şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle sol frame'de görülen içler acısı faşizm. sol frame neredeyse tamamen futbol başlıklarıyla dolmuş durumda. futbol gibi sığ ve şaibeli bir sporun bu kadar çok gündemde olduğu bir ülkeye her şey müstahak.
  • '' futbol gibi sığ'' bomboş meriç beyanı futbola sığ diyen siktirsin gitsin. nasıl saplanmışsak futbol bilmeyen bile acıyı tatmış.

not: camus gibi bir adam hayata dair bir çok şeyi futboldan öğrendiğinden bahsediyorsa cidden bi siktirin ya.anlamadığı şeyler hakkında boş konuşmak ne kadar kolay değil mi?
  • futbol boş sığ bir şey değil. kitlelere hitap eden toplumsal anlamda bir çok olaya yön veren bir aktivite. hani ideal bir dünya düzeni kurulsa kitlelerin en büyük zevki yine futbol olur. futbol içinden çıkılamaz bir dünya. sadece 22 kişinin bir topun peşinde koşması olmadı hiç bir zaman.

unutmayın yugoslavya futbol sahasında bölünmüştür. ışte futbol böyle bir oyun.
  • futbol sığ değildir bunu baştan ortaya koyalım. keza takım oyunu çıkarmak, taktiklere uymak ve daha içerisinde doğaçlama yapmak zeka ister. fiziki gereksinimlerden bahsetmeye gerek bile yok.

ancak futbol organizasyonları sığdan da öte bir hale gelmiş durumda. futbol sadece holiganlık, kavga, gürültü olarak görülüyor artık. büyük maçların oynanacağı şehirlerde bir kilometre ötede insanlar ölürken etkinlik sonrasında kullanılmayacak bir stada bile milyonlarca dolar dökülüyor. yolsuzluk başını alıp gitmiş durumda; milyonlarla götürüyor yöneticiler. üzücü.
  • hayata dair hiçbir ders yoktur ki futbol oyunu içerisinde bir örneği yaşanmasın.

çok ciddi söylüyorum bunu. biraz gözlem, biraz araştırma ile sen de farkına varacak ve hatta hayata dair verebileceğin pek çok örneği de futboldan vereceksin. cuk oturacak emin ol.
  • hayata dair hiçbir ders yoktur ki futbol oyunu içerisinde bir örneği yaşanmasın.

valla ben de çok ciddi söylüyorum bunu. mesela statta "höylöylöylöylööööy" diğe bağıran errrrrrkek futbolcuları stad dışında, kara paralarını akladıkları sermayedarlara sakso çekerken görebilirsiniz.

biraz gözlem, biraz araştırma ile sen de farkına varacak ve hatta hayata dair verebileceğin pek çok örneği de futboldan vereceksin. cuk oturacak emin ol.