• (bkz: dokunan yanar)
  • geçmişi olmayan bir topluluğun ne bugünü ne de geleceği olur

anadolu yaşatan halkların bütük bir bölümü asimile edilmiş başka milletlerin insanıdır. adamın geçmişi olmayınca tabii kide saygısı olmaz.
  • (bkz: yaran yanlış okumalar)
    2 bin yıllık roma sütünü apartman sütü yapmak ne amk.
  • aynı şeyleri tüm akdeniz ülkelerinde görebilirsiniz. misal yasal yasal iş yapan özel koleksiyonerler var. topluyorlar böyle kalıntıları kendilerine saklıyorlar. adam kendi bulduğu sütunları izin alıp evinin önüne koymuş zararı mı var?
  • haberi yanlis anlamadiysam, sutunlari yurutene degil de bunu farkedip tivit atana dava acilmis.

turkiye gercegidir. sasirtmayan olay.
  • bu tarihi mirasın bize fazla olduğunu düşünmekte haklı olduğumu göstermiştir.
  • bir sanat tarihçisi olarak; korunmuyorsa en azından yok edilmesinden iyidir dediğim olay. evet arkadaşlar öyle, en azından yok edilmemiş.
  • tarihe olan saygısızlığınız bu seviyedeyken hâlâ osmanlı tarihi konusunda âhkam kesebiliyorsunuz ya ne diyeyim. ben roma'ya seyahate her gittiğimde bir kez antik kente giderim ve bu tür sütünlara dokunabilirsem dokunurum. çünkü binlerce sene önce birinin dokunduğu yere şimdi şu anda benim dokunuyor olmam beni çok etkilemiştir. şimdi sana gelirsek belki bir roma imparatorunun konağının sütununu evinin önüne koyuyorsun hadi bu kendini bilmez hareketini geçtim sonra sana haklı olarak laf eden ertekin amca'ya da dava açıyorsun. yazık bir de o ertekin bey de sanat tarihi hocasıymış. adam ne kadar üzülmüştür.
  • apartman yöneticisinin kültür ve turizm bakanlığından daha iyi sahip çıkacağı için sevindiren olay.
  • allah bilir o sütunlar belki de bir roma imparatorunun konağının sütunlarıydı. ecnebiler bunların hepsini yer yüzüne çıkartıp halka sergileyip nasıl turist kazanıyorlar.(bkz: roma) hadi tarihe olan saygısızlığı geçtim, insan utanır o ertekin bey'e dava açmaz lan.
hesabın var mı? giriş yap