şükela:  tümü | bugün
  • 23 kasımdan beri nakil olan internetimi aktif hale getirememis bana tahahut edilen hizmeti veremediği halde aboneliğimi iptal etmeyen sanal mafya d smart şirketine karşı hepinizi bu dolandırıcılığı duyurmaya davet ediyorum sevgilisi suserlar.

23 kasım 2017 günü taşındığımdan dolayı nakil işlemi başlattım . 24 kasım 2017 günü nakilimin başarı ile gerçekleştiği mesajını içeren bir sms aldım. fakat modemime baktığımda adsl ışığımın yanmadığını gördüm ve yeniden arıza kaydı oluşturdum tarih 24 kasım 2017 . d smarttan gelen sms bilgisine istinaden 25 kasım 2017 günü saat 09:00 ila 12.30 arasında teknik ekibin gelip sorunla ilgileneceği öğrendim. 25 kasım günü işten izin alıp evde beklemeye başladım saat öğlen 13:00 olmasına rağmen ne gelen ne giden vardı. d smartı yeniden arayıp ekibin gelmediğini ve benimle her hangi bir temas kurmadıkları yönünde bilgi verdim bana verilen cevapta ise yoğunluktan dolayı arkadaşların öğleden sonra beni ziyaret edecekleri yönündeydi . akşam 21.00 sularına kadar beklediğimde gördüğüm şey ise evime teknik servisin gelmediğiydi.

yazıyı çok uzun tutup siz değerli yazar ve okuyucu arkadaşların vaktini almak istemiyorum . 25kasım tarihinden itibaren her gün müşteri hizmetlerini arayıp sorunun ne zaman giderileceği hakkında bilgi istediğimde bana her aramamda 48 saat içinde çözüleceğini söylüyorlar ve hiç bir şekilde sorunum çözülmedi evime teknik servis gelmedi. çocuk oyalar gibi oyalandım. en sonunda şu teklifi sundum '' demek ki siz bana internet bağlamayacaksınız aboneliğimi iptal edin ben de başka bir operatörden internet bağlatayım. '' bu teklifim sonunda aldığım yanıt ise 395 tl tahahütten cayma bedeli adı altında ücret isteniyor. bana tahahüt edilen hizmeti alamıyorsam neyin parasıdır bu ?

abonelikten kurtulamadığım için gidip başka bir operatörden internet aboneliği de alamıyorum malesef. çıldırmak üzereyim lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olsun .

12 gündür evimde internetim yok , kız arkadaşımın tonlarca ödevi birikti , benim ise iş ile ilgili mail alışverişi yapamadığım için 5bin tl 'nin üzerinde kaybım var . ben uzay çağında olduğumuzu düşünüyordum roketler uzaya gitmeler falan ama 21. yüzyılda minik bir internet bağlantısı için sanırım 1 ay bekleyeceğim.

hukuksal anlamda hangi haklarım mevcut , ne yapabilirim ?
  • bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum
  • yanındayım arkadaş.

not: orospuçocuğusun sen de ttnet.
  • çözüm (bkz: turknet)
  • birebir aynı sorunu ttnet ile yaşayıp, 3 hafta sonunda cayma bedelini ödemek suretiyle turksat'a geçmiş biri olarak up dediğim dolandırıcılık.
  • yahu yıl olmuş 2017, turk.net gibi bir firma taahhütsüz 59 liraya gayet hızlı internet bağlıyor. biz ne yapalım, gidip dsmart merkezini mi basalım. ayrıca rezalet başlıkları da eski etkisini göstermiyor. neden? her yeri rezil zaten bu ülkenin. ne yapmak gerek? sistemin açıklarını bulup sen de onları sikeceksin bu kadar basit. gavurlar bu olaya survival of the fittest derler.

amerikan iç savaşında generalin biri şöyle demiş "don't fire until you see the whites of their eyes". ama muharebeyi kaybetmiş. bunu neden yazdım bilmiyorum, içimden geldi. sen gene de feyzal. türkçe'ye çevirecek olursak el sikiyle gerdeğe girilmez gibi bir anlam çıkıyor bundan. yani biz ne desek boş.

3-5 gün daha bekle çözülür. bu adamların sana bir kasıtları yok. türk telekomun sana port açması için iş emri açıyorlar. semtindeki türk telekom müdürlüğüne git, bu işle ilgilenen ekibe abimsin canımsın yap, belki süreç hızlanır. yani bu karışıklıkla dsmart yerine turk.net veya bir başka servis sağlayıcı ile sözleşmen olsa gene muhatap olacaktın.

işin dolandırıcılık kısmına da katılmıyorum. şu an sana internet bağlanmamış olsa da bu adamlar sana kiraladıkları port için telekoma ödeme yapmaya devam ediyorlar. port fiziksel olarak bağlanmamış olsa bile neticede abonelik aktif olduğu için süreç böyle işliyor. türk telekom bunlardan parayı tahsil ediyor.. bunlar da doğal olarak senden. yani çemkireceksen kanun koyanlara felan git bağır çağır. sistem bu şekilde kurulmuş.

tanım: dolandırıcılık değil mağduriyettir.
  • muz cumhuriyetinde bu denli trajikomik olaylar gerçekleşmesi yanıltmıyor . fakat yine de çok içerledim be sözlük
  • hepsi birbirinin aynı. bu rahatlıkları da bu yüzden zaten. vermeyi becermediğin hizmetin parasını almak nedir ?
  • rezalet başlıkları artık eski etkisini göstermiyor diye sitem etmiş birde. yahu zaten 7 günde nakil olan internet mi var memlekette. benim 4 ay beklemiş nakil talebim var. 4 ay 4!

en hızlı nakil islemim bugüne kadar 16 günde yapıldı. bu benim için rekor. neymiş efendim 7 gün nasıl geçmişmiş.

burada zaten d smartta hizmet veren değil aracı. onlarda işlemi ttnet'e yaptırıyor. adamlara çok da şey etmemek lazım.

ben bir rezalet başlığı hatırlıyorum kadının aldığı koltuklar kurtluymuş. evini kurtlar sarmış kapıları parkeleri her yeri kemirmiş kurtlar. şimdi onun derdi ile senin derdin bir mi?

bir de kalkmış eskö etküsünü göstörmöyor diyorsun .

rezalet puanım 1/10
  • dsmarttan ücretsiz ayrılabilmek için şafak sayar gibi ay sayan bir insan olarak -doğruysa- üzüldüğüm olay.

abi bana bir şey yapmadı ama ödemem gereken fiyat 59 idi ama garip bir şekilde her ay 74 küsür ödüyorum istisnasız.hızlı desen pek değil.zaten bizde fiber alt yapısı yok. bir de bilmem kaç ay önceden ekstra bir borç çıkarmışlar. yıl olmuş gerçi. hatırlamıyorum bile.kendi internet sağlayıcımı sıfırdan üretsem galiba daha ucuza gelirdi.
    neden diyince açıklamalardan beynim uyuşuyor. neyse canım güzel günler yakındır.

ayda 10 tl'ye fiber hızda net veriyoruz dese kabul etmeyeceğim.