedem o gizli kamera kaydını görse dedem de "bu fethullah çoh tehlikeliymiş yav" derdi. 28 şubat'ta erbakan'ın devrilmesine en önde sevinen türkan saylan ve çevresiydi. bugün karamollaoğlu'yla ittifak yapıyorlar, yüzleri kızarmıyor.

  bugün geldiğimiz noktada cemaat terör örgütü oldu, milli görüşçülerle laikçiler millet ittifakı moduna girdi. biz tarafsızlar 90'ların sonunda "bu cemaat tehlikeli, milli görüşçülerle bunlar aynı değil" dedik diye irticacı olduk (müslüman olduğumuz bile şüpheliyken). gene laikçiler kahraman oldu ve dün irtica yaygarası yapıp asker eliyle tasfiye ettikleri milli görüşçülerle bugün koyun koyunalar. hey gidi türkiye hey.
 • türkan hanımdan önce de (bkz: uğur mumcu) açık ve net bugünlerin olacağını söylemişti. arabasına bomba yerleştirilerek öldürüldü. bu ülkede doğruyu söyleyen ve savunan sevilmez. türkan hanım da söylediğinde kafir ve ateist ilan edildi, linç uygulandı. aklı başında bir müslüman da ''ateistse ateist, bu kadının iddiası araştırılsın'' demedi. çocuk ve kadınlara yaptığı iyilikler, eğitime verdiği destek sayesinde belki de kendisini linç edenlerden çok daha sevaba girmiştir.
  edit: imla
 • türkan saylan
  çağdaş yaşamı destekleme derneği
  https://www.cydd.org.tr/
  19 haziran 1999 tarihli siyaset meydanı izlemek isteyenler için 1. ve 2. bölüm
  https://youtu.be/c4csyhe2t08
  https://youtu.be/yn0xq2gyc5a
  saygı ve sevgiyle...
 • biz asılız bizim istemediğimiz birşeyin türkiye'de olması mümkün değil diyen ölmüş gitmiş bir kokonadır kendisi. az kaldı fettöşü de yakında yanına göndereceğiz.
 • din maskesi takıp cebini dolduran türkiye cumhuriyeti devleti ve millet düşmanlarının, tekerlerine çomak soktuğu için salya saçarak kokona gibi tabirlerle hakaret ettikleri hayırsever ve vatansever büyük türk eğitimcisi.

  karşısına aldığı taraf ise milli görüşçü, cemaatçi, bilmemneci farketmez, cumhuriyeti yıkıp yerine kendi at koşturacakları rejimi dayatmaya çalışan bölücü irticacı radikal fraksiyonlar. türkiye'de yaşanan her problem bu fraksiyonların batı tarafından "islamcı bir türkiye'nin daha rahat kontrol edileceği" düşüncesiyle desteklenmesi yüzünden yaşanıyor. 12 eylül'ünden, 6-7 eylülüne, 15 temmuzundan 28 şubatına türkiyenin yaşadığı her badire bu batı destekli fundamentalist islamcıların eseri.