şükela:  tümü | bugün
 • muhtemelen gerçekleşecek olaydır. birçok insanın düşüncesinin aksine bu halkı oldukça pragmatist bulurum.(akp'lileri özellikle) cebinde parası olmadığı sürece eline kuran alıp ayet de okusan, hep beraber toplanıp zikir ayini de düzenlesen bu halkı ikna edebilmen mümkün değil.

  buyrunuz dolar yükseliyor, uzun dolarları bozdurun diye kürsüden bangır bangır bağırsa da dolar bozduran yok ülkede. tanka tekme, uçağa kafa atan adamlar varını yoğunu yükselecek diye dolara yatırıyor amk.

  tarihten örnek verelim, erbakan gibi muhafazakar ve dindar bir adamın partisi bugün chp'nin aldığı oya bile ulaşamıyordu. yine bugün benzer ve hatta akp'den daha muhafazakar partiler barajın altında kalıyor, değer görmüyor.

  akp'yi iktidar yapan taban kesim bu ülkedeki eğitimsiz, iş niteliği az nüfustan başkası değildir. (bu nüfusun oldukça çok olması da geçmiş hükümetlerin ayıbıdır.) akp sayesinde haketmedikleri iş pozisyonlarına, haketmedikleri rantlara, haketmedikleri paraya sahip oldular. ülkenin okuyan, entelektüel, analitik düşünebilen kesimi ise yerin dibine sokuldu. bugün ülkenin tımarhaneye dönmesinin esas nedeni budur. cehaletin prim yapması olayının kaynağı da budur aslında.

  bu nedenle 2. direniş akp'liler tarafından yapılacaktır. neden peki? akp ve uzun adam seçimi erteledikçe ertelemenin peşinde. yani bu kitle sözkonusu zaman diliminde tepkisini seçimlerde de koyamayacak. önümüzde tamamen kendi iktidarlarının peydahladığı hayvansı bir kriz var.
 • her 10 kişiden 8'inin "valla dolar alacağım da yoooh,borcumda yoh,olan düşünsün amua goyim" dediği bir toplumda komik bir hipotezdir.
  adama ulan aldığın yakıtın dörtte üçü vergi.hatta verginin vergisini veriyorsun benzin aslında şu kadar" diyorum e koca devlet nasıl ayakta duracak diyor sığır.çok şeetme güzel kardeşim.valla.siktir et.