şükela:  tümü | bugün
1174 entry daha
  • bugün öglen 1 gibi oldum. ilk dozdaki gibi hafif kol ağrısı ve tatlı bi uykusuzluk yaptı başka bi yan etkisi olmadı şuana kadar.
  • 15 dk önce oldum şu an bir sıkıntı yok. editlenecektir.

edit 1: 2 saati geçti şu an kol ağrısı dahi sıkıntı yok.

edit 2: 3 saati geçti. bir bira açıyorum şimdi.

edit 3: 4. saatin sonu çok çok hafif kol ağrısı hissediyorum. 2. birayla devam.

edit 4: iki bira çaktım hala kol ağrısı zorlarsam hissediyorum ve yatıyorum. yarına allah kerim.

edit 5: 12 saati geçti. kol ağrısı dışında başka bir etki yok. kol ağrısı da hafif.
  • ilk dozda ateş, bel ağrısı ve halsizlik olmuştu.
    2.dozu 24’ünde oldum sadece kolda ağrı ve baş ağrısı yaptı.
  • ilk dozda kol ağrım oldu, ilk aşıdan sonra takibi 6 hafta ara ile ikinci doz aşımı yaptırdım. ilkine göre daha az kol ağrım olsa da ortalama bir gün kadar genel bir halsizlik oluştu sonra da herhangi yan etkisini görmedim.
  • 2. dozdan sonra 1 hafta uykulara doyamadım. şimdi hafiften geçiyor.
  • kol ve şiddetli baş ağrısı yaptı bende.
  • saat 15 de vücuda zerk edildi.
    6 saat sonrası: herhangi bir etki yok.
    12 saat sonrası: kol ağrısı bile denmeyecek hafif bir sızı. yani hâlâ herhangi bir etki yok.
    24 saat sonrası: kol ağrısı çok hafif yok sayılır. haricinde hiçbir yan etki yaşamadım.

burada yazılanları okuduğumda korkmuştum ama hiçbirisini yaşamadım. ilk doz daha yan etkili geçmişti, onu özel bir hastanede olmuştum. 2. dozu devlette oldum hiçbir yan etki yok. bence bu durumun alakası yok ama yine de yazayım dedim.
  • oluşmadı
  • dün saat 17:20 gibi 2. doz aşılarımızı olduk. bende kol ağrısı haricinde başka bir yan etki olmadı ama eşimde ateş , kas ağrısı, halsizlik gibi belirtiler sebebiyle an itibariyle acildeyiz.
    serum verdiler.
  • bugün öğleden sonra 2'de ikinci dozu vurdurdum. ilkinde olduğu gibi (bkz: #125567443) bunda da eski sevgilimi özlemek dışında bir yan etki olmadı henüz.

not: eski sevgilimi vurdurmadığım zamanlarda da özlüyorum. o hayatımın genel yan etkisi zaten.
237 entry daha