şükela:  tümü | bugün
  • "evde yoksunuz işte amk" politikasından "şubede yeterli adam yok amk" politikasına geçmiş bulunan şirketin güzel açıklamasıdır. kara cuma sadece bize var. çin'den verdiğim sipariş 2 haftada geliyor ancak anadolu yakasından avrupa yakasına sipariş gelemiyor.
  • şşş. sakın. sakın tek bir kelime daha edeyim deme.
    sakın tek bir yalan daha söyleme. niye biliyor musun
    çünkü senin amına korum.
  • başıma birşey gelmeyecekse haklı bulduğum açıklama. hespiburada'da şu anda bile binlerce üründe "şimdi alırsanız yarın kargoda" "süper hızlı gönderi" v.b açıklamalar var ve hepsi balon. adam gibi yaz 7 günde anca gelir diye, alan da ona göre alsın sen de bunalma kargocular da bunalmasın müşteriler de.
  • önce fiyat kır bütün e-ticaret sitelerinin kargo ihalesini al, işi yetiştiremeyince herkes tu kaka yoğunluk yaratıyor diye bok at!

kullananı s*ksinler diyorum.
  • mesajda soyle sitem dolu bir tumce gecmekte.

(e-ticaret firmalari icin)

...lojistik calismalarini iletisim calismalari kadar proaktif hazirlamalari elzemdir.

yani diyor ki "bas bas her yere reklam basacaginiza ilk once kendinize ceki duzen verin, adam olun. sonra kargo gelmedi diye bizi orospu cocugu ilan ediyorlar."

adam hakli beyler dagilin.
  • olayın göbeginden yazıyorum.

kara cuma başlamadan önce trendyol bizim yurtiçine çıkış sayımız şu kadar adet olacaktır diye bilgi verdi. daha ilk gün çıkış yapılan kargo sayısı 5 katı oldu. normalde aylık çıkış sayısı e-ticaretçilerle beraber bir milyon adet civarı. daha 2 günde taahüt edilen rakam * 5 olunca ne olmasını beklerdiniz? diğer firmalar kendilerine kargo girişi yapılmasın diye sistemlerini ınırlayınca iş bize patladı. bizim şubeye 1000 kargo gelirken 5000 gelmeye başladı. araç ve personel sayısı aynı olunca sıkıntı olması normal değil mi ?

bazı çok bilmişler indirim olacağı belli neden adam alınmamış demiş. garson mu alıyorsun al şunları tepsiyle dağıt diye. adres bulabilen ve hesap kitap yapabilecek adamlara ihtiyaç var. burada atıp tutanlar 1 gün gelip o araçlarda dağıtım yaprın ltf. daha öğlen olmadan ayaklarını kıçlarına vura vura kaçarlar. lokantası olan biri 3-4 gün yoğun iş olacak diye hemen yeni döner tezgahı, dolap, fırın mı alıyor?

biz sınırlı sayıda e-ticaret çıkışı yaptığımız için trendyol- hepsi burada gibi firmaların üst yöneticileri kapımızda kargoların çıkış ayısı artsın diye bekliyor. bizimle dalga geçenler yeni aldıkları kargoların teslim sürelerinden daha çok şikayet edecekler. bazı yazarlar düşk fiyatlarla hepsini topladılar demiş ama fiyatlarımız diğerlerinin üzerinde.

e artık ne haliniz varsa görün.
  • kota uygulamasına geçmişler. çıkan problemlerle ilgili boku da e-ticaret sitelerine atmışlar.

https://www.yurticikargo.com/…oads/popup/duyuru.png

"kaliteli hizmetimizin sürekliliğinin sağlanması" kısmında güldürdü.
  • gayet makul aciklama. kivirmadan etmeden yetisemiyoruz demis iste adam ne desin anlamadim ki ben?

alisveris sitesi yarin elinde dediyse onun sorunu.. onda bile hepsiburada bana 2-3 siparisim icin ta grlecek haftaya teslimat gunu verdi. bile bile aldim.

ergen gibi yerlerde yuvarlanip dovunmenin alemi yok gelecek iste. sakin.
  • meali: bu işi beceremedik.
  • başıma bir iş gelmeyecekse doğru bulduğum açıklamadır. en azından ortada bir kabullenme var, müşteriyi adam yerine koyup açıklama yapmışlar. diğerlerinde o bile yok. koy kardeşim kotayı, yapamayanlar utansın.