şükela:  tümü | bugün
  • yanındayım arkadaş.

not: orospuçocuğusun sen de ttnet.
  • çözüm (bkz: turknet)
  • birebir aynı sorunu ttnet ile yaşayıp, 3 hafta sonunda cayma bedelini ödemek suretiyle turksat'a geçmiş biri olarak up dediğim dolandırıcılık.
  • yahu yıl olmuş 2017, turk.net gibi bir firma taahhütsüz 59 liraya gayet hızlı internet bağlıyor. biz ne yapalım, gidip dsmart merkezini mi basalım. ayrıca rezalet başlıkları da eski etkisini göstermiyor. neden? her yeri rezil zaten bu ülkenin. ne yapmak gerek? sistemin açıklarını bulup sen de onları sikeceksin bu kadar basit. gavurlar bu olaya survival of the fittest derler.

amerikan iç savaşında generalin biri şöyle demiş "don't fire until you see the whites of their eyes". ama muharebeyi kaybetmiş. bunu neden yazdım bilmiyorum, içimden geldi. sen gene de feyzal. türkçe'ye çevirecek olursak el sikiyle gerdeğe girilmez gibi bir anlam çıkıyor bundan. yani biz ne desek boş.

3-5 gün daha bekle çözülür. bu adamların sana bir kasıtları yok. türk telekomun sana port açması için iş emri açıyorlar. semtindeki türk telekom müdürlüğüne git, bu işle ilgilenen ekibe abimsin canımsın yap, belki süreç hızlanır. yani bu karışıklıkla dsmart yerine turk.net veya bir başka servis sağlayıcı ile sözleşmen olsa gene muhatap olacaktın.

işin dolandırıcılık kısmına da katılmıyorum. şu an sana internet bağlanmamış olsa da bu adamlar sana kiraladıkları port için telekoma ödeme yapmaya devam ediyorlar. port fiziksel olarak bağlanmamış olsa bile neticede abonelik aktif olduğu için süreç böyle işliyor. türk telekom bunlardan parayı tahsil ediyor.. bunlar da doğal olarak senden. yani çemkireceksen kanun koyanlara felan git bağır çağır. sistem bu şekilde kurulmuş.

tanım: dolandırıcılık değil mağduriyettir.
  • hepsi birbirinin aynı. bu rahatlıkları da bu yüzden zaten. vermeyi becermediğin hizmetin parasını almak nedir ?
  • rezalet başlıkları artık eski etkisini göstermiyor diye sitem etmiş birde. yahu zaten 7 günde nakil olan internet mi var memlekette. benim 4 ay beklemiş nakil talebim var. 4 ay 4!

en hızlı nakil islemim bugüne kadar 16 günde yapıldı. bu benim için rekor. neymiş efendim 7 gün nasıl geçmişmiş.

burada zaten d smartta hizmet veren değil aracı. onlarda işlemi ttnet'e yaptırıyor. adamlara çok da şey etmemek lazım.

ben bir rezalet başlığı hatırlıyorum kadının aldığı koltuklar kurtluymuş. evini kurtlar sarmış kapıları parkeleri her yeri kemirmiş kurtlar. şimdi onun derdi ile senin derdin bir mi?

bir de kalkmış eskö etküsünü göstörmöyor diyorsun .

rezalet puanım 1/10
  • dsmarttan ücretsiz ayrılabilmek için şafak sayar gibi ay sayan bir insan olarak -doğruysa- üzüldüğüm olay.

abi bana bir şey yapmadı ama ödemem gereken fiyat 59 idi ama garip bir şekilde her ay 74 küsür ödüyorum istisnasız.hızlı desen pek değil.zaten bizde fiber alt yapısı yok. bir de bilmem kaç ay önceden ekstra bir borç çıkarmışlar. yıl olmuş gerçi. hatırlamıyorum bile.kendi internet sağlayıcımı sıfırdan üretsem galiba daha ucuza gelirdi.
    neden diyince açıklamalardan beynim uyuşuyor. neyse canım güzel günler yakındır.

ayda 10 tl'ye fiber hızda net veriyoruz dese kabul etmeyeceğim.
  • türkiye'de hizmet sektörlerinin tamamınına yakınının hizmet etmek olayını (bkz: bahşetmek) olarak algılamasından kaynaklı yeni bir rezalettir.
  • iki secenek burda senin onunde var. birincisi ya adamlari beklerken tuketici hakem heyetine sikayet olusturursun ve gecikmeden dolayi zararini kanitlayip talep edersin. sonucta bu konusmalar hizmet kalitesi geregi ! kaydediliyor. ikincisi cayma bedelini odersin yeni hat baglatirsin ustune gene bu surede gecen zararini belgeleriyle kanitlar cayma bedeli ve zarar icin dava acarsin
  • d smart'tan sonrasını okumadım.

not: bildiğim kadarıyla tüm internet sağlayıcılar türktelekom alt yapısını kiralık kullanır. d smart bayiniz akıllı ise türktelekom yazışmalarını doğru yapar, takip eder ve geçiş olur. bayi keko ise kendinizi de yırtsanız, olayı çözemezsiniz. çünkü, türktelekom ve diğer tüm firmalar bağımsız çağrı merkezlerini kiralık kullanırlar. çağrı merkezini her aradığınızda, herşey sil baştan başlar ve size her aramada farklı bir çözüm ve öneri sunulur. fakat bu sanal bir öneridir çünkü kiralık çağrı merkezi memurunun tek derdi, konuşmayı en kısa sürede size sonlandırtmayı başarmaktır. böylece eksi puan almaktan kurtulmak için "sorun çözüldü" raporunu tıklama hakkı olur ve üstelik kotasını doldurarak puan da alır. sistem kör deneysistemi gibi arkadaşlar.

tek tavsiyem: o bayiyi değiştirme şansınız olmadığı için o mahallede dsmart internet kullamayı düşünmekten vaz geçin. ben 3 ay mücadele ettim, ne para geri alayabiliyorsun ne hizmet. çünkü bu işin tekeli, özelleştirilmiş türktelekom. en ufak bir eksiklikte, düzeltmeden transfer talebini reddetme hakkı var ellerinde.