şükela:  tümü | bugün
 • ders notu olarak en beter rakam. düşünün ki hoca kağıdınızı okumuş bakmış ve not olarak 100 üzerinden 2ye layık görmüştür. bir yandan bunu uluorta liste yaparak ilan eder, vicdani rahatsızlığınızı birde insanlarla paylaşmanıza sebep olur, onların bir ton lafıyla uğraştırır. orada 0 yazsa sınava girmemiş, boş kagıt vermiş yada rahatsızlanmış olabilirsiniz. 1 alsanız sadece isim-soyadı yazıp cıkıp gitmiş olabilirsiniz. ama 2'nin anlamı; hicbirsey bilmediginiz halde, sınav anında zırvalamış bide utanmadan ümit etmişsinizdir.
  bunun veren hocanın psikolojisi de ayrıca incelenmelidir kanaatimce. zira insan koskoca kagıda 2 puan verecek kadar sabri bey olmamalıdır.
 • berbat bi hat. iett'nin buna acil otobüs takviyesi yapması lazım. 15-20 dakika gelmesini bekliyorsun, geldiğinde de doluluk yüzünden duraktan pas geçiyor. bir sonrakini bekliyorsun, o da aynı. bela ya.

  koca minibüs caddesinden üsküdar'a giden tek otobüs olması gibi bi saçmalık söz konusu. var mı böyle bir şey ya? öpe öpe buna binmemiz gerekiyor yani ve kimsenin sesini çıkardığı yok çok normalmiş gibi. kadıköy'e inip üsküdar'a geçmeye kalkarsak yolculuk süresi -şanslıysak- direkt 2 katına çıkmış demektir. hele halk otobüsüyse ufff yoğunlaşmış göt kokusuyla muhteşem bi astral seyahate dönüşüyor.

  metrobüs ile iptal edilen hatların otobüsleri buna eklensin.

  caddede 2-3 tane gereksizlik abidesi son model 4 kadıköy - bostancı otobüsü bomboş peşpeşe geçerken çok büyük adaletsizlik oluyor. buna adaletsizlik denmez başka bir şey denir de neyse entry silinsin istemiyorum. entry'yi okuyanlar bu saçmalığın yarattığı sıkıntıyı dile getirsin istiyorum http://www.iett.gov.tr/gorus_ve_oneri.php
 • arka arkaya söylenince yaklaşık 55 bin kişiyi rezil edebilen rakam.

  edit: ehehehhe kötüleyin kötüleyin çogzel oluyor.
 • bazı kişiler tarafından "z" harfi gibi kullanılıyor. insanın asabını bo2uyorlar.
 • inci sözlük tayfası için büyük anlam ifade eden sayı. zira orada yeni bir konunun 2. entrysini girip ilk entrye sağlam gönderme yapılınca saygınlık denen şey tavan yapar.
  (bkz: caps yok beyler dağılın)
 • onsuzluk işareti olarak kullanılmaktadır.

  https://twitter.com/…tus/271531006304079872/photo/1
 • iki
 • en küçük asal sayi
 • asal sayilar konusunda tanımlanması garip bir cümleyle yapılır: "yegane çift asal sayı" *
 • dengesiz bir hattır bu. beklediğinizde tüm 11 numaralar* a'dan z'ye gelir, bu bir türlü gelmez. gelen otobüs tıklım tıklım dolu olur, hatta bazen şoförle aynı koltukta yolculuk yaparsınız*. bazen boş bir halk otobüsü gelir "oh boşmuş" dersiniz ama esnaf-şoför, yolcu sayısını artırmak için sahilde gezinti yapıyormuşçasına yavaş kullanır, aksi gibi o gün de aceleniz vardır, delirirsiniz. başka bir hattı beklediğiniz gün ise 2 numara on saniye içinde karşıdan gözükür, "adaletin bu mu dünya?" dedirir, hayatın anlamını sorgulatır insana. velhasıl, böyle cins bir hattımızdır 2 numara...