şükela:  tümü | bugün
  • başbakanın katılımıyla toplanacak olan ekonomi koordinasyon kurulu. muhtemelen 3.35 üzerine oturma eğilimi gösteren dolar sebebiyle gecenin 1'inde açıklanmıştır.

not: başbakanın programında olduğu açıklandığında saat 01.05 dolar 3.5027. bakalım sonrasında ne olacak.
  • goygoy yapıp dağılacaktır.

zira mehmet şimşek hariç o kurulda olan üyelerin hiçbiri ekonominin nasıl işlediğini, hangi önlemlerin alınması gerektiğini, dolar ve euro'nun neden bu kadar yükseldiğini ve neden krize doğru koşar adımlarla gittiğimizi kavrayacak birikime sahip değiller.

mehmet şimşek'in de cidden bir katkısı olacağını düşünmüyorum, ha zaten etkili olmak için çırpınsa da kurulun diğer üyeleri sağolsunlar araya kaynar.

jöleli danışmanı düşünün, telekinezi falan diyordu ya hani.

14 yıldır ülkeyi tek başına yöneten partinin önünüze çıkardığı kanaat önderlerinin sizi nasıl yarı yolda bıraktığını, nasıl kendi ceplerini doldurduklarını ve ne kadar bilgisiz olduklarını hatırlayın.

mevkisi ne olursa olsun insanlara güvenmeyi bırakın.

borçlanmayın. tüketmeyin.
  • doları 3.60'a nasıl getiririzi tartışacakları toplantıdır.
  • fetöcülerin kulağı bol bol çınlayacaktır.
  • hızlı-seri bir faiz arttırımı yapılacak mb ppk toplantısı yapılacağının habercisidir.

hani maksat biz faiz e karşıyız ama dünya buna hazır değil.mb'de biz istemeden hiç bi bok yapamazın meali.yine boka batıyorduk,hiç olmazsa paçamızdan yukarısı biraz temiz kalır.

umarım yanılmam.faiz arttırımı gelmezse yarrağı köküne kadar içimize alırız.2016 nın son şansı.hatta yatalak cumhuriyetimizin son şansı.
  • ekk toplantisina hic kadin almayarak cinsiyetciligine canak tutan toplantidir.

basbakan gece saat birde "sabaha ekonomi toplantisi yapacaz" diye karar beyan ediyor ama kriz yok.

(bkz: yav he hee)
  • bakalım başka kimler bizi madiklemiş.
  • ekonomiden anladıkları fakat çok iyi gidiyoruz tadında olan kurulun yeni bir işlevsiz toplantısı olacaktır muhtemelen. bir işlevi olacaksa da vergi oranlarının arttırılması, dövizle ticaretin yasaklanması gibi jöleli tadında adımlar atılacağını düşünüyorum.
    benim eyyorlamam bu kadar
  • (bkz: çay için)