şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadıköy-yenidoğan hatlı otobüstür.bu araç içinde (bkz: kusmak) serbestir.hiç bir halk otobüsünde görülmeyecek kadar vakur bir tavırla kusmuk gazete kağıdıyla ;ceset misali örtülür ki kusmuğun yakınları kusmuğu daha sonradan teşhis edebilsinler.duraktan yeni binenlere gazetenin ucunu kaldırıp bakınız bu benim eserim diyebilsinler...eğer bu nadide çalışma zemine değilde koltuğa yapıldıysa (bkz: kabin amiri) ıslak bir paçavrayla bunu siler , nemlikoltuğu görenler kattıyetle koltuklara oturmaz,bunu bilmeyen insanlar x-kusmuklu koltuğa oturur ve ilginç bakışlara maruz kalırlar.
 • gerci yazilanlardan anlasilmistir ama yine de vurgulayalim: toptan halk otobusu hattidir. belediye otobusu calismaz.
 • camlarını sabah yolcularının nefesinden oluşan buharla yıkayan otobüs.

  her sabah ağzına kadar et ve kemikle dolu olarak geçtiğini gördüğüm ve intihar bombacısı olacağım gün iştirak etmeyi düşündüğüm toplu taşıma aracı. iett "biz insan taşıyoruz" derken bu halk otobüsünü görmezden gelmemeli, hakikaten insan taşıdığını bu kadar belli eden bir hat yeryüzünde mevcut değil.

  şu aralar çevresinden iyice korkan ve her parselini çitlerle çeviren bir uydukentin insanları ile istanbulu döndüren işgücünü aynı mekanda birleştirmesi bile başlı başlına bir yazı konusudur.
 • kadıköy-ataşehir hattında alternatifler arasında ulaşımı en çabuk sağlayan seçenektir.evet belki 19mnin kalitesine sahip olmayabilir ama bu güzergahta yolculuk yapmanın en hızlı yolu kuşkusuz 19edir.ha ben 40 dakikada giderim ama adam gibi giderim diyorsanız buyrun 19mye.*
 • dünyanın en kötü kokan yeridir.
 • içeride sıçıldığı her halinden belli olduğu halde binmek zorunda kaldığım yegane otobüs. biner binmez açık camların dibine üşüşürsünüz biraz temiz hava almak için ama bu bile otobüs sakinleri tarafından ters karşılanır. "ne var arabada, sıçtık sanki içeriye" der gibi bakarlar size. ama farkında olmadıkları şey arabanın içinde gerçekten sıçıldığıdır.

  daha sonraları anladık ki içeride bebek bezi değiştirmek, kusmak, pet şişeye işemek legalmiş.
 • bomboşken bile cam kenarında ayakta dikilmenin daha akıllıca bir davranış olduğunu birkaç deneme yanılmadan sonra anlarsınız. araca sinmiş mide bulandırıcı koku yaz kış değişmez hep oradadır. elimde olsa bu hatta çalışan otobüslere deterjan/su/sünger allah ne verdiyse girişeceğim.
 • yaz kış değişmeyen iğrenç bi koku eşliğinde yolculuk edebileceğiniz bi otobüs. kadıköy-yenidoğan otobüslerinin e5 ten giden versiyonudur aynı zamanda ataşehir yolcularının da 1 numaralı toplu taşıma aracıdır. zor durumda kalmadıkça binmemenizi tavsiye ederim.
 • (bkz: 500t)