şükela:  tümü | bugün
  • '' futbol gibi sığ'' bomboş meriç beyanı futbola sığ diyen siktirsin gitsin. nasıl saplanmışsak futbol bilmeyen bile acıyı tatmış.

    not: camus gibi bir adam hayata dair bir çok şeyi futboldan öğrendiğinden bahsediyorsa cidden bi siktirin ya.anlamadığı şeyler hakkında boş konuşmak ne kadar kolay değil mi?
  • futbol sığ değildir bunu baştan ortaya koyalım. keza takım oyunu çıkarmak, taktiklere uymak ve daha içerisinde doğaçlama yapmak zeka ister. fiziki gereksinimlerden bahsetmeye gerek bile yok.

    ancak futbol organizasyonları sığdan da öte bir hale gelmiş durumda. futbol sadece holiganlık, kavga, gürültü olarak görülüyor artık. büyük maçların oynanacağı şehirlerde bir kilometre ötede insanlar ölürken etkinlik sonrasında kullanılmayacak bir stada bile milyonlarca dolar dökülüyor. yolsuzluk başını alıp gitmiş durumda; milyonlarla götürüyor yöneticiler. üzücü.
  • hayata dair hiçbir ders yoktur ki futbol oyunu içerisinde bir örneği yaşanmasın.

    çok ciddi söylüyorum bunu. biraz gözlem, biraz araştırma ile sen de farkına varacak ve hatta hayata dair verebileceğin pek çok örneği de futboldan vereceksin. cuk oturacak emin ol.