şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: başkomutan çıldırdı bedelli 17 bin lira)

edit: 17 bin artı kdv. 18 oldu*
  • parasını yatırmak için koşarak bankaya gittim, duyan gelmiş amk. önümde tam 70 kişi var. şafak atarsa bayburt yani. baktım sıra gelmeyecek, vurdum banka müdürünün kapısına girdim içeri, dedim bir tane daha gişe açın lan. böyle askerlik biter mi şerefsizler. müdürün kızı da bana hasta zaten.
  • iş arkadaşımın 31 aralık 1987 doğumuyla ne kadar şanslı bir pezevenk olduğunu kanıtladığı açıklama, şu an ofiste mezdeke açtı o ağır çocuk eyviye am ye am nidalarıyla kıvırıyor amk.
  • oturdum, hayatimda ilk defa akp grup toplantisi dinliyorum.

- say my name
    + kisa adam
    - say it again
    + you're freaking kisa adammmm
  • 15 ay uzun dönem askerlik yaptım.
    vatan millet sakarya dedim, ben gitmezsem sen gitmezsen hakkariye kim gidecek dedim. 130-140 günüm kalmışken hakkariye gittim. hakkari, çukurca kavuşak üst bölgesi. televizyonlardan çokca duyduğunuz hantepe denilen berbat yerin dibi...

şehit verdik.
    gazimiz vardı.
    korkan, ağlayan askerler vardı.
    sene 2012 ama açlık, susuzluk nedir gördük. 1 ay botu çıkarmadan askerlik yaptım hakkari'de. botu çıkardığımda çorabımın altı yoktu.

gececiydim.
    her sabahın 7'sine kadar uyanık bekler, çadırda uyuyan askerleri kaldırır ben yatardım. saat 12de uyanırdım. tam 4 ay böyle devam etti. günde 5 saat uyku ile durdum. neden? burada vatan millet sakarya diyen suserler geceleri rahat rahat uyusun, sevişsin, otuzbir çeksin diye. e inanmışım, ben orada nöbet tutuyorum çünkü.

hep saldırı olurdu. mermi seslerini hafızamıza öyle kazımışız ki hangi silahla ateş ettiklerini tahmin etmeye çalışırdık. hatta anne babamızın sesini unutmuştuk. e arayamıyorsun habire silah sesleri falan.

neyse..
    şehit verdik bir gece.
    sabaha doğru. iki gün kendime gelemedim. biz o sırada şehit verirken ailesi muhtemelen uyuyordu. sabah hiçbir şey olmamış gibi uyanacak kahvaltı yapacaklardı. hatta o saatlerde haberlerde bile bahsedilmeyecekti ama biz o an almıştık haberi. inanmayan varsa buyursun baksın
    herkes ağladı, ben de ağladım. o olaydan sonra operasyon bölgesinden üst bölgesine giden asker sayısı arttı. ben yine gitmedim. öyle inanmışım ki, şehit olursam vatan için diyorum. hem de burada yazanlar gibi laf olsun diye değil.

bu şehit olayının psikolojisini atamadan bir hafta sonra yeni bir saldırı yedik. savuşturduk hemen.. telsizlere kestirme alındı teröristler "burası iyi korunuyor, diğer yere" diyor. tabii bize sonradan dinleme kestirmedeki askerler söyledi.

neyse, diğer yere gidiyorlar.
    ne mi oluyor?
    8 şehit, bilmem kaç yaralı var.
    sallama lan diyen olur diye link vereyim
    ne moral kaldı, ne başka bir şey.
    yaşayan ölü neyse, sen de o'sun.
    evini arayamıyorsun, kimseyle konuşamıyorsun. içinden gelmiyor, ne diyeceksin ki hem? "ben iyiyim merak etmeyin" diyor telefonu kapatıyorsun boğazın düğümlene düğümlene.. anne-baban ağlıyor çünkü telefonda..

neyse..
    üzerlerinden 2 sene geçti bu olayların.
    ben daha dün gibi hatırlıyorum. muhtemelen aileleri de hatırlıyor.
    ya sen?
    sen hatırlıyor musun şehit haberi alınca profil resmine siyah kurdele koyup "terörü lanetliyoruz" diyen vatan millet sakarya edebiyatçısı?

her şehit haberi geldiğinde gözümde canlanıyor bu olaylar. unutursun zamanla diyorlar, bok unutursun. yaşamadın ki nerden bileceksin.

f16 bombası iki tepe öteye düşerdi ama bizim olduğumuz tepe sallanırdı. haberlerde teröre büyük darbe manşetleriyle.. ne darbesi? boştu o dağlar.

şehit olan, şehit olduğuyla kalıyor ve unutuluyor. hepimiz unutuyoruz, herkes unutuyor. aileleri dışında kimse mezarlarına gitmiyor. ama lafa geldi mi vatan millet sakarya..

süpürge varken bize ellerimizle yerleri süpürttüler kayseri'de. ellerinizle daha güzel temizlersiniz diyerek. hem de keyfi bir şekilde. mıntıka yaparken yere kendi sigarasının izmaritini atıp "asker geri dön!! bu izmariti neden almadınız yat! sürün! mıntıkaya başla" komutuyla sürünerek izmarit aradığım bile oldu. bunu yapmazsan vatanı milleti sevmiyor mu oluyorsun?

bir eşitsizlik var mı? evet var. ama bu eşitsizliğin sebebi askerlik denilen o olay. zorunlu askerlik diye bir şey olabilir mi? evin tek çocuğu evine bakıyor, sen zorunlu askerlik diye çocuğu askere alıyorsun. ailesine kim bakacak? devlet bakmıyor, bakıyor gibi yapıyor ama. o çocuğa da yaptırma askerlik, yaptırmasan bir şey kaybetmezsin.

uzun lafın kısası, profesyonel askerliği destekliyorum. askerlik zorunluluk değil bir meslek olmalı ve tamamen gönüllülük esasıyla yapılmalı.
    parası olan/olmayan kimse askerlik yapmak zorunda olmamalı.
    bekleyenlere hayırlı olsun.
  • 1 ocak 1988 doğumlu olarak sadece 1 günle kaçırdığım uygulama. anasını sikeyim böyle şansın ben.

edit: hehe, sikmeye gerek kalmadı.
  • askerligimi yaptim.

kendini seven her birey, parasini verip yapmasin. cani gonulden desteklerim bu davranisi. biz 6 ayimizi siktik attik , siz atmayin.
  • ikinci el araç piyasasında deprem yaratacak açıklamadır.
  • hay amk bir bitmedi zengin fakir edebiyatınız.

18 bin lirayı 36 ay vadeli kredi çekerek ödeyeceğim, devlet memuruyum.

ben zenginsem eğer, sizin zenginlik anlayışınızı sikeyim.

zengin olan zaten yurt dışında 3 sene hem fındık kırar hem de dövizli yapar. bu bedelliden faydalanacakların çoğu bordrolu çalışanlar olacak.