• ikinci dalgaya çivileme dalan halkımızın oluşturduğu görüntülerdir.

görsel
    görsel
    görsel

(bkz: bravo çocuklar)

https://twitter.com/…key/status/1289943169241460737

edit:

türkiye'nin her yerinden sağduyulu görüntüler gelmeye devam ediyor. yemin ederim corona fest is coming :)

görsel
  • akyaka resmi tatillerde orta halli insanlara hitap eden bir yer. bu şekilde olması beni şaşırtmadı.

normal günlerde çok sakindir. yazlığı olanlar vs ordadır.
  • koronadan ziyade cahillik ile mazbutluğun ne kadar doğrusal bir çizgide ilerlediği gerçeği benim sinirimi bozan ilk şey oldu. şalvarlarla, takkelerle doldurmuşlar güzelim yeri, sizin eğlencenize ne diyim ben... plastik kova neyinize yetmiyor.
  • "atın ölümü arpadan olsun" zihniyetindeki yurdum insanının şaşırtmayan görüntüsüdür.
  • bu kadar "az sayıda" vaka sayısı varken yaz ortasında gayet normal olan görüntülerdir
  • bayram boyunca tüm bilinen sahiller bu şekilde. corona gitti sizin haberiniz yok mu?
  • an itibariyle kuşadası'nda, annemin yazlıktayım.

sadece muğla akkaya özelinde değil, tüm tatil beldelerindeki durumdur. hafta içi biraz daha sakinler, diye beklemekteyiz.

annemi bafa gölü'ne götürdüm, sakindi. didim'e gittik; şehir sakindi ama plajlar doluydu. ben gireyim, dedim ama o kalabalığı görünce cesaret edemedim. gerisin geriye döndük.

milli park da öyle... sevgi plajı'nda iğne atsan düşmüyor. bir veya iki kişi enfekte olsa... gerisini siz tahmin edin.

ben hafta sonuna kadar buralardayım. sizler dönün de memleketinize, biz sonradan denizin keyfini çıkartırız... sakin sakin...
  • 2016 temmuz'unda oradaydım şunun çeyreği kadar insan ancak vardı.

toplu intihar kararı falan aldınız da ülkecek ben bu karar esnasında uyuyor muydum?
  • bayram tatilinde memlekete gitmeyip evde kaldım ve izmir'de olmama rağmen denize bile gitmedim. şuan çok net görüyorum doğru karar vermişim. hatta geçen bir arkadaş burasını önermişti gidebilirsin diye. gitmedim, ucuz atlatmışım.
  • biz akyaka'ya nezih, sessiz ve sakin diye giderdik zamanında. halk plajında taş çatlasın 50 kişi olurdu en yoğun döneminde mis gibi kafa dinlerdik.

tanım; efkarlandıran görüntüler içeren ipini koparanın gelmeye başladığı güzelim mahalle.

edit: @overband adlı suser'a teşekkürler, mahalle yerine ilçe yazmışız. öpüyorum.*
hesabın var mı? giriş yap