• sokak hayvanları için yapılmış harika bir proje. her ay faturaya yansıyacak 1tl'lik üyeliğiniz sokak hayvanlarına ve barınaklara mama olarak dönüyor. 1tl'den 10 tl'ye kadar üye olabilmek için 8071'e 1tl1umut...10tl1umut yazarak sms göndermek gerekli imiş. benim gibi hayvan aşıkları için mükemmel bir proje.

not: emeğinde payım yok facebook'ta gördüm.

buyrun detaylar
  • kesinlikle desteklenmesi gereken bir platform.
  • güzel bir platform. her bağış belgeli. gelir gider tablosu vs sitede var. destek olunası ve hatta olunmalı.
  • daha çok kişiye ulaşması gereken yardım kampanyası."herkes 1 tl verse" fikrinin vücut bulmuş hali.
  • para kazanmanın farklı yolu. kimdir nedir neyin nesidir.

kaldıki sikerim tüm vakıfları,dernekleri, yardım kuruluşlarını,
    bir yapıp bin alıyor ahlaksızlar.
  • youtube'da mert sezer'in kanalı sayesinde bilgi sahibi olduğum ve buradan da duyurulması gerektiğine inandığım yardım kuruluşu/dernek. berna hanımın tek başına taşıdığı 1tl1umut, sosyal medyada yardım talebinde bulunan insanlara bağışçılardan her ay alınan 1 tl gibi komik bir ücretle yardımcı olmakta. kendisi de sitede türkiye'de her ay 100 kişi 1 lira verse; ortalama 750.000 tl eder sözüyle dikkat çekiyor yani derneğin en büyük motivesi daha çok kitlelere ulaşabilmek. yıl sonu 10.000 kişiye ulaşmayı hedeflemek istiyorlar fakat berna hanımında paylaşım ve insanlara ulaşmak konusunda zorlandıklarını değiniyor. büyük etkiler bırakabilen ekşi sözlükle bunu çok az sürede ulaşabileceğime gönülden inanıyorum. inanmak istiyorum.

ek olarak verdiğiniz bağışlardan tereddüt edenlerin bu linke bakmaları halinde bağışçılardan toplananlarla ve yardım için aktarılan paraların dökümünü görmeniz ve takip etmeniz mümkündür.

mert sezerle olan röportaj için youtube

edit: bu kadar yazıdan sonra sanırım önce kendimden başlamam gerekirdi 5tl1umut yazıp 8071 e atarak 5 tlık bağışçıları oldum.
  • numaramı girdim ve destekledim :3
  • bana göre son zamanlarda şeffaf bir şekilde bu yardım kampanyalarını yapabilen nadir projelerden birisi. 1 tl ile nasıl bir yardım olur demeyin inanın bu projeye katılan her bireyin o ufak katkısı sokak hayvanları için büyük öneme sahip. ayrıca bu işten birilerinin paraları cukkalamadığını bilmek kuruşu kuruşu nereye gittiğini bilmekte insana bir huzur veriyor. umarım tüm yazarlarımızda bu projeye bir el uzatır ve sesinin duyulmasında yardımcı olur.

projeye destek olmak için sadece 8071'e 1tl1umut sms atmak yeterli. 1 tl sizi üzmez ama inanın sokak hayvanlarını mutlu edecektir.
  • sokak hayvanları için yapılan her proje, o ülkenin sosyal gelişmişlik düzeyinin artması için atılan bir adımdır bana göre. emeği olanların eline sağlık.
  • işini ciddiyetle yapan, her takipçisinin gönderdiği paranın nereye ulaştığını web sitesi veya sosyal medyadan duyuran güzel bir insanın önderlik ettiği güzel bir proje, her şey öte gerçekten böyle bir ihtiyaç var aylık bir tl gibi neredeyse sembolik sayılabilecek bir fiyatı ile gerçekten birlikten güç doğar mesajı veriyor.

her şeyden öte sitelerinde yazan slogan gerçekten beni tuttu;
    "unutmayalım 1 her zaman 0'dan büyüktür!" benim gibi her şeyi erteleyen aman beni uğraştırmasınlar 1tl eksik olsun ne olur ki yarın gider kendi mahallemde beslerim içim rahat olur diyen beni dahi etkilemiştir. desteklenmeli, katılınmalı ve mutlu olunmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap