şükela:  tümü | bugün
 • içki ve sigara al.
  sene sonunda 3500 liraya satarsın.
 • eminönünden dantelli havlu alıp etsy üzerinden amerikaya satmak. yatırım tavsiyedir. 1 liraya aldığın havluyu 4 dolara satabiliyorsun üstelik kargoyu da karşıya kitliyorsun.
 • led tabelanı yaptırırsın gerisi allah kerim.
 • o parayla 2020 yılının türkiye'sinde bir aylık market alışverişini bile yapamazsın. illa yatırım tavsiyesi isteniyorsa o parayla iddaa oynamak olabilir.
 • üniversitedeyken aileden herhangi bir desteği olmayan, sabah çalışıp akşam derse gitmek zorunda kalan bir arkadaşım vardı. hamallıktan garsonluğa yapmadığı iş kalmamıştı. hem öğrenci hem de gariban olmasını fırsat bilen emek sömürücüleri de çocuğun eline üç-beş kuruş sıkıştırıp emeğinin karşılığını vermiyorlardı. çalışmanın verdiği yorgunluktan derslere yeterince yoğunlaşamadığını, hatta çoğu zaman bize derste uyuyakaldığını anlatırdı. daha sonra alttan dersler dağ gibi yığılmaya başlayınca çalışmamasını, elimizden geldiğince destek olacağımızı söyledik. olmaz öyle şey dedi. bana biraz borç verin aklımda bir şeyler var dedi. neyse güç bela aramızda istediği parayı -üç aşağı beş yukarı başlıkta bahsi geçen meblağ kadardır- denkleştirdik.

  aradan yaklaşık bir-iki ay sonra bizi evine davet etti. biz de davetine icabet ettik. viskiler, votkalar gırla. hayırdır oğlum ne ayaksın, banka mı soydun geyiklerinden sonra olayı öğrendik. bizimki o parayla gitmiş imbik, fermantasyon kapları, maya, hidrometre gibi alkol yapımı gerekli olan malzemeler satın almış. toz şekerden alkol üretimine başlamış:) daha sonra viskileri nam saldı ve öğrencilerin bir numaralı içki tedarikçisi oldu. bize de borcunu alkolle ödedi tabii ki:))

  uzun lafın kısası, yatırım yapmak için elinizdeki meblağın büyüklüğü en büyük etken değil. istedikten sonra 2000'i 20.000 yapmak gayet de mümkündür.
 • rusa gitmek
 • 20 kuruşa su alıp 2 liraya satıp milleti öperek para kazanabilirsin.

  (bkz: su satıp para kazanmak)
 • git bir şahıs firması aç ve fatura kesebilecek hale getir. 300-500 tl masraf olur.

  kalan para ile maske üreten yerlerden tanesi 50 kuştan maske al. genelde 50'li paketlerde satıyorlar. maliyeti 25 tl olur. 50 tl ye satarsın.

  daha sonra n11, hepsiburada, trendyol'da, amazon'da mağaza aç. mağaza açılışı için hiç bir ücret ödemiyorsun.

  sonra aldığın bu ürünleri satıp kazandığın para ile daha fazla maske veya hızlı satılan başka bir ürün alıp satış hacmini genişlet.

  edit : bazı iş bilmez yazarları dinlemeyin, gidin deneyin, başarısız olabilirsiniz belki ama tekrar deneyin, korkmayın bu kadar.
 • buradaki gerizekalılara bakma, zenginliği hep babadan oğula geçen bir şey sanıp, o baba olmayı düşünemeyen vizyonsuz hazırakonuculara sorma, bunlar hep oğul olma hayali yaşarlar, koca bir firma kurmanının maliyeti 2 bin lira. onu kurduktan sonra da bunların anasını bile satıp kazanabilirsin. yolun açık olsun yiğidim. bir gün beni bul. zengin olursan tabi, yoksa lütfen yanaşma bana.
 • 2 bin lira az diyip itin götüne sokan mı ararsın, yatırım tavsiyesi diye bahis oyna, kumar oyna diyen mi.. lise bahçesi gibi maşallah..

  2 bin lira az ya da çok, bilmem kaç dolar ya da bilmem kaç euro tamam, tamam da, siz de amma malsınız be kardeşim. madem bi tavsiyeniz yok, ne s2me yazarsınız ki şu başlığa?