şükela:  tümü | bugün
  • izmir'den bildiriyorum. yurtiçi kargo sadece e-ticaret teslimatlarında kullanılmak üzere bu yoğunluğu minimize etmek için özel toplama noktaları kurdu. normal şubelerin iş yükleri azalmış, rutin ticari müşterilerinin işlerini aksatmadan yapabilmektedirler.

ilaveten kapasite analinizi kargo şirketi yapmak zorunda değil. kaldı ki, e-ticaret şirketleri örneğin 1000 paket göndereceğini belirip, x5 adet paket göndermeye çalışmaları e-ticaret şirketlerinin iş analizini hatalı yapmalarından kaynaklıdır.

izmir içi e-ticaret alışverileri ortalama 1 gün gecikme ile teslim edilip, rutin ticari gönderiler ise eskisi gibi aksamadan devam ediyor.

asıl fiyaskoyu ise sürat kargo ve hepsiburada hepimize yaşatmıştır. şube müdürünün masası bile kargo paketleri ile dolu olup, gerek şubede gerek aktarma merkezlerinde paketler kayıp edilmektedir. isteyene özelden ss atabilirim. açıkça sürat kargo takip sisteminde aktarma merkezinde paketimi kaybettiğini sisteme işlemişler. hepsiburada ise daha kendi depolarından ürünleri kargo şirketine teslim etmekten acizlerdir.

peşin edit: yurtiçi dahil herhangi bir kargo çalışanı değilim. sık sık gerek bireysel gerek kurumsal nitelikte kargo şirketleri ile müşteri olarak yakın münasebetlerim var.
  • sanki normalde bir işi düzgün yapıyorlardı da black friday gelince yapamadılar. lan siz 30 kere şikayet etmeme rağmen şubeye gelen kargomu 3 gün sonra teslim eden firma değil misiniz?
  • geçen hafta bir a4 zarftaki evrağı ankara’dan istanbul’a götürmek için benden 30 lira alan şirketin yaptığı açıklama. ulan uçak bileti 120 lira be. bir de beceremeyip işleri yetiştiremiyorsunuz. utanın.
  • arkadaşlar yurtiçi kargo firması ile yıllardır belki yüzlerce alışverişim oldu hiç sorun yaşamadım firma gerçekten ülkedeki en tercih edilebilir kargo firması tamam ups daha iyi olabilir ama ona göre de parasını ödersin ayri mesele fakat diğer tarafa aras kargoyu koyuyorum resmen aras pişmanlıktır hiç sorunsuz işim olmadı hep sıkıntı.

şöyle düşünün bir taşıma firmanız var hedefiniz 10 kişiyle ayda 100 tane taşıma yapıp iş yapmaya çalışıyorsunuz fakat öyle bir hafta oluyor ki 10 ayda beklediğiniz iş 1 haftada geliyor. ne yapabilirsiniz ?

malum iş kolunda çalışacak eleman grubu belli verilecek para da belli ne yapabilirsiniz ?

tamam artırın maaşları alim 200 tane elaman. yapim bakalım hesabı batar mısınız yoksa çıkar mısınız ?

bayiliyorsunuz amk klavyeden yardirmaya ya.
  • yurtici kargo da çalışmıyorum ama burada salak salak yorum yapanları anlamıyorum. her bokunu e ticaretten alan asalak ya da parazit bir kitle oluşmaya başladı.

günde en fazla 70 ya da 80 adres dağıtırken ben bana 210 adres geldi. sadece bana gelse bir ya da 2 araba daha sokarsın bölgeye kurtarırsın ama tüm şehir böyle gelince kurtaramazsin.60 adres kaldı dağıtıma çıkamadı. ondan sonra benim kargom gelmiyor. ulan geçen gün yurtici kargonun bir şubesine 12500 tane kargo geldi. bakın bu şube diyorum yani bir bölge bu adamlar bunu nasıl dağıtsın. dağıtamaz. 3 kat merdiven çıkamayan adamlar burada salak salak entry giriyor.
  • sektörün içinden yazıyorum. kota konusu 11 11 öncesinden bildirilmiştir. firmalar reklam yatırımının 10 da birini bu konuya ayirsalar farklı sonuç olurdu.
  • bunlar çalıştığım kurumla anlaşmalı, el mecbur kullanıyoruz. geçen hafta da gelip kargo vermeyin şubeler şişti, kargo kabul edemiyoruz demişlerdi. lan sikik, sizin işiniz bu. ne demek kabul edemeyiz, tek işiniz bu lan?! ben nereden bilecem sizin kotanızın dolup dolmadığını, sağlamasını nasıl yapacağız yani? koli mi sayacağız tek tek dolmuş mu dolmamış mu diye? zaten gönülsüz çalışıyorlar, artık işlerine gelmedi mi kota doldu deyip kargo da almayacaklar. ne güzel hayat be.
  • ciddi ciddi "kaliteli hizmetimizin sürekliliği" demişler. ahahahahha ciddi ciddi söylemişler bunu.
  • yav he he her halti bu sözlük ahalisi biliyo zaten.ya siz biliyo musunuz insanlar ne yoğunlukta ne şartlarda çalışıyolar.bu da oturmuş klavye başına, yok efendim bi işi beceremiyolar yok efendim böyle kafasızlar.koysan oraya iki güne ağlayarak iş bırakırlar ama burda bik bik bik.bekleyeceksiniz oğlum bu kadar basit.sinirlendim yine gece gece.