şükela:  tümü | bugün
  • batı karşıtı bıyıklı eski otobüs şoförü diktatör tarafından yönetilen ülkede gerçekleşmiştir.

bunlar hep “lideri çekemeyen emperyalistlerin uydurması” denmesin diye rusya devlet kanalının linkini veriyorum

--- spoiler ---
    venezüella’nın carabobo eyaletinde iki komşu ev arasındaki kavga ölümle bitti. baba ve oğul, 500 bin bolivar (kara borsada 2 dolar civarı) için 17 yaşındaki komşularını öldürüp cesedinin bir kısmını yedi.

excelsior gazetesinin aktardığına göre, venezüella'nın valencia kentinde bir baba ve oğul ile kendilerine 500 bin bolivar borçlu 17 yaşındaki komşuları arasında kavga çıktı. kavga sırasında baba ve oğul gencin kafasına bir odunla vurarak ölmesine neden oldu. ikili daha sonra da gencin cesedinin bir kısmını yedi, kalan kemik ve parçaları da bir çukura gömdü.

olayın polise intikal etmesinin ardından ikili gözaltına alındı, haklarında da cinayetten dava açıldı.
    --- spoiler ---

tabi şimdi komünist arkadaşlar venezuela'nın gerçek sosyalizmi temsil etmemesi geyiği yapacaklar. zaten bir gerçek islam bir gerçek sosyalizm amk
  • köpeğe tecavüz eden hacıların olduğu bir ülkede müslümanlar tarafından kritiği yapılmış bir garip olay. zaten komünist oldukları için yediler çocuğun başını.*

(bkz: don't feed the troll)

edit: bu kadar favorilenen bir entrynin eksi manyağı yapılması çomar ve akitlerin örgütlü olmasıyla alakalı galiba. ha gayret akitler yaptığınız-yapacağınız budur.*
  • komünist kardeş hacıyı hocayı işin içine katıp konuyu saptırma. çocuğu venezuela'daki fakirlik ve kıtlık yüzünden yediler. venezuela bu hale neden düştü? batı karşıtı bıyıklı eski otobüs şoförü diktatör tarafından yönetilen afedersin (!) sosyalist bir ülke olduğu için düştü. venezuela kapitalist bir hükümet tarafından yönetilse dünyanın en büyük petrol rezervi ile bu hale düşer miydi? düşmezdi. bu olay daha önce benzeri yaşanmamış bir olay mı? değil. venezuela'lılar komünizm yüzünden açlar. gerisi hikaye...

(bkz: 20 kişi birleşip ineğe tekme tokat girmek)
    (bkz: venezuela'nın açlığa karşı tavşan planı)

bonus:
    benim zenci kardeşime çok daha kötü şeyler söyleyenler, afedersin (!) müslüman diyenler oldu
  • venezüela sosyalizme geçti de benim mi haberim yok amk? 2005'te 2bin bolivar 1 dolardı ne ara 250bin bolivar 1 dolar oldu o da ayrı mesele.

ülkeyi bu hale getiren kapitalist düzendir, chavez sonrası ise sağlam sıçmışlar gibi duruyor. dağ gibi adam gitti ülke ne hale geldi.
  • suçu kapitalizme yıkan sığırlar da geldiğine göre... arkadaşım devlet sosyalizm ile yönetiliyor (bkz: bolivarizm) ,sen gidip o ülkede olan ekonomik sıkıntıyı kapitalizme bağlarsan "hassiktir oradan" derler. ama gerçek sosyalizm bu değil tabii*
  • ılginc bir eylem.

basligi acan "liberal" gorunumlunun mantigina bakalim: "bu ulkede acliktan biri birini yemis. ulkede sosyalizm var. sosyalizm cok kotu"

"abd'de kapitalizm var. gencler bir baltaya sap olamadigi icin okul basip katliam yapiyorlar. kapitalizm cok kotu"

frontal korteksinin bu karsilastirmali ornegi kavrayabileceginden supheliyim ama denemekte fayda var.

varos liberal seni

gercekten de gercek liberallik bu degil.
  • tipik bir komunist hobisidir. geçenlerde bildiri dağıtırken bir tane yorgunluk kahvesi ısmarlamayı çok gören bir arkadaşımı mezbahaya götürüp yedik. kollarını ben yiyeceğim diye tutturan maocu bir deyyusla yaşadığımız çekişme de görülmeye değerdi doğrusu.
  • bu millet aç aç.
  • sosyalizm aleyhine yazmak için bu tür örnekleri araştıranlara herhangi bir kurumdan ödeme yapılıyor mu merak ediyorum. hayır yapılıyorsa ben de hazırım, küba'da 10 dolar için çiğ süt emiyorlar, vietnam'da 3 dolar için koala okşuyorlar diye yazmaya, sorun değil, ben mi savunacağım koskoca sosyalist görüşü ?

ama böyle bir kurum yoksa bu hikayeleri yazıp duranların amacı ne onu merak ediyorum.

dünyanın en geniş tarım arazisine sahip afrika'da çocuklar açlıktan ölüyor, en büyük elmas rezervine sahip ülkede insanlar elmas madeninde 1 doların altına çalışıp 40 yaşını göremeden ölüyor, az gelişmiş ve gelişmekte olan her ülke için bir kitap yazabileceğimiz sömürü hikayeleri yazılır sen anlamazsın ama, tarım topraklarında belirlenmiş tohumlar dışında tohum kullanmak yasaklandı, yarın tohum tedariğini kaldırırlarsa açsın, sadece komşuların olan suriye ve ırak'ta hala neden çıktığını senin de bilmediğin savaşların bilançosu 1 milyon sivil ölümün üzerinde vs.vs.vs

ama sosyalist ülkede 2 insan hayvanlık yaptı ovvvv. çünkü biz cennette üzüm yerken sırtımızı hurilere yelletiyoruz.
  • komünizmle alakası olmayan, medeniyetle alakası olan durumdur. latin amerika dediğin yer bok çukurunun önde gideni zaten. biz bunların yanında bayağı medeni kalıyoruz.