• abd'de asgari ücretle çalışan biri saatlik yaklaşık 38 tl kazanıyor. 10 saat çalışsa 380, 20 gün çalışsa 7600 tl.

"olsun o gaurlarda meyva daneyle satılıyür :dd"
  • dün ince seçimi kazanmış olsa ve bugün dolar bu hale gelmiş olsa ortalığı ayağa kaldırırlardı. ince geldi ülkeyi batırdı diye.

zaten gezi zamanları 10 kuruş civarı yükselen dolar ile birlikte mutlu musunuz geziciler diye bağırıp çağıranlar dolar 4 katına çıkmışken sessiz kalmaları çok acayip.

eminim şu an ülkenin yarısının doların 5 olduğundan bile haberi yoktur. ince seçilmiş olsaydı tüm televizyon kanalları bugün sabaha kadar dolar konuşurdu ve herkesi haberdar ederlerdi.

neyse ki ince seçilmedi de bu ağır kriz onun elinde patlmayacak.
  • bugün şirketteki akboylardan biri usulca sokuldu;
    “hocam sen takip ediyorsun, buralardan alınır mı; bir faiz kararı falan mı ne açıklanacakmış, sene sonu 5.3-5.4 diyorlar yorumun ne?” dedi.

durdum, gülümsedim, sonra da; “damat bey dalgalanma suni diyor; onlardan iyi bilecek değiliz ya.” dedim.

ben kahve alıyorum sen de ister misin dedi.

tanıma gelirsek; bu gidişle, kahveyi bile lüks hale getirecek kur.
  • öyle bir kur ki;
    4.87 iken eşşek miyim ben buradan alayım dedim almadım,
    4.98 oldu eşşek miyim ben buradan alayım dedim almadım
    5.03 oldu eşşek miyim ben buradan alayım dedim almadım,

galiba eşşeğim.
  • elinizde koskoca yüzde 50 oy. ve sizlerin ülkeyi getirdiği nokta burası.

sevindiğim nokta şu. bu islamcıların ne çapta olduklarını herkes gördü. kendileri de.

ilerde “aslında öyle olmamıştı” diyen bir fesli sığır mutlaka çıkar yine. çocuklarınıza iyi anlatın bugünleri.

bu arada aynı gemide olabiliriz. ama herkes kendi filikasına.

ben atatürk'ün çizdiği yoldan gidiyorum. deve sidiği içmeyi sevenler , hocaefendilerine laf söyletmeyenler. ve pkk hayranı hdp'liler başka filikaya.

edit:imla
  • bu papaz işi gereksiz yere uzatılıyor. bana öyle geliyor ki bu iş planlı. zaten fettoşu abd'den alamayacaklarını biliyorlar ve karşılığında suçlu olduğu bile şüpheli bir papazı rehin tutmanın sonuçlarını da gayet iyi hesaplamışlar. mevcut cari açık ve vadesi gelen borçlar düşünüldüğünde zaten doların yükselmesi kaçınılmazdı. bu papaz krizi sayesinde çomarlarına hedef, beceriksizliklerine ise kılıf bulmuş oldular. kendi haline bıraksalar dolar gene iki hafta içinde 5'i görecekti. şimdi ise çomara göre suçlu belli fetö ve abd! kendi verdikleri oylar yüzünden ülke günden güne batıyor, fakirleştikçe fakirleşiyorlar ama hala atar gider peşindeler. hala uyanan sorgulayan yok. kazara biri çıkar da bu işlerin neden böyle olduğunu anlatmaya kalkarsa anında "vatan haini, fetöcü, amerikan uşağı". sorsan altıncı filoya domalanların tümünün akp üyesi ya da seçmeni olduğundan haberleri yok ama.
  • “çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” mustafa kemal atatürk

tüm meselenin özeti bu.
  • zaten kriz olacağı bilindiği için papaz tiyatrosunun sahnelendiğini düşünüyorum. böylece kriz var ama emerikaya dik durduk bunlar hep batının oyunları senaryosu devreye girecek. şimdilik tutmuş gibi görünüyor. halk olarak biz de siki tuttuk o ayrı konu
  • bu millet ustune lcw'den tshirt aldigi icin kendini zengin saydikca bir bok olmaz. doviz kazanmiyorsaniz yasanacak ulke degil artik bu topraklar. ne uretim artacak, ne egitim seviyesi artacak, ne daha adil bir ulke olucaz. kisacasi bunlar daha iyi gunlerimiz. siz saniyormusunuz abd yaptirimlarlari bu kadar kalacak? ve saniyormusunuz gotu boklu bir rahip mevzusu bunlar? bu adamlar bizi gozune kestirdi guzel kardesim. recep tayyip erdogan'a 16 yil boyunca domalan millet bizi bu hale getirdi. ozellestirecek toprak, satilacak fabrikaniz, halkin da cebinde 5 kurus para kalmadi. hadi buyrun cenazen namazina simdi.

edit: 5 ay icersinde 6 olmazsa ben de bir halt bilmiyorum
  • benim fikrim bu rahip meselesi falan hikaye akp siktiği ekonomiyi rahibin üzerinden prim yaparak aklama çabası içinde. yani herşey süperdi rahip meselesinden dış güçler bize oyun yaptı bu hale geldik. yersen.
hesabın var mı? giriş yap