şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ünal hekim'in, yaklaşık 16 yıl önce yolda rastladığı yaralı bir sokak köpeğine yardım etmesiyle hayatının akışı değişti. kendini hayvanlara adayan hekim, fabrikasının bahçesinde bulunan aş evi sayesinde günde 2 bin 500 köpeği besliyor.

her yiğidin harcı değil bunu yapmak. bir değil iki değil onca hayvan. helal olsun. sevapların azalmazın çoğalsın. katlanarak hem de.

https://onedio.com/…olan-insan-huzur-bulamaz-857090
  • ömrü uzun olsun dediğim adam. hayvanlara merhamet etmek çok büyük bir erdemdir. kendisinin de dediği gibi onlar dilenci değil, soframızda hak sahipleridir.

ancak sadece yedirip içirip çoğalmalaırını sağlamıyordur, aşılarını ve kısırlaştırmayı da ihmal etmiyordur umarım. bu adam öldüğünde * o kadar köpek ne olacak? vasiyetle çoluk çocuk yapmaz bunu. bu iş gönül işidir.
  • ölü adam köpek aşevinin kurucularındandır.
  • ünal bey ile bundan 3-4 sene önce istanbul kartal’da bir akaryakıt firmasının yönetim binasında tanışma fırsatımız olmuştu. o gün ben bir toplantı için orada bulunuyordum. biz toplantı halindeyken birden içeri ünal bey girdi. yüzünde bir telaş vardı. konuya özür dileyerek başladı. akabinde kendisinin bir un fabrikası olduğunu ve her gün kendi şahsi arabalarınla şile’deki kimsesiz hayvanlara yemek gönderttiğini aynı zamanda hayvanlara her gün düzenli olarak yemek pişirttiği ve bu iş için bir aşane yaptırdığını söylemişti.

ben kendisini daha önce medyadan gördüğüm için hemen tanıdım. meğer ünal beyin o için oraya gelmesinin sebebi tüm araçlarını taşıt tanıma sistemine dahil etmek istemesiydi. çünkü günde nereden baksanız 3-4 tane kamyon kaldırıp, her bir araçla 200 km’ye yakın yolculuk yapılıyordu. haliyle tüm bu araçların ilgili benzin istasyonunda transit olarak yakıt almasını ve tüm hesabı da ay sonunda tek bir fatura kesilerek toplu olarak ödemek istiyordu.

o an ünal bey ile konuşma fırsatım oldu. yaptığı işleri medyadan takip ettiğimi ve çok taktir ettiğimi söyledim. bana hayvanlarla ilgili olarak onlar allah’ın sessiz kulları demişti. sonra da kendisinin bölgede büyük bir un fabrikası sahibi olduğunu öğrendim. çok hayvansever insan görgüm tanıdım ama ünal bey gibi birisi sanırım dünya üzerinde yok.

bu vesileyle buradan kendisine selam göndereyim.

ünal abi buraları okuyor musun bilmiyorum ama, içindeki o hayvan sevgisi hiç bitmesin. bu hayvanların sana ihtiyacı var çünkü.

saygılar.