şükela:  tümü | bugün
  • kapıda kredi kartı ile ödemek üzere bir alışveriş yaptım ve 23 kasımda gönderildi. mng kargo elemanı kredi kartı belirtilmemiş nakit varsa alayım dedi; tutarı kontrol ettim çıkmadı. adam dalga geçer gibi 55 tl yok mu dedi, geri gönderdim ürünü. alışveriş yaptığım firma düzgün bir firma, biz belirtmemişiz özür dileriz tekrar gönderiyoruz deyip gönderdiler kredi kartı ödemesini belirterek. aynı adam gelmiş kapıya, kredi kartı ile mi ödeyeceksiniz posum yine yok, nakitiniz varsa alın yoksa geri götürüyorum diyor. bu arada köpeğim uyurken alacaklı gibi zile basmasını ve bir dakika dememe rağmen zile basıp durmasını hiç söylemeyeyim o kadar da laubali tavırlar. geri götürdü, firmaya haber verdim onlar ilgilecenecekler; mng çağrı merkezine şikayet kaydı da bıraktım. sonrasında az önce bir sms geldi: evde bulunamadığından teslimat yapılamadığına dair. güvenlikli kamera kayıtlı sitede oturuyorum, güvenlikteki çocuklar da var geldiklerine dair.
    daha önce çalışanın haline üzülüp pos yok diye şubeye (şube oldukça uzak bana) gidip almışlığım da var 2 kez.
    mng kargo yetkilileri acilen ulaşıp, kredi kartı ile ödeme istediğim durumlarda cebimde ne kadar nakit bulunmazsa elemanlarına tarafından aşağılanacağım hususunda beni bilgilendirirlerse ben de haddimi bileyim bir sonraki sefere!
    geldikleri halde neden bide bulamadık diyorlar kusurları yoksa?
    pos cihazın bozuksa hiç gelme, bilgilendir pos cihazın düzelince pazartesi getir?
    rezalet başlığı açmak istemiyordum; ancak en son bu kadar saçmalıklarının üzerine gelip de evde bulamadık demeleri bardağı taşırdı.