şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aracın bu km ve yaşta belki tüm masrafını karşılamak servis için mümkün değil ama 40 bin lira nedir lan!

  komple çıkma motor bulsan 8 bin liraya alırsın sanayiden.
 • aracın model yılı ve kilometre olarak garantisinin olmaması çok çok normal ancak motorun işçilik ile birlikte toplamda 40 bin tl civarında fiyatının olması daha daha anormaldir. bu bağlamda benim size tavsiyem, servis yerine tanıdık ve güvenildik bir tamirciye aracınızı yaptırmanızdır. zira 40 bin tl'ye arabaya motor yaptırdım deseniz, çok abest olacaktır. ayrıca aracı satsanız o para edecekken, siz motoruna o kadar masraf etmeyin.

  şunu da belirtmek istiyorum; bakımlarını ve onarımlarını yetkili serviste yaptırdım diyorsunuz. şunu da sorgulamak gerekir; yaptırdığınız bakımlar, bu durumda boşa gitmiş olmuyor mu ? sonuçta bakıma gittiğinizde, aracın yağı, suyu vs. gibi şeyleri kontrol edilmiyor muydu ?
 • fiyat dısında bir rezalet yok.garantisi bitmiş bir araç.ve arıza yapmış.

  puan vermiyorum.
 • yeni nesil araçların garanti belgesi ve teknik detay kitapçıklarında ekonomik ömür olarak 10 yıl yazdığından çok da rezalet gibi durmayan rezalet. zira kilometre de epey yapılmış.
 • duzenli bakimi yapilan ustelik hep serviste ve orijinal parcalari ile bakimi yapilan bir arac icin 10 yas yada 160 bin kmde bu kadar agir masraf cikartmasi hakikaten pejo rezaletidir.

  bayinin servisin yada pejo turkiyenin degil uretici firma fransa pejonun rezaletidir.
  afilli gosterisli araba ureteceklerine boktan motorlu araba ureten pejonun rezaletidir. bosuna o kadar insan fransiz araba alinmaz demiyor.
 • rezalettir arkadaş. aracın bozulması falan değil de, 40 000 tl motor arızası ne lan. kafayı mı yediniz siz?

  bu celladına aşık hıyarlara da uyuz oluyorum ha. tabii ki peugeot ödemeyecek ya da yardımcı olmayacak. ama ikinci eli kadar motor masrafı çıkartmak adam düdüklemekten başka şey değil.
 • rutin bakımları düzenli olarak yapılan ve kullanımına özen gösterilen 1600 cc dizel bir motor için çok da önemli olmayan bir kilometredir 160000. bu tarz durumlarda sadece peugeot firması değil premium markalar harici hemen hemen hepsi aynı lakayt tavrı takınacaktır diye düşünüyorum. ülkemizdeki servis ya da marka kaynaklı problemlerde de yine insanımız mağdur oluyor maalesef. güvenilir, işin ehli olan özel servislerde yaptırın motorunuzu. yetkili servis ilk üç yaş için garanti kapsamı bozulmasın diye tamam hadi ama sonrası yaşlarda hiç gereği yok onlara düzülmeye.
 • araç o noktaya kadar, hiç mi ikaz vermedi?
  hararet, yağ basıncı, motor ikaz ışığı ilk aklıma aklıma gelenler.
  tanım: yaşayan için üzücü olan ama servis bakımının bir derde deva olmadığını öğrendiğimiz durum.
  not: yetkili servise domalacağıma sanayide hallediyorum. biliyorum ki bir faydası olmuyor. arkadaş da öğrenmiş oldu.
 • peugeottan hem arac hem servis olarak uzak durulması gerektiğinin kanıtı olmuş bu durum, 3008 modelinin ikinci el ilanlarına baktım 40 bin civarı temiz bir 3008 almak motor yaptırmaktan daha mantıklı kalıyor açıkçası.
 • arabayı satar 40 bin koyarsan muhtemelen 2016 model alırsın. git ve sat şu piyasada