şükela:  tümü | bugün
 • bunlardan ben 28 kasım gidis 3 aralık dönüş istanbul-londra bileti almıştım 1 ay evvelden.

  izinde sorun çıkinca erteleteyim gidisi 30'una deyip aradım. "promosyon, erteleme ve iade olmaz, yenisini alacaksınız" dedi. peki deyip 30'una yeni bilet aldım yine atlas'dan.

  bu kez baktım 29'u ogleden sonra hâlâ ses yok, yine atlas'ı arayıp erteleme istedim "yıllardır müsterinizim, iki kez magdur etmeyin diye". espriyle karışık anlatıyorum ama. olmuyor, dedi çocuk. peki deyip kapattım.

  öglen konferansina yatisebilirim diye bu kez thy'den bilet alıp bu sabah geldim. isimi halledip yarın da dönücem atlas'la. sonucta biletim var.

  check-in yapayım dedim, görünmuyor, aradım, uçuş iptal dedi eray bey isimli calışan. zannediyorum ki uçuş iptal, bir sonraki ne zaman filan diyorum... benim uçuşum iptalmis. sebep? gitmediniz, diyor. arkadaş bak kayıtlara iki kez aramişım, ne konusmuşum? kaydediyorsunuz madem işe yarasın. orada söylemis mi calışanlar, böyle saçmalık olur mu? diyorum. yapacak birşey yok diyor.

  ikinci defa arıyorum, fatma gul denen kadınla konusuyorum. aynı terane.

  sonuc: londra'da kalakalmıs durumdayım ve atlas benden çaldıgı bileti an itibariyle 967 liraya satıyor.
 • sözlükte 10 degil 50 kere de yazılmış olabilir. bu, insanların parasıni "gasbedebilecekleri" anlamına gelmez.

  havayolu sirketi olarak sen bunu bana bileti alırken bildireceksin. bildirdin mi? hayır!

  ben bileti erteleme talebiyle aradıgımda, her iki kezde de bildirildi mi? hayır!

  satınaldıktan sonra epostsya yollanan elektronik biletin uyarılar bölümünün sondan ikinci satırındaymış baktım da. atlasjet buna haziran 2017 itibariyle geçmiş.

  ben ki atlasjetin her bokunun mailini alıyorum, bilet alırken her bok hakkında bilgilendiriliyorum. bu konuda nedsn bilgilendirilmiyorum?

  bilgisiz müsteriymiş!

  hadi oradan!

  ek: iş bu entry, bir üstte yer alan "bu uygulamada sorun yok, sözlükte en az 100 kere belirtildi, normal bir uygulama, bilgisiz müşteri sorun, siz kazıklamaya çalışın, onlar da yesin, oldu..." ana fikirli entry'e istinaden yazılmıştı ama atlasglobal ekibi yazar gibi düşünmeyince silinmiş giri. bu da böyle bir "ne diyor yahu bu?" moduna girmiş. olsun.
 • atlas global müsteri ilişkileri uzmanına durum bildirir mail atmıştım persembe günü. bugun döndüler. "ses kayıtlarına göre ikinci görüşmede temsilcinin bana "gidisi ucmadıgınız için donusünuz de yanıyor" bilgisini vermedigi anlasıldıgından satin aldıgım diger havayoluna ait biletin parasinı tarafıma odeyeceklerini" bildirmisler.

  yani "sözlükte yazıldıgı gibi -bilgisiz müşteri- yaftası" yok. aklı başındalık var.

  tesekkürlerimi sunuyorum.