şükela:  tümü | bugün
 • mre yani meal ready to eat biraz daha yani demek icap ederse hazır öğün, hazır gıda, tüketilmeye hazır hale getirilmiş yemek.

  youtube adlı video sitesinde karşılaştığım bir kanalda bu yemek paketlerinin tanıtımını yapan benim yaşlarımda harika bir adam var. gerek savaş ortamında gerek devriye görevi esnasında askerlerin elverişli bir biçimde gıda tüketebilmesine olanak sağlayan paketleri sırayla açıyor ve yenilebilir olanlarının tadına bakıyor. adam tarihin tadına bakıyor ve sizi de tarihi bir yolculuğa çıkartıyor. açtığı konservelerden hava çıktığında "nice his" diyor, sanırım nice history tamlamasının kısaltması*

  öncelikle bir alman çikolatası ve türk tütünü denediği videosunu paylaşmak istiyorum kendisinin. akıcı ve anlaşılır bir dile sahip, fakat arzu eden alt yazı sekmesinden otomatiği seçip türkçe alt yazı tercihini ayarlayabilir. mükemmel çeviremese de hiç anlamayanlara yardımcı olacaktır.

  alaman çikolat, türk tütünü 1942
  https://youtu.be/hmdlnpgz0rc

  sizler için seçtiğim diğer videoları
  https://youtu.be/k5obbzvlnam
  https://youtu.be/5tmqzho_ywk
  https://youtu.be/lex0lrnnc6g

  arzu ederseniz diğer tarihlere ait videolarını da keşfedebilirsiniz. vietnam savaşı için yapılmış hazır yemek videoları da oldukça eğlenceli.