şükela:  tümü | bugün
  • " referans" sistemine karşı olduğum için en ufak bir torpil arayışında olmadım. sadece alinterimi ortaya koydum. elimden geleni yaptım. gece gündüz çalıştım.

elektrik elektronik mühendisiyim. istanbul hukuku 4 yılda bitirdim. 18 bin kişinin girdiği mezunlar yazılı sınavında türkiye 133. oldum. mülakatta sorulan soruyu ayrıntısına kadar bildim. suç islemisligim, ahlaksizligim yoktur. fiziksel görünümüm ve konuşmam yerindedir.

izmirliyim.

büyük umutlarla girdim, baktım ve sonuç başarısız.

elenme sebebimi bilemiyorum. ailem ve yakınlarımin hayalleri kırıldığı için üzgünüm.

biz yandık başkaları yanmasın bu düzen değişsin, gençler ülkesine küsmesin.

adaletsizlik yapıp hakim savcı olanların olmadigi bir sistem getirilsin.

kamuoyunun dikkatini bu açıdan çekmek istediğim rezalettir.

edit: haklı olarak bazı arkadaşlarımız mülakat gereklidir demiş. sınava girmeden önce ben de böyle düşünüyordum.

mülakat 40 saniye sürüyor ve benim mülakatımda 5 üyeden 3 ü yüzüme bir kez bile bakmadı. nasıl göründüğümü bile görmediler, bilmiyorlar.

en ufak bir diksiyon problemim de yoktur, 190 boyunda ve 82 kiloyum. bunu da bilgilendirme amacıyla yazmak istedim.
  • genelkurmay başkanı terör örgütü üyesi diye hapse gönderilen ülkede yaşanan rezalettir mülakat diye subjektif ve ne işe yaradığı malum olan sistemden dolayı yaşanmıştır. ironi şu ki adil ve tarafsız olması gereken kişileri seçme yöntemi adil değildir herkes bu rezilliği kanıksamış mülakatları kayıt altına almayan afganistan'dan beter bir 3 dünya ülkesinde yaşanan olaylar silsilesidir.
  • fetö ile ömrü boyunca mücadele etmiş, 15 temmuz'da bilfiil savaşmış, fırat kalkanı ve afrin operasyonu kahramanlarının tsk'den tasfiye edildiği ülkedeki normal olaydır.
    (bkz: #93415570)

edit: tasfiye ve bilfiil kelimelerini yanlış yazdığım için uyarı mesajları atan herkese teşekkür ederim.
  • zaten kararları bir kişi vermiyor muydu?
    burada asıl rezalet hakim savcı alımı yapılması.
  • ülkesini gerçekten seven insanların ülkeden gitmesi veya ülkesine düşman hale getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.
  • (bkz: liyakat)
  • son edit: arkadaşlar tamam, anladım işin gerçek yüzünü... :’(

mülakat sonuçlarını bilemeyeceğimiz için yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum ancak yazar arkadaşın dediği gibiyse de gerçekten rezalet gibi rezalettir.

referans sisteminin torpil olmadığını düşünüyorum. siz bir yerde "alın terinizle" çalışmışsınızdır, patronlarınız veya yanında çalıştığınız kişiler çalışmanızı beğenmiştir ve referans olmak istemişlerdir. bunun neresi torpil şimdi? illa ki kötüye kullanan vardır. tutup da hiç çalışmadığı bir yerden tanıdığını referans olarak gösteren vs. ancak bu kişinin kendi ayıbıdır. şahsen ben bir cv'ye baktığımda, çalıştığı yerden aynı zamanda referans almış kişilerin gerçekten kendini vererek çalıştığını düşünür ve diğerlerinin üstüne koyarım.

okuduğunu anlamakta sıkıntı çekip "köyde büyümüşler naapsın?" duyarı yapan mal arkadaşlar ve benzerleri için açıklama editi: köyde büyüyünce bir yerde çalışılmıyor mu? kendini geliştiremiyor mu? böyle binlerce insan var. adam gitmiş köyde çalışmış sınavda bilmem kaçıncı olmuş sonra hukuk okumuş, stajlarını yapmış. ee şimdi bu çocuk bir hukuk bürosunda veya bir savcının yanında yaptığı stajda iyi çalışıp diğer avukatların, savcıların vs. referansını alamaz mı? bu yanlış mı? daha okuduğunuzu anlayamıyorsunuz sonra "bu ülke sizin gibiler yüzünden ühühühü". bu ülke sizin gibi okumadan, bilmeden linç eden "lavuklar" yüzünden böyle. gidip başka yerde ağlayın.

edit: kötüye kullanımın çok daha fazla olduğuna dair bir sürü mesaj aldım. dostlarım sizin için gerçekten üzgünüm durum böyleyse :(
  • ben sana suçunu söyleyeyim mi canım kardeşim? ilim yaymacı mısın? menzilci misin?

değilsen ağzınla ejderha tutsan hakim savcı olamazsın. öyle bir dünya yok kusura bakma.

şimdi solcu arkadaşlarını hatırla okuldayken dayak yiyen, gözaltına alınan. onların selamı var. cemaat ve tarikatlar istediği gibi at koşturmasın diye dayak yediler, senin umrunda bile olmadı.

gezi eylemleri döneminde ankara hukuku hatırlıyorum. final dönemi cayır cayır ders çalışıyordu millet. biz sokakta kavga ediyorduk.

muhafazakar, akpli falan olmayan arkadaşların akp yüzüne bakmadı. fişlenirim de hakim olamam korkusuyla kafayı kuma gömdüler. şimdi kafayı kuma gömdükleri için hakim savcı olamıyorlar.
  • bu eğer rezalet ise daha önceki tarihlerde yapilanlarda rezalettir zira atananlar khk ile atıldı. o kadar rezil bir atama yapılmış ki hepsini terörislerden seçmişler.

şimdi sen 133 oldum dersin kimin umrunda ? 1. olsan kimin umrunda ? sen savcı olduktan sonra da diğerleri senin umrunda olmayacak. bu iş böyle bir iki gün üzülürsün, umudun kırılır sonra iş aramaya başlarsin.
    üzgünüm avukat kardeş, senin için bir şey yapamıyoruz.

sadece üzülme, buda geçer.
  • bakan veya en kötü ihtimal akp milletvekili tanıdığı olmadan hakim savcı sınavına girip, hakim veya savcı olacağını düşünen bir adet pembe diplomalının rezalet dediği günlük olay.

arkadaşım sen ne cüretle torpilin olmadan sınava giriyorsun?

ne sandın bu ülkeyi , zimbabwe mi?

bu ülkedeki en büyük torpil, en büyük adaletsizlik, sözde hak hukuk adalet dağıtacak kişileri işe alırken yapılıyor, hala öğrenemedin mi?