şükela:  tümü | bugün
 • 1. akpli değilim ama dönemi yaklaşık 4 -5 sene evvel sona ermişti biliyorsunuz. ekonomi düzelince, her şey güzel olunca akpli olduğunu açık açık beyan edenler tarafından tekrar hortlamış akımdır.

  yeniden çıktılar bunlar, eskinin azılı akplisi, her durumda, her şartta, her koşulda çılgınlar gibi savunucusu olan adam dün bana akpli değilim ama... ile başlayan bir cümle kurdu.

  sözlükte de görülüyor artık bu, akitlerin çoğu bir anda akpli değilim ama'cı olmuş.

  hadi bakalım hayırlısı.
 • "ama" nın önündeki önermenin her zaman yalan olduğu genellemesinin güzide örneğidir.
 • akpli değilim ama nasıl bir cümledir arkadaş.

  ama dan sonrasının bir önemi yok.
  ama katili zaten bütün cümlelerin akpli değilim ama adamlar iyi şeylerde yaptı demek için bu kelimeleri ard arda sıralayıpta hemen dönedebilirim imajı verme.
  bu cümlenin alt yazısı aklımdan da geçmiyor değil!
  de ki ben şu düşünce sistemindeyim fakat şu konuda iyi birşeyler yaptılar.
  senin düşüncen der geçeriz.
  sen akpli değilim ama dediğin anda benim gözümde canlanan şey omurgasızlık başka da birşey değil.
 • şahsen beni etkilemeyen dönem. geziden beri çevrede civarda kim varsa hepsini hayatindan uzak tutuyorum. ama eğer bir yerlerde denk gelirsem ana bacı eşiğine kadar söverek susmalarını savunma yapamamalarını keyifle izlemek istiyorum.
 • "...ama islama savaş açmış bir partiye (chp ve hdp'den bahsediyor) oy veren adam müslüman olamaz!" gibi absürt söylemler duymama vesile olan dönemdir. mhp zayıf ve dengesiz olduğu için (bahçeli apoyu idam ettirmedi, meral akşener fetöcü, çok çatlak ses var falan), bu arkadaşın oy verebileceği tek parti akp kalıyor. o da kötünün iyisi zaten. reis olmasa onlar da diğerlerinden farksız olurdu.

  abartısız söylüyorum, akp'ye oy veren en az 10 milyon insan bu kafada. böylesine derin uyku içindeki bir zihniyeti nasıl uyandırabilirsiniz?
 • çok şey edilen şeydir. bakın akpli değilim ama...*
 • (bkz: arkadaşlar bu insanlar uzayli olabilir mi?)
  filimlerde insan kiligindaki uzaylidir bunlar. sinsidir, haindir, bozguncudur.
  o konudaki fikrini dogrudan soylemek yerine "akp'li degilim ama..." sözünün arkasina saklanarak akp'yi aklamaya çalişır.
  düşünsene , "hitleri desteklemiyorum ama yahudiler de haketmiş demek gibi bir sey sanirim.