şükela:  tümü | bugün
 • sokak hayvanları için yapılmış harika bir proje. her ay faturaya yansıyacak 1tl'lik üyeliğiniz sokak hayvanlarına ve barınaklara mama olarak dönüyor. 1tl'den 10 tl'ye kadar üye olabilmek için 8071'e 1tl1umut...10tl1umut yazarak sms göndermek gerekli imiş. benim gibi hayvan aşıkları için mükemmel bir proje.

  not: emeğinde payım yok facebook'ta gördüm.

  buyrun detaylar
 • youtube'da mert sezer'in kanalı sayesinde bilgi sahibi olduğum ve buradan da duyurulması gerektiğine inandığım yardım kuruluşu/dernek. berna hanımın tek başına taşıdığı 1tl1umut, sosyal medyada yardım talebinde bulunan insanlara bağışçılardan her ay alınan 1 tl gibi komik bir ücretle yardımcı olmakta. kendisi de sitede türkiye'de her ay 100 kişi 1 lira verse; ortalama 750.000 tl eder sözüyle dikkat çekiyor yani derneğin en büyük motivesi daha çok kitlelere ulaşabilmek. yıl sonu 10.000 kişiye ulaşmayı hedeflemek istiyorlar fakat berna hanımında paylaşım ve insanlara ulaşmak konusunda zorlandıklarını değiniyor. büyük etkiler bırakabilen ekşi sözlükle bunu çok az sürede ulaşabileceğime gönülden inanıyorum. inanmak istiyorum.

  ek olarak verdiğiniz bağışlardan tereddüt edenlerin bu linke bakmaları halinde bağışçılardan toplananlarla ve yardım için aktarılan paraların dökümünü görmeniz ve takip etmeniz mümkündür.

  mert sezerle olan röportaj için youtube

  edit: bu kadar yazıdan sonra sanırım önce kendimden başlamam gerekirdi 5tl1umut yazıp 8071 e atarak 5 tlık bağışçıları oldum.
 • işini ciddiyetle yapan, her takipçisinin gönderdiği paranın nereye ulaştığını web sitesi veya sosyal medyadan duyuran güzel bir insanın önderlik ettiği güzel bir proje, her şey öte gerçekten böyle bir ihtiyaç var aylık bir tl gibi neredeyse sembolik sayılabilecek bir fiyatı ile gerçekten birlikten güç doğar mesajı veriyor.

  her şeyden öte sitelerinde yazan slogan gerçekten beni tuttu;
  "unutmayalım 1 her zaman 0'dan büyüktür!" benim gibi her şeyi erteleyen aman beni uğraştırmasınlar 1tl eksik olsun ne olur ki yarın gider kendi mahallemde beslerim içim rahat olur diyen beni dahi etkilemiştir. desteklenmeli, katılınmalı ve mutlu olunmalıdır.
 • harika bir fikrin ürünü, güzel bir kampanya.
 • bugün itibariyle destek vermeye başladığım güzel bir proje. ayda 1 tl kimseyi fakir etmez ama bir canlıya umut olmak paha biçilemez.
 • sokak hayvanlarına yönelik uzun zamandır abone olduğum şahane yardım yöntemi.

  amatör duygularla profesyonelce hareket eden insanlar var bu işin başında. çok tatlı değil mi?

  tek yapmanız gereken 1tl1umut yazıp 8071'e göndermek.

  10 liraya kadar bağış yapılabiliyor. örneğin, 3 lira göndermek isterseniz 3tl1umut yazıp gönderebilirsiniz.

  www.1tl1umut.com web sitesinden ve instagram/@1tl1umut hesabından takip edebilirsiniz.

  benzeri bir güzellik için (bkz: patifood)
 • daha fazla kişinin haberdar olması gereken dernek.

  1tl1umut yazıp 8071'e göndererek 1tl'ye bağışta bulunabilirsiniz.

  http://www.1tl1umut.com/
  https://www.facebook.com/1tl1umut
  https://twitter.com/1tl1umut
  https://www.instagram.com/1tl1umut

  diğer bağış kanalları: http://www.1tl1umut.com/iletisim.html
 • hayvan barınaklarının yaşanılabilir hale gelmesi amacıyla kurulan bi platform.

  destek olalım.

  http://www.1tl1umut.com/

  1tl1umut yazın 8071'e mesaj atın

  bu kadar basit.
 • numaramı girdim ve destekledim :3
 • bana göre son zamanlarda şeffaf bir şekilde bu yardım kampanyalarını yapabilen nadir projelerden birisi. 1 tl ile nasıl bir yardım olur demeyin inanın bu projeye katılan her bireyin o ufak katkısı sokak hayvanları için büyük öneme sahip. ayrıca bu işten birilerinin paraları cukkalamadığını bilmek kuruşu kuruşu nereye gittiğini bilmekte insana bir huzur veriyor. umarım tüm yazarlarımızda bu projeye bir el uzatır ve sesinin duyulmasında yardımcı olur.

  projeye destek olmak için sadece 8071'e 1tl1umut sms atmak yeterli. 1 tl sizi üzmez ama inanın sokak hayvanlarını mutlu edecektir.