şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bebeğin açlık ve susuzluktan ölümüyle sonuçlanan ve bir öğretmen tarafından yapılan eylem. tatile sik aramaya mı çıktın diye sorulduğunu umuyorum ifadesi alınırken.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24952094.asp
 • beyni evde bırakıp tatile çıkmakla denktir.
  bu örnekte de gördüğümüz gibi, beyin olmadan da gayet yaşanabiliyor.
  bunu yapan beyinsiz yine iyi yaşamış mesela bu yaşa kadar.

  (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
 • insanın içini yakan haber. bebeğin öldüğüne mi yanayım, kadının 9 gün tek başına bıraktığı bebeği gelip sağ bulacağını düşünüyor olmasına ve beslemeye kalkmasına mı yanayım, bu bariz şekilde akli dengeden yoksun insanın güzel yurdumda öğretmen (!) olarak çocuklarla çalışıyor olmasına mı yanayım, neye yanayım?

  akli dengesinin bozuk olduğu gün gibi aşikar bence bu kızın, kendisine edilecek laf yok bence. yazık ne çevresindekiler anlamış ne ailesi. kalabalıklar içinde yalnız olmak böyle bir şey demek ki... zavallı günahsız bebek...
 • iç burkan bir haber.
 • çıkarken de "ekmeğin, yumurtanın, çayın yerini biliyorsun, hadi ben kaçtım baaay" dememişse ben bir şey bilmiyorum diye söyletmiş olay.
 • gerçek olamayacak bir haber. hiç bir canlı türü(insanı geçtim) yavrusunu böyle bırakıp gidemez.
  gitmemeli. gitmemeli. elim ayağım titriyor sinirden. ağır işkenceyle bu anne babayı öldürsen ne olur, öldürmesen ne olur. o çocuk nasıl durdu tek başına, karnı acıktı, susadı, ağladı, altını değiştirme zamanı geldi. yok yok, bu hiç normal değil. iyice incelenmesi gereken cinayet. hadi kadın bilmem ne bunalımına girdi, adama ne oldu da düşünemedi hiç. kendileri ağaçta mı yetişmiş. allahsız kitapsız kefereler
 • polisle evlenen kadınlar belli bir süre sonra deliriyor. bunun bir çok örneği mevcut. sana karizmatik gelen o üniformalı erkek bir süre sonra seni de kendisi gibi psikopat yapıp insanlıktan çıkaracaktır. emir ile çalışan bütün meslek grupları zamanla kişiliklerini kaybederler diye bir tez vardı. o teze örnek olacak bir olay.
 • elim ayağım buz kesti bu haberle..
  9 gün tatile gidip, döndüğünde bebeği sağlıklı ve canlı şekilde bulmayı planladığını kesinlikle düşünmüyorum.
  belli ki ölüme terk etti yavruyu.
  eğer, bebek bir şekilde kendinden kaçırılmıştı ve bebeği başkası ölüme terk ettiyse o da ayrı konu.
  her türlü, insanlığın dip noktasındadır bunu yapanlar..

  bu arada, bebeğin cesedini ne yapacağını bilememiş aslında, hastaneye gidip "mama yedirmeye çalıştım , yemedi" nasıl bir mantıktır yahu. 3 gün diyorlar, koku diyorlar..
  insanın kalbinden vicdan eksilmeye görsün, neler olur daha neler..
 • postpartum depresyona giren bir kadının yapacağı iştir. akl-ı selim bir insanın yapacağı iş değildir.
 • aklımın alamadığı vahşet.
  evet eklım alamıyor bir türlü böyle haberleri. mantık çerçevesine oturtamıyorum, olmuyor. insanoğlu denen ne idüğü belirsiz yaratığın neler yapabileceğini, kapasitesini bir türlü çözemiyor ve kendimden de bu yüzden korkuyorum. bırak bebeği; -üstelik kendi doğurduğun bebeği- insan akvaryumundaki balıkları bile düşünerek uzun süreli evden ayrılmaya çekiniyor kardeşim bu nasıl vicdan. aklım almıyor bir türlü nasıl uyursun 9 gece yavrun olmadan ve dahası tek başına nasıl bırakırsın be kardeşim bir izah et lütfen.