şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çok, ama çok başarılı bir program. oldukça entegre çalışması bir yana inanılmaz derecede düzenli.
 • windows versiyonu da çıkmış olan yazılım. browser'larda bulunan "beni hatırla" seçeneğinden daha güvenli olduğunu düşünüyorum.
 • mac versiyonu 40, windows versiyonu 30 dolar. "mac'iniz yok mu olm zengin piçsiniz işte" muamelesi çekmiş adamlar asdklsfjlkfhasl.
 • indirimle ucuza kapattığım, bir süre ne gerek var ki diye salladıktan sonra kullanınca bir çok işi kolaylaştırmış program. web şifreleri yanında program lisansları, notları, finansal bilgileri falan da saklıyor.
 • hem pc hem mac kullananlarin ayri ayri 2 lisans almasini gerektiren program.
 • firefox eklentisi şifreleri içe aktarmadığı için kullanışsız. birden fazla pc, birden fazla firefox sürümü ve birden fazla profilde denedim, betalarını ayrı kararlı sürümünü ayrı. yok, olmuyor.
 • mac kullanan ve bu programı almayı düşünenlerin acil değil ise acele etmeyip macos mavericks işletim sistemini beklemeleri menfaatlerine olabilir. çünkü bu sürümde işletim sistemi benzer bir özelliğe sahip olacak.
 • windows'daki muadili open source keepass kadar kullanisli bulmasam da, mac os x icin suan icin en düzgün yazilim. internet gezginleri ile arasi denildigi gibi pek iyi degil. browser üzerinden yapilan kayitlar ile manuel kayitlar birbirine giriyor. halbuki bunlar elle tag yöntemiyle kategorilendirilmeden ayri tutulabilmeli.
 • lastpass'dan en büyük farkı bilgilerinizi kendi bilgisayarınızda ya da istediğiniz bir online depolama alanında saklayabiliyorsunuz. lastpass ise kendi sunucularında saklıyor. şifreleme programının yazarlarında, şifrelenmiş de olsa data barındırma fikri hoşuma gitmediği için 1password'ü tercih ettim.

  heartbleed nedeniyle indirime girmiş, bu ay için "macpowerusers" (m, p, u büyük harfli) kuponunu kullanarak biraz daha indirim almanız mümkün. ha yine lastpass'ın ücretsiz olduğunu hesaba katarsak, çok pahalı tabi.

  genel olarak ise, şimdilik bir kaç siteyi ekledim. evden ve ofiste kullandığım bilgisayardan süper bir şekilde eşleştirme yapıp, iki farklı browser'da şifrelerimi ekledim. tek tıkla user, pass girme derdinden ve hayvan gibi şifre hatırlama derdinden kurtardı. güzel gibi.
 • en önemli özelliği şifrelerinizi saklamaktan ziyade, bir cihazınızda kaydettiğiniz parolaları diğer cihazlarınızla da senkronize etmesi ve sizi parola ezberlemekten, her cihaza ayrı ayrı kaydetmekten kurtarması. ancak fiyatını haketmeyen "emr-i vaki"ci, sahtekar bir şirketin ürettiği bir uygulama.

  bu uygulamayı belirtilen fiyatı ödeyip alıyorsunuz. sonra telefonunza indirirken daha düşük olsa da ayrı bir ücret ödüyorsunuz. bilgisayarınız ve telefonunuza indiriyorsunuz, çok rahat her girdiğiniz parolayı kaydedeyim mi diye soruyor. her şey günlük güneşlik devam ederken, 1 yıl sonra bilgisyarınızla telefonunuz senkronize olmamaya başlıyor. neden? çünkü bilgisayar versiyonunun upgrade'i çıkmış. öyle bedavaya program güncelleme yok. ama eski müşteri olduğunuz için "abi sana 39.90 olur" diyor. e napalım diyorsunuz, 70 küsür lira verdik heba mı olsun diyip 39.90'a bunu indiriyorsunuz, programın alamet-i farikası bu zira, tüm şifreleri siz değiştirdikçe senkronize etmesi; yoksa hepsini elle yeniden girecekseniz niye aldınız bu programı? 1 yıl sonra, hooop yine senkronize olmamaya başlıyor. ne oldu? mobil versiyonu güncellenmiş bu sefer de... öyle bedavaya güncelleme yok, ama "siz eski müşterisiniz, size 19.90 olur" diyorlar. bu döngü böyle sürüp gidiyor. birinden birini güncellemezseniz programı kullanmaya devam edebiliyorsunuz yine tamam ama, şifreli bir word dökümanından hiç bir farkı kalmıyor.

  tabi uygulama ilk çıktığında icloud anahtar zinciri diye bir şey yoktu, onun için "abdurrahman çelebi" idi. ancak artık icloud anahtar zinciri var, mac kullanıyorsanız icloud anahtar zincirini kullanın bu zibidilere para kaptırmayın. yok ille para verecem diyorsanız veya apple kullanmıyorsanız, msecure çok daha kullanışlı, marifetli ve bir defa para ödüyorsunuz.