76 entry daha
  • hala bu tip alımlara referansı olmadan başvurup bir de başarılı olacağını umut edenleri gördükçe beni şaşırtan durumlar topluluğudur.
  • adalete hiç güvenmedim bu ülkede.
    zaten o yazıdan da hep iğrendim, adalet mülkün temelidir.
    mülkü ve mülk sahibini koruyan, kollayan bir sistem.
    haklıyı, mağduru hele hele hem mülkü olmayan hem de mağduru kim savunacak ?
    şehir hastanelerinden 10 kat fazla sayıda ceza evi inşaatı devam ediyor.
    ama hala tecavüzcüler, hırsızlar dışarıda.
    emin olun, tanıdığınız, nüfuzunuz olmadan hiç bir suç işleyemezsiniz.
    o yüzden onlara hiç bir şey olmuyor ve hapse girmiyorlar.
    hamile kadınla eşine travmanın babasını yaşatanlar ülkede adaletin simgesi olsun bence.
    adaletin terazisinin kefesine bir tepsi baklava koyalım gitsin.
  • devlet-i osmanı ahalide terfiyi temayüz ilim irfan ile olmaz, ya olacak kuvvetli iltimas ya olacak madeni has, ya da olacak ten ile temas...
  • adamlar iktidar gücüyle liyakatsiz yandaşlarını doldurarak bir ülkenin en temel taşı olan hukuk sisteminin altına dinamit koyuyorlar. akp rejimine muhalif olacak en kısık sesi bile susturacak, her suçlarını örtecek bir yargı sistemini oluşturdular. yapabildiğimiz tek şey sözlükte, sosyal medyada rezalet başlıkları açmak. bu da bize dert olsun.
  • ne kadar guzel suslu cumlelerle normallestiriliyor dedigim rezalet.

liyakat her donem sorunluymus sadece bu donemi elestirirsek haksizlik olurmus. pasam elini tutan mi var? yanlisa yanlisla niye devam ediyoruz? sen tut bu donem degistir bu hatayi cek kirmizi cizgiyi. haa hem caba gostermiyeceksin hem de elestiri kabul etmiyeceksin.

mulakat olmazsa olmazmis sorular caliniyormus. yani boyle bir savunma olur mu? c a l d i r m a !!!!! caldirma abi caldirma. bunu beceremiyorsan ne diye sosyal hukuk devletiyiz diyoruz ki.

uzun lafin kisasi genc insanlarin sevkinin kirildigi bir donem geciriyoruz. isin ilginc yani bu iktidara yariyormus gibi gozukse de milletin tamaminda tepki goruyor. bu isin duzenliyeceleri adim atmazsa o koltukta istese de oturamiyacak.
  • hakim savcılık mülakatlarına torpil ayarlamadan giren saf arkadaşları tebrik ediyorum. şansa kazansalar bile uygulamaya çalışacakları sistemi gördüklerinde pişman olmama ihtimalleri yok. neyse. konu bu değil. referans sistemi ile bu rezelete sebep olan torpillerin önüne geçilebilir. başvuranlara referans olanlar kayıt altına alınsa da meslekte belli bir süre sonra yapılacak durum değerlendirmesi sonrası performansı düşük çıkan hakim savcılara referans olan bu kişilere bir yaptırım olsa keşke. kimse kolay kolay referans olmaz. mülakatlar da amacına uygun işler.
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap