• ufalayıp çimento harcına katsa, mangalı sabitlemek için bacağının altına sıkıştırsa, gördüğü ufolara atsa yine haber değeri taşımaz bu ülkede.

(bkz: açık hava sirki)
  • 2bin yıldır sağlam kalmaları şaşırtmıştır.
  • sıradan vatandaş ne bilsin sütunu ne bilsin 2 bin yılı. bilerek yaptıysa başka.
  • dünü bugüne getirmişler helal olsun. tarihi işlevsel hale getirmek diye buna derim. şekilci götlerinizi siksinler. alın bunu götünüze sokun. o tarz bir olay hangi kapıyı aralamış. ara güler bakın bakın

http://m.milliyet.com.tr/…isias-i-nasil-kesfetti-/1
  • o sütunlara ve çeşitli tarihi eserlere hükümetimizin verdiği zararları gördükten sonra sevindiğim durumdur.

bu iki parçayı müzeye verin, büyük ihtimalle tarihe ve tarihi eserlere saygısı olmayan birine denk geleceksiniz ve parçalar ya tarihi eser kaçakçılığına kurban gidecek ya da yeterli uzmanlığa sahip olmayan insanların elinde restore ediyoruz diye alçıya bulanacak. ben bu iki parçayı böyle daha çok sevdim, imkanım olursa gidip yerinde görmek isterim. evin etrafındaki ağaçlarla falan uyumlu olmuşlar.
  • resmen tarihi eser kaçakçılığı.
  • büyük dedemin sütunları çok iyiydi.(bkz: korinth sütun) görsel

haberde kaleiçi ve çevresi denmiş ama kaleiçi'nde bulunan sütunlar iyon tipi. görsel

korint sütunları başka nerede var bilmiyorum ama yivli minarede benzer ama daha kısa sütunlar var. görsel
    yivli minareden olduğunu sanmıyorum ama dönem olarak o döneme dayanıyor olabilir. (13.yy) (anadolu selçuklu hükümdarı 1. alaaddin keykubat)

sanıyorum müzeye taşınıp korunacaktır.
  • daha da sinir eden seyler aslinda olaylarin icinde;

*sikayetin uzerine devlet gorevlilerinin "sutunlarin sana ne zarari var, senin isin gucun yok mu" demeleri.

*ev sahibinin dediklerine gore aslinda olaydan yetkililerin zaten haberinin olmasi.

*bu olayin pesinden giden vatandasa dava acilmasi.

*ne alaka anlayamadim tam ama "olay dava acilinca ortaya cikti" gibi bir durumun olmasi.

a**na kodumun yerinde herif cikmis "sutunlarin sana ne zarari var, isin gucun yok mu" diyebiliyor aymazlikla. normal sartlar altinda buna sorusturma acilmasi lazimken, turkiye'de haber arasinda gecen bir olay olarak kaliyor.
  • hem suçlu hem güçlü ifadesinin somut hali. özür dilemek yerine twitterdan bunu duyuran adama dava açmak ne demek ya?
hesabın var mı? giriş yap