şükela:  tümü | bugün
  • edit: 2 ağustos diye açmışım yanlışlıkla. düzeltirilirse sevinirim.

edit1: düzeltme.

edit2: kaydımı aldığını söyleyen müşteri temsilcisi, bana en geç 2 gün içerisinde dönüş yapılacağını söylemişti.dönüş yapılmadı. tekrar aradım ve yine dumura uğrayarak kaydımın alınmadığını söyledi. yeni kayıt oluşturdum. bekliyorum.

avea'nın artık sabrımı taşırdığı son nokta.

hattı üzerime vermek isteyen ablamla birlikte bulunduğumuz şehirde bir avea bayisine gittik. hattı üzerime almak isteidğimi söyledim. hattım faturalı ve taahhüt var. görevli taahhütün iptal olacağını söyledi ve herhangi bir ücret kesilmeyeceğini sadece devir işlemleri için 60 tl bir yansıma olacağını söyledi. tamam deyip işlemleri yaptık.

sonra telefona gleen sms ile yeni tarifeye geçtiğimi öğrendim. hemen online işlemlere girip baktım 40 tl'lik survivor tarifesine geçmişim. şaşırdım çünkü böylr bir şeyi ben istememiştim. hemen bayiye geri gidip durumu anlattığım zaman aldığım cevap:

-önceki tarifenizle aynı kullanımlara göre bunu yaptık.
    +bana sorulmadan benim adıma nasıl üzerime paket tanımlarsınız? evet kullanımlar aynı ama ücreti neden farklı ?
    -artık avealı olduğunuzdan dolayı bu fiyata yararlanabilirsiniz. (cevaba bakar msın)
    +bana sorulmadan kendi kafanıza göre işlem yapıyorsunuz. ben bu paketi kullanmak istemiyorum. gerekli işlemleri yaparsanız sevinirim.
    -1 ay bunu kullanmak durumundasınız. (sonra karşıdaki vodafone bayisini göstererek) vodafone geçin ve sonra yine avea gelin ben önceki paketinizi yaparım.

istemediğimi söyledim ve müşteri hizmetlerini aradım. durumu anlattım. bana sorulmadan yapıldı dedm. başka tarifeye geçmek istediğimi söyledim ve gelen cevap: 1 ay bunu kullanmak durumundasınz. ondan sonra istediğiniz tarifye geçişinizi yaparız. şaka gibi. elim kolum bağlı olunca tamam dedim ay kullanayım sonra iptal ettiririm hattı diye düşündüm.

ilk fatura dönemi geldi ve sabah uyanır uyanmaz müşteri hizmetlerini aradım. başka tarifeye geçmek istediğimi söyledim. bana daha 1 ay olmadığını ve 10 gün sonra geçebileceğimi söyledi. uykuluydum. telefonu kapatıp ayıldıktan sonra tekrar aradım. hattımı kapattırmak istediğimi söyledim. sakıncası yoksa nedeni sordu ben de anlattım. istemediğim tarifede bir dönem kaldım ve hâlâ kalmam gerektiğini söylüyorlar dedim. yardımcı olabileceğini söyledi. biraz sert konuşmuştum. ve adam 10 gün felan demeden istediğim tarifeye geçirdi beni.

ablam kalan faturamı öderken 149 tl bir fatura daha olduğunu söyledi. şaşırdım aradım hemen böyle bir fatura gözükmediğini söylediler.

bu tarifede ilk faturamın kesilmesine 8 gün var. dün internet paketim bitti diye sms geldi ben hemen online işlemlere girip baktım ve bittiğini görünce hemen veriyi kapattım. ama online işlemlere girerken faturamın üzerine 5.69 tl eklendiğini görmüştüm. hemen wi-fi bulup girdim ve 19 mb aşım olduğundan dolayı 5.69 tl eklemişler. çok sinirlendim. bu sabah hemen müşteri hizmetlerini aradım. durumu anlattım. 250 mb aşım için 7 tl diye sms geldi ama ben 19 mb aşım yaptım diye 6 tl eklemişsiniz dedim.

