şükela:  tümü | bugün
  • bunlardan ben 28 kasım gidis 3 aralık dönüş istanbul-londra bileti almıştım 1 ay evvelden.

izinde sorun çıkinca erteleteyim gidisi 30'una deyip aradım. "promosyon, erteleme ve iade olmaz, yenisini alacaksınız" dedi. peki deyip 30'una yeni bilet aldım yine atlas'dan.

bu kez baktım 29'u ogleden sonra hâlâ ses yok, yine atlas'ı arayıp erteleme istedim "yıllardır müsterinizim, iki kez magdur etmeyin diye". espriyle karışık anlatıyorum ama. olmuyor, dedi çocuk. peki deyip kapattım.

öglen konferansina yatisebilirim diye bu kez thy'den bilet alıp bu sabah geldim. isimi halledip yarın da dönücem atlas'la. sonucta biletim var.

check-in yapayım dedim, görünmuyor, aradım, uçuş iptal dedi eray bey isimli calışan. zannediyorum ki uçuş iptal, bir sonraki ne zaman filan diyorum... benim uçuşum iptalmis. sebep? gitmediniz, diyor. arkadaş bak kayıtlara iki kez aramişım, ne konusmuşum? kaydediyorsunuz madem işe yarasın. orada söylemis mi calışanlar, böyle saçmalık olur mu? diyorum. yapacak birşey yok diyor.

ikinci defa arıyorum, fatma gul denen kadınla konusuyorum. aynı terane.

sonuc: londra'da kalakalmıs durumdayım ve atlas benden çaldıgı bileti an itibariyle 967 liraya satıyor.
  • rezalet basligi acmadan once, kurallari ogrenmek gerekir..bir ucusta ilk bacagi ucmadan donus bacagini ucamazsin.sadece sozlukte 100 kere aciklandi bu durum..ortada rezalet felan yok,bilgisiz musteri var.rezalet puanim 1/10...
    ekleme: roma-istanbul- cape town gidis donus bileti 2000 tl..ama istanbul-cape town bileti 3000 tl..ben ilk bileti alip roma-istanbul ucmayip , direk istanbuldan ucayim diyemezsin..
  • sözlükte 10 degil 50 kere de yazılmış olabilir. bu, insanların parasıni "gasbedebilecekleri" anlamına gelmez.

havayolu sirketi olarak sen bunu bana bileti alırken bildireceksin. bildirdin mi? hayır!

ben bileti erteleme talebiyle aradıgımda, her iki kezde de bildirildi mi? hayır!

satınaldıktan sonra epostsya yollanan elektronik biletin uyarılar bölümünün sondan ikinci satırındaymış baktım da. atlasjet buna haziran 2017 itibariyle geçmiş.

ben ki atlasjetin her bokunun mailini alıyorum, bilet alırken her bok hakkında bilgilendiriliyorum. bu konuda nedsn bilgilendirilmiyorum?

bilgisiz müsteriymiş!

hadi oradan!
  • atlas global müsteri ilişkileri uzmanına durum bildirir mail atmıştım persembe günü. bugun döndüler. "ses kayıtlarına göre ikinci görüşmede temsilcinin bana "gidisi ucmadıgınız için donusünuz de yanıyor" bilgisini vermedigi anlasıldıgından satin aldıgım diger havayoluna ait biletin parasinı tarafıma odeyeceklerini" bildirmisler.

yani "sözlükte yazıldıgı gibi -bilgisiz müşteri- yaftası" yok. aklı başındalık var.

tesekkürlerimi sunuyorum.