şükela:  tümü | bugün
  • zor deplasmanlar için geçerlidir. zaten o deplasman zor olmasa verilen oran 1.60 gibi bir şey olurdu.
  • repeatler ve gozetimlerle dolu 5.5 senenin ardindan gelinen son nokta 2,33. bir donem 0,78 gibi bir not ortalamam vardi soranlara soyledigimde 1,00 uzerunden saniyorlardi. o zamanlar benim hicbir zaman 2,00 ortalamam olmayacak diye dusunmustum.
  • 2 sene sonunda geçme notu olan 1.8 i tutturamayıp okulu 2 sene uzatmamdan mütevellit can-ı gönülden katıldığım önerme.
  • boyu bir bucuk metre olan bi hanim kizimizin isyanidir efendim...
    o boyla 2.00'lik adam ariyorsa zaten gitsin kendini bi yerden atsin bence!
  • kesinlikle katılmadığım önermedir. üniversitede derslerime adam akıllı çalışmadığım halde, 2.00 ortalamayla bitirmişliğim vardır. üniversitenin son senesi hariç hazırlık da dahil olmak üzere ilk dört senesi gezip tozarak geçti açıkçası benim için. arkadaşlarla biraları alıp cihangir roma parkı'nda sefa pezevenkliği yapmaktan tut, asmalımescit'te bu kadar mekan yokken sokağa atılmış koltuklara oturup rakı muhabbetlerine uzanan bir üniversite hayatından bahsediyorum. bir de içip içip derslere girerdik, o zamandan belliymiş alkolik olacağımız işte!

haa bu arada okuduğum bölüm de matematikti. ayrıca her öğrenci gibi şimdi uyuyayım sabah erken kalkıp çalışırım klişesini yapmışlığım da vardır. şimdi iş dünyasında acıyla öğrendiğim tecrübelerle birlikte bu yaşadıklarıma bakınca, iyi ki öğrenci olmuşum diyorum. öğrenci olmak güzeldir, kıymetini bilin. ders çalışma demiyorum bak, hobi olarak yine çalış*
  • böyle bir durumun ortaya çıkması için iq seviyenizin 20'nin altında falan olması veya okula ayda bir defa uğramanız falan gerekir sanırım.

öyle çok başarılı bir öğrenci olmadım hayatım boyunca, haftada 2-3 gün okula gidip ders mers dinlemediğim ve sınavlara gece sabahlama stiliyle çalıştığım ilk iki sene ortalamam 2.00 'ın az üstünde seyretti.

bu sene derslere düzenli olarak gidip not falan tutmadan dinledim sadece, yine evde tek ders çalışmam gece sabahlama stili ve ortalamam yüksek ihtimal 3.00'ın üzerine çıkacak.

öğrencilik hayatı güzel be abi, bu kadar abartmasak ? tamam zor oluyor ara sıra da yani, 2.00 yapmak gerçekten zor falan değil. kıçını kaldırıp derslere gidersen ve bir kaç saat sabredip sadece dinlersen bile oldukça kolay aslında.

not : mühendislik öğrencisiyim.
  • üniversiteden üniversiteye, fakülteden fakülteye ve insandan insana değişir. kimisi için de mesela 2.00 in altına düşmek gerçekten çok zor olabilir. farklılıklara açık olmak lazım.
  • kesinlikle banko olmayan maçın oranıdır. bazen tutturulması zor bazende kolay olabiliyor. takımın o an ki durumuna bağlı.
  • okuduğunuz üniversiteye ve bölüme göre değişiklik gösterebilecek durumdur. çan eğrisi sistemi kullanılan ve ortalama nota 2.00 verilen bir bölümde okuyorsanız*, ortalama bir öğrenci olduğunuzu gösterir ve bence kötü bir ortalama değildir.
  • sikko bir anadolu şehrinin üniversitesi için düşünecek olursak hiç de zor değildir. lisede bütün sınavlarda benden nemalanmış arkadaşlarımın üniversitedeki not ortalamalarını duyunca dudağım uçukluyor. 3.60'lar, 3.70'ler havalarda uçmuş. kimin neye not verdiği belli değil zaten bu okullarda.

tekrar düşününce bu dandik okullarda da 2.00'ı tutturmak çok zor. aşırı gerizekalı olman lazım öyle bir not alman için. bizim bölüm birincisinin not ortalaması 3.59. adamların ilk 10'ununda 3.80'den aşağı inen yok. ulan bir tane belalı hocan olsa bile 3.80 olmaz o ortalama. hepiniz mi aynştayn oldunuz?