şükela:  tümü | bugün
38 entry daha
 • her sınavdan sonra bu başlıklar açılıyor ama kısa sürede herkes unutuyor.
  sonra yeniden,hiçbirşey degismeden,tüm adaletsizligiyle, adalet dağıtacak insanlar seciliyor.
 • yazıktır...
 • önünde kırmızı halı beklerken, kazanamadığını öğrenince ülkesine küsen birinin iddiası. ülkesine küsen evet..

  sözlüğün son dönem modası da bu oldu. ver demagojiyi, yapıştır ajitasyonu, sonra geriye çekilip edilen küfürleri izle.

  tüm iddiaları doğru kabul etsek bile; bahsedilen istanbul hukuku 2. bitiren 3. denemesinde mesleğe alındı. ankara hukuk 3.sü 4.denemesinde alındı. ki lale hocanın da göz bebeğiydi kendisi. pek çok derece sahipleri de hiç alınmadılar.yani okul başarına, derecene o kadar da bakılmıyor evet. fakat bu yeni bir durum değil. 70 senedir bu böyledir. her başarılı alınmaz. her sınav birincisi alınmaz. özel kadroların tamamında durum budur. algoritma farklı işler.

  ki sınav bile sadece ön şart. esas asli şart sülalenin sicili temiz hatta tertemiz olacak. bu mesleğin adaylığına kabul yapılırken “herkes kendi bacağından asılır” demiyorlar. yedi ceddini didik didik ediyorlar. bu da yeni bir durum değil. bu da hep böyleydi.

  yine referansın da çok bi anlamı önemi yok. 500 meslek adayının kabul edileceği bir sınavda, 600 milletvekilinin referans olarak ciddiye alınmayacağı aşikar. kaldı ki refere etmesi ve fayda sağlaması beklenen kişinin tamamen köstek olması da çok olasıdır. ki geçmişte çokça da oldu. ayrıca bu kadrolarda siyasiler zannedildiği kadar makbul değildir. hiç referans göstermeyenler de sıkça alınır. son dönemlerde ekranlarda çok gördüğümüz ateşli muhalif üniversite hocasının refere ettikleri alınırken, yukarılara yakın konumdaki pek çok siyasinin refere ettiği adaylar ise alınmadı.

  peki ama neden? çünkü devlet denilen aygıt, çok ama çok uzun seneler evvel döşenmiş bir rayda ilerleyen tren gibidir. lokomotifin motoru değişebilir, makinist değişebilir, trenin komple gaz fren ayarlarıyla oynanmış olabilir ama raylar yerli yerinde durduğu müddetçe tren bildiği yolda ilerlemeye devam eder.

  bu mesleğin adaylığına yapılan kabulde de tren yolunda devam etmekte. zannedildiği gibi olsaydı, fettoşi piçler allah gibi herşeye hükmettikleri dönemde, soruları taa ösymden çalmaz, gece yarılarında gizli saklı militanlarına vermez, kendi elemanlarından özel ekipler kurmazlardı. o piçler rayı yok etmek, treni gaspetmek için her yolu canhıraş denediler. ama onlar bile yapamadı.

  bunu kimi aksakallıların hikmeti olarak, kimi devletin derin türkçü kanadının gayreti olarak , kimi bürokrasinin siyasiler üstündeki dominant etkisi olarak tarif ediyor.. bence türklerin devlet geleceğinin kadimliği ile alakalı bir durum bu.

  yukarıda amcık amcık yazanlar, bu meslekte görev yapan herkesi uşaklıkla , tarafgirlikle suçlayanlar bilsin ki durumlar öyle değil. her mesleğe kabul edilen akpli değil, her alınan türk-müslüman-hanefi- muhafazakar vs değil. her, hakettiğini düşündüğünü alamayan buraya gelip dert yandığında ülkesine milletine devletine küfredenler, hadlerini bilsinler.

