şükela:  tümü | bugün
 • her ne kadar savaş sırasında desek de aslında savaş bittikten sonra, almanya'nın işgali sırasında gerçekleşen tecavüz olaylarıdır. olay deyince küçük görünüyor olabilir, değil.

  başta berlin'i işgal eden ruslar olmak üzere, amerikalılar ve fransızların faili olduğu tecavüzlerin sayısıyla ilgili yüzbinlerden iki milyona varan tahminler var. tecavüzler 1944'te başlayıp 1948'e kadar devam ediyor.

  http://en.wikipedia.org/…_the_occupation_of_germany
 • sadece 2. dünya savaşında mı? her bir savaşın mağdurları kadınlar ve çocuklar değil mi?
 • kızıl ordu'nun tüm avrupa'ın amına koyan nazi'nin elinden berlin'i sike sike alışının sembolüdür.

  savaşın iyisi olmadığının kanıtıdır.
 • konuyla birebir alakası olmamasına rağmen, almanların yaşadıkları acıların es