şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seyahatteyken yıllardır iş arayan bir arkadaşımın başına gelen durum. bu arkadaşa ali dersek, ali yıllardır özel sektörde iş arayan ve kpss dışında da bir iş bulunabileceğine inanan bir adam.

  gecen yıl işkura müracaat edip iş aradığını söylediğinde söz konusu kurum yetkilileri zaten bizim de internetten görebileceğimiz ilanlara göz atıp iş miş yok sana diyip postalamışlar aliyi. ali de müracaat sürecinde "sözde" kendisine yardımcı olan yetkiliye "şu şu şu iş kolunda çalışmak istiyorum, bari bahsettiğim iş koluyla alakalı bir toplantı, seminer vs. olursa çağırır mısınız" demiş ve olaylar gelişmiş.

  aliye 2 ağustos 2018 günü (bugün) işkur tarafından dalga geçermiş gibi "31 temmuz-2ağustos" tarihleri arasında kariyer toplantısı olacağı yönünde mesaj geldi. ulan bitmiş etkinliği neden şimdi söylüyosun çocuğa!?

  çocuk yanımda sövüp duruyo hala. devletin sözde iş bulmak için orada para kazanıp işini yapmayan muhteşem kpss puanlı memurları yüzünden ali kariyer toplantısını kaçırdı.

  he soracak olursanız çok mu matah birşey olacaktı o toplantı, tartışılır. ama yine de iki eliyle bir işi doğrultamayan bu kurumun kapatılması ya da işler hale getirilmesi gerekiyor.

  kanıt ekşiup
 • adam hakikaten işsizmiş; şarj %99.

  umarım en kısa sürede iş bulur. bu aslında işkurla ilgili bir problem değil. orada çalışan bir kaç kişinin işini düzgün yapmamasından ötürü kaynaklanan durum. gündem oluşturmak gerekir.

  rezalet puanı 10 üzerinden 10.1
 • aynen bimer cimer iletin, en azından o vasıfsızların belki bir ihtimal kulağını çeken olur.

  tam puan rezalettir.
 • bimere ilettik konuyu. bakalım ne olucak
 • konu zaten bütün devlet dairelerinde hemen hemen aynı, neye şaşırdınız ki anlamadım. bir tane işini düzgün yapan devlet kurumu gösterin, taksimde... boşverin ya memleket bu, çok da kafaya takmayın.
 • ali kariyer toplantısının hala son gününe yetişebilirdi. evet geç atılmış bir mesaj olmasından dolayı rezalettir ancak sadece 5/10 eder.
 • işkur bu bağlamda pek de işe yarayan bir kurum değildir. ben daha işkur aracılı ile işe gireni görmedim. herkes kendi çabası ile iş bulup çalışabiliyor. bana göre de sözde istihdam yaratma ve iş bulmak için kurulan bu kurumun kapatılması veya personele ağır yaptırımlar uygulanması gerekiyor.

  rezalet puanı; 9 / 10