şükela:  tümü | bugün
 • cuma namazından önce verdiği vaaz esnasında "müslümanların da birleşmesi gerek. hristiyanların papa'sı var. bizim de halifemiz vardı ama kaldırıldı. haçlı istedi diye kaldırıldı" diyen imamı şikayet etmem hadisesi.

  bak bak bak, haçlı istemiş.
  haçlı istemiş ve atatürk de kaldırmış. tebrikler büyük resmi gördün hoca.

  açıkça atatürk düşmanlığı yapan bu imamla yaşadığım ilk hadise de değil üstelik. 17-25 aralık döneminde yine cuma öncesi vaaz esnasında "yılınlırlı ırımızı fitni sıkınlırı fırsıt virmiyilim, yılın sıylımık gınıhtır" demişti. ben de dayanamayıp ayağa kalkmış; "hırsızlık, yolsuzluk günah değil mi hocam, burda siyaset yapamazsın" diye tartışmaya girmiştim. kendisi siyaset üstü olduğunu iddia etmiş, ben de kıldır şu namazı da gidelim artık diyerek tartışmayı sonlandırmıştım. bu sefer kendimi tutarak şikayetimi resmi kanallardan yapmaya karar verdim ve kendisini bimer'e şikayet ettim.

  ölmüş adamın arkasından konuşarak, iftira atarak günah işlediğinin de farkında değil.

  gerçi kimi kime şikayet ediyorsak...

  camiler siyaset yeri değildir. her kesimden her insanı kucaklaması gerekir. kimse atatürk'ü sevmek zorunda değil. ama birleştiricilikten bahsederken oraya namazını kılmaya gelmiş benim gibi atatürkçü insanlarla atatürk'ü sevmeyenlerin, akp'lilerle akp muhaliflerinin arasını açacak cümleler kuramazsın.

  edit: uyarı üzerine başlığın akp'li troll açmış gibi durduğunu farkettim. "ben o imamı asla şikayet etmem" gibi anlaşılabiliyor. açıklama gereği duydum.

  ayrıca kendimi bildim bileli atatürkçüyüm. hayatımda hiç bir seçimde akp'ye oy vermedim. fetö'cü hiç değilim, bu yaftalamayı kimler kolaylıkla yapıyor biliyoruz.

  ayrıca kendimi bildim bileli camiye de giderim. atatürk'çü olmak ateist olmayı gerektirmez. atatürkçülüğü çok yanlış anlamışsınız. entry'lerime bakan ateizm ve islam hakkında düşündüklerimle ilgili bir iki entry bulacaktır.
 • hristiyanliga ozenen imamin sikayet edilmesidir.
 • bir imamı dinlemek, takip etmek, ciddiye almak... sonra da saçma bir şey söylediğinde şaşırmak kadar yersiz eylem.

  (bkz: ananı belleyen kadı kimi kime şikayet edeceksin)
 • ben de şikayet etmem, dediğim hededir.
 • hilafet ve şeriat sevdasında olan öyle birkaç imam falan değil, ülke böyle tiplerle dolu. siktir git arabistan'a orada yaşa dersin, türkiye dışında yaşamak istediği ülkenin refah düzeyi almanya'dan başlar. bunlar bu ülkenin içine sıçmayı seviyorlar.

  durduk yere kara cahil kör yobazları meşhur etmeyin. "ekşide başlık açmışlar benim hakkımda" da dedi mi maaşlı ikramiyeyi de kapabilir üstün hizmetlerinden dolayı.
 • ingilizler'in kuklası olduğu için, mandacıların uşaklığını yaptığı için osmanlı saltanatına ve halifeliğe son verilmiştir.
  halifelik makamı, kurtuluş savaşı'nın her gününde düşmana hizmet etmiştir. bunların nesilleri bugün "keşke yunan galip gelseydi" diyerek zortlamaktadır.
 • imamın, müftü'ye upgrade edilmesiyle sonuçlanacaktır.
 • helal olsun diyerek yaklaştığım olaydır..
  özellikle gezi olayları sırasında verdiği vaaza istinaden anlatıldığı gibi cemaatin arasında ayağa kalkıp bahsi geçen tepkiyi göstermişse bin kat daha helal olsundur.

  bu birilerinden icazet alarak vaaz veren hocalara son yıllarda bir şeyler oldu, bir göt kalkıklığıdır aldı başını gidiyor, adam akıllı bir uyarı alıp herkesin haddini bilmesi gerekir, terbiyesizliğin lüzumu yok.. !
 • (bkz: #64452360)

  ah be arkadaşım, suç sendeymiş de farkında değilmişsin. hem atatürkçüyüm diyorsun, hem de atatürk'ün medeni bilgiler kitabını okumadan namaza gidiyorsun!

  yarından tezi yok, ben de bu kitabı okuyup, ateist oluyorum.