-paketiniz bittiğinden dolayı her aşım 250 mb olarak algılanıp yani 250 ye kadar ücretlendirilir.
    +insanları mı kandırıyorsunuz? siz resmen dolandırıyorsunuz insanları.
    -.... (cevap yok)

faturasız hatta geçmek istediğimi söyledim. amacım geçip bir süre sonra kapattırıp başka bir hatta geçmek. hattım taahhütlü olduğundan dolayı ücretlendirme olacak mı diye baktı ve olmayacağını sadece 20 tl faturasıza geçme ücreti olduğunu, kalan borçlarıma bakıp herhangi bir borcum olmadığını söyleyerek sadece bu dönemki faturaya devir ücreti olan 60 tl'nin yansıyacağını söyledi. tamam dedim ve işlemimi aldı.

ablam bana tekrar söyledi 149 tl borç görünüyor sordun mu diye. evet sordum böyle bir şeyin olmadığını söylediler. sabah ablam kredi kartından fatura ödemeye girip numaramı yazdı ve 149 tl borç göründü. hemen yine aradım müşteri hizmetlerini durumu anlattım. bana evet böyle bir ücret görünüyor dedi. beynimden vurulmuşa döndüm resmen. beyefendi dedim daha sabah sordum ondan önce arayıp sordum böyle bir şey söylemediler bana dedim. cayma bedeli diye bir şeyler söyledi. ben devir yaparken özellikle söylediler herhangi bir cayma bedeli olmayacak diye dedim. adama soruyorum bu ücret neden bu kader diye bana bakıyorum dedii ama bir şey bulamadı. evet evet bulamadı. kaydımı aldı benim yukardan arayacaklarmış. tamam dedim. editleyeceğim.

günümü mahvettiler. sinir stres yaşıyorum boşyere. umarım çözülür.
  • kurumsal firmaların, bireysel tüketiciyi nasıl gondikleriz dersi verdiği olaylardan biri. çözüm maalesef dialog değil, tüketici hakem heyetleri.

bu arada lan ülkede bir sistem olsun ki düzgün çalışsın. her şeyde bi sıkıntı, her kurumda cins insanlar, yönetimler.ben bu vatandaşı nasıl düzerim üzerine kurulu bir anlayış.
  • şaşırdık mı hayır!!!

(bkz: türktelekom) kullanmak büyük bir hatadır.
  • "ne tırtıklarsak kârdır" kafasındaki bir firmanın yaşattığı rezalet.

bundan belki 10 sene önce avea hatlı dandik telefonuma 650 kb küsür bir şey indirmiştim ve o zaman 10 kb başına 10 kuruş tarzı abuk bir ücret uygulamasından dolayı hattımdan 6 tl gitmişti. teknoloji iyice geliştiğinden dolayı artık öylesine vicdansız bir ücretlendirme yapamasalar da benzer uygulamalar maalesef hâlen mevcut.

burada bahsi geçen paralar çok yüksek miktarlar gibi gözükmese de, bu tip şirketler bir çok kullanıcısına aynı muameleyi yaptığından dolayı bu rezalet üzerine gidilmesi gereken bir rezalettir.
  • rezalet gibi rezalet. cayma bedeli adı altında insanlara tuzak kuruluyor resmen.
  • kahvede muhabbet eder edasiyla yazan ergenin maruz kaldigi rezalet.ablasi odemis de ,o oyle demis de bu boyle demis de...igneleyici paylasim yapmadan evvel dusunecekti (igneleyici paylasimla hat devri arasindaki baği zaten hic anlamadim,cunku anlatilamamis)
  • rezalet ufak gozukse de, bu gsm operatorlerinin cakalliklarina bir baska ornek, yazmayacaktim ama bunun aynisini bana t-mobile yapti. bi ay beklemek zorundasiniz muhabbeti. ya arkadasim oradan basacagin bi dugme, biseye tiklayacaksin degisecek tarife iste, yorma insani, kabullenin hatanizi.

sen de tasi numarayi baska bi operatore olsun bitsin ugrasma.
  • destek verilmesi gereken başlıktır. böyle kedinin fareyle oynadığı gibi oynamaları çok sinir bozucu.