şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen gerçekleşecek olaydır. birçok insanın düşüncesinin aksine bu halkı oldukça pragmatist bulurum.(akp'lileri özellikle) cebinde parası olmadığı sürece eline kuran alıp ayet de okusan, hep beraber toplanıp zikir ayini de düzenlesen bu halkı ikna edebilmen mümkün değil.

    buyrunuz dolar yükseliyor, uzun dolarları bozdurun diye kürsüden bangır bangır bağırsa da dolar bozduran yok ülkede. tanka tekme, uçağa kafa atan adamlar varını yoğunu yükselecek diye dolara yatırıyor amk.

    tarihten örnek verelim, erbakan gibi muhafazakar ve dindar bir adamın partisi bugün chp'nin aldığı oya bile ulaşamıyordu. yine bugün benzer ve hatta akp'den daha muhafazakar partiler barajın altında kalıyor, değer görmüyor.

    akp'yi iktidar yapan taban kesim bu ülkedeki eğitimsiz, iş niteliği az nüfustan başkası değildir. (bu nüfusun oldukça çok olması da geçmiş hükümetlerin ayıbıdır.) akp sayesinde haketmedikleri iş pozisyonlarına, haketmedikleri rantlara, haketmedikleri paraya sahip oldular. ülkenin okuyan, entelektüel, analitik düşünebilen kesimi ise yerin dibine sokuldu. bugün ülkenin tımarhaneye dönmesinin esas nedeni budur. cehaletin prim yapması olayının kaynağı da budur aslında.

    bu nedenle 2. direniş akp'liler tarafından yapılacaktır. neden peki? akp ve uzun adam seçimi erteledikçe ertelemenin peşinde. yani bu kitle sözkonusu zaman diliminde tepkisini seçimlerde de koyamayacak. önümüzde tamamen kendi iktidarlarının peydahladığı hayvansı bir kriz var.
  • bir yanılsamadır. akp'nin hedef kitlesi şükürcüdür. en nihayetinde kriz olsa ecevit hükumetlerine atıfta bulunur saçma sapan kıyaslamalar yapar üstüne saç baş yolduracak sözler ederler. o sebeple okyanusun tabanına değmediğimiz sürece bu kitle akp'den vazgeçmez. şuan gemi sadece su alıyor. akp ballıdır, bir yerden bir kaynak bulur yine iktidarlarının ömrünü uzatır. hiç olmadı kendi zengin tebaasından yardım dersiniz, haraç dersiniz, vergi dersiniz artık ne derseniz toplar yine iktidarını sürdürür. bu süreçte akp sadece kabuk değiştirir. binali yıldırım ve tayfası suçlanır, olay kapanır. bu süreçte halk yine dünya bizi kıskanıyor, ekonomimiz çok iyi değilse de iyi deyip uyumaya devam eder.