• sıfır etki. ilk dozdan sonra ölüyorum sanmıştım ama ikinci doz hissettirmedi kendini. bol antikorlu bir birey olarak mutluyum, huzurluyum.
  • ilk dozda kol ağrım oldu, ilk aşıdan sonra takibi 6 hafta ara ile ikinci doz aşımı yaptırdım. ilkine göre daha az kol ağrım olsa da ortalama bir gün kadar genel bir halsizlik oluştu sonra da herhangi yan etkisini görmedim.
  • 2. dozdan sonra 1 hafta uykulara doyamadım. şimdi hafiften geçiyor.
  • ilk aşının üstünden 12 saat geçtikten sonra başlayıp 1 gün süren, kol ağrısından sonra, ufaktan tırsıyordum ikinci doz için fakat, olduktan sonra hiç bir yan etki olmadı.
  • saat 15 de vücuda zerk edildi.
    6 saat sonrası: herhangi bir etki yok.
    12 saat sonrası: kol ağrısı bile denmeyecek hafif bir sızı. yani hâlâ herhangi bir etki yok.
    24 saat sonrası: kol ağrısı çok hafif yok sayılır. haricinde hiçbir yan etki yaşamadım.

burada yazılanları okuduğumda korkmuştum ama hiçbirisini yaşamadım. ilk doz daha yan etkili geçmişti, onu özel bir hastanede olmuştum. 2. dozu devlette oldum hiçbir yan etki yok. bence bu durumun alakası yok ama yine de yazayım dedim.
  • dün saat 17:20 gibi 2. doz aşılarımızı olduk. bende kol ağrısı haricinde başka bir yan etki olmadı ama eşimde ateş , kas ağrısı, halsizlik gibi belirtiler sebebiyle an itibariyle acildeyiz.
    serum verdiler.
  • yarın öğlenden sonra 3.30 gibi olacagım ikinciyi, sonrasında burayı editlerim.
  • bugün öğleden sonra 2'de ikinci dozu vurdurdum. ilkinde olduğu gibi (bkz: #125567443) bunda da eski sevgilimi özlemek dışında bir yan etki olmadı henüz.

not: eski sevgilimi vurdurmadığım zamanlarda da özlüyorum. o hayatımın genel yan etkisi zaten.
  • entrylere uzun uzun bakamadım ama ilk aşıdan yaklaşık 1 ay kadar sonra yürürken aniden bir bel tutulması oldu, 3-4 gün yere oturunca desteksiz kalkamaz oldum. doktora gittim sadece röntgen çekti ödem var falan dedi, kas gevşetici, ağrı kesici hap ve jel verdi, onları kullandım ama nir faydası olmadı. ikinci aşıyı da olalı yaklaşık 20 gün oldu, hala arada belim ağrıyor, ağır kaldırırken zorlanıyorum falan. birkaç arkadaşımda da aynı sorun olunca burda başlığı görünce yazmak istedim. bana göre aşıdan değil, artık yaşlanıyorum heralde ondan ama başkalarında da oldu mu merak ettim.
    yine de aşı olun!
  • hiç bişey olmadı nerdeyse ilkinden daha az ağırdı kolum.
hesabın var mı? giriş yap