şükela:  tümü | bugün
  • kolay ve güzel para kazanmanın yolunu bulmuş. para anahtar işinde. keriz kapıda mı kaldı? hemen olay yerine zıpla cebe 100 tl cukkala.

gündeki keriz sayısı: 10
    kazanılan para: 1000 tl
    harcanan toplam süre: 20 dakika
  • krizi fırsata çevirmektir. istersen verme sonra eve girebilmek için adana şehrimizdeki emmi gibi çatıdan aşağı çocuğu sallarsın ip ile..
  • baştan pazarlık yapılması gereken çilingir. 2 sene önce ankara’da 40 liraya açmıştı. ayrıca ol çilingir, tutan mı var. dediğine göre yıllık gelir kılçıksız 360 bin.
  • gece tarifesi 250 tl'dir.

true story.
  • anahtarı kaybetmiş veya evde unutmuş olmanın verdiği aptallık hissi paha biçilemez.

mastercard
  • pablo picasso'dan bir kıssayı hatırlatan olay.

picasso restorana gider dostalarıyla. şef "efendim bana bir anı verebilir misiniz? çocuklarıma, torunlarıma göstereyim, sevinsinler" der. picasso insanlık görsünler hissiyatıyla peçeteye bir şeyler çiziktirip imzalar. şef:

-bu benim için öylesine değerli ki, diye sözüne başlarken, picasso lafını keser ve
    -evet öyle. o elindeki tam 100 bin dolar' der. şef, dehşete kapılmış bir halde;
    -aman efendim, 2 saniye bile sürmedi yaptığınız. nasıl bu kadar pahalı olur? diye sorar.
    picasso durur mu yapıştırır cevabı: 2 saniye artı 60 yıl.

yani o ustanın kapıyı açması da iki dakika artı 15-20 yıllık mesleki tecrübesidir. terbiyesizliğe gerek yoktur.
  • halbu ki bilse basit bi pet şişe ile açılabileceğini parası cebinde kalacak kerizdir.
  • gece cagrilinca 600euro ile bir kilidi acarken diger tarafa kitleyen modeli de olan meslek erbabidir.
  • her akşam çilingir sofrası kurar bu parayla.