  nasıl ki, asker, polis, postacı, öğretmen, mühendis, doktor , hemşire vs vs tüm memurlar siyasal islamcı değilse, tek tip ırk ve fraksiyona tabi değilse, mhpli akpli veya chpli değilse.. özel önemi ve kanunu haiz kadrolardaki insanlarda değil. devleti için, milleti için hizmet veren insanları, keyfinizce tasnif etmekten, yaftalamaktan, hak ararken hakaret etmekten vazgeçin.

  dün anasını siktiğimin fethullahı yüzünden devlete düşmanlık edenler, bugün de başka nedenlerle düşmanlık ediyor. etmeyin, ettirmeyin. gayret edin de devletimizi birilerinin alet edevatı olmaktan kurtaralım.
 • sözde devlet, millet savunuculuğunu adalet, hak, ahlaki değerlerden üstün görenler var maalesef. devlet bir örgüt, millet de biziz. soyutlaştırıp kutsallaştırarak bu örgütün her yaptığı doğrudur diye düşünmek en büyük yanlıştır.

  devlet trendir düz yolda gidiyor demişsiniz. biz de o devletin sahibiyiz. devlet bizi almadığında söylüyor mu hangi sebepten bizi bu mesleklere dahil etmediğini. bizi neden bu devlette yaşayan diğer insanlardan ayırdığını. bu topraklarda yaşayan her insanın devletin organlarında görev almak anayasal hakkıdır.

  daha çok vicdanınızla yaklaşmanız gereken rezalettir.
 • aktroller e göre rezalet değildir çünkü adaletsizliğe bizzat devlet eliyle uğrasanız bile bu normaldir, düzeltilmemeli, kabul edilmelidir bu mantığa göre adaletsiz düzene itiraz edenler devletini sevmeyen insanlardır.

  adalet kavramını içsellestirmeyen tiplerin bolca yorum yaptığı rezalet. umarım bu tipler bizzat devlet eliyle haksızlığa uğrarlar.

  anayasacılık hareketi bile bireyin devlet karşısında haklarını korumak ve belirtmek amacıyla ortaya çıkmıştır.

  önce adalet sonra devlet, devletin dini adalettir.
 • bu devirde hakim savcı olmaya çalışmak bana pek mantıklı gelmiyor. ülke yargısının hali ortada. buyruk altına girmeyen haysiyetli hukukçuların hali de ortada. bu ortamda idealist kaç hakim savcı kalmıştır merak ediyorum.
 • bunlar,
  engerekler ve çıyanlardır,
  bunlar,
  aşımıza, ekmeğimize
  göz koyanlardır,
  tanı bunları,
  tanı da büyü…

  bu, namustur
  künyemize kazınmış,
  bu da sabır,
  ağulardan süzülmüş.
  sarıl bunlara
  sarıl da büyü…
  (bkz: adiloş bebenin ninnisi)
 • rezalet gibi rezalettir istanbul hukuk mezunu ve türkiye 113. sü olan adam eleniyor, ak çomarlarca hala bu durum normalleştirmeye çalışılıyor devlet yönetiminde, kademelerinde görev almak her vatandaşın anayasal hakkıdır.

  komik yanı şu ki adamlar kimler mülakatı "kazanmış" listeyi bile açıklamıyor.

  bir bakın hele önceki durumlara;

  (bkz: 90 eski akp'linin savcı ve hakim olarak atanması)
  (bkz: akp'li 800 avukat hakim yapıldı)
 • devletin vatandaşlarına karşı adil ve eşit davranma zorunluluğunu düşündüren olay.

  listeler açıklansada kaç tane enes, talha, furkan, sümeyye, rabia, fatmanur var görsek.
 • aktrollerin post modern garajımdaki ejder tadında aksakallı saçmalığı uydurduğu olaylar silsilesi bu ülkede 89 iq gerçeği bu tipler yüzünden var sanırım.

  elektrik faturası 10 lira fazla gelse koşa koşa facebook'a küfür ederek video çekecek tipler adaletsizliği söyleyen herkese kendi çıkarları için kullandığı devletin bekası sakızını çiğnetiyor. nasılsa yüksek puan alan başarılı olan adamlar bekaya(!) tehdit mi oluşturuyor ne.

  bu hikayede ak olan tek bir şey varsa o da sensin aktroll.
81 entry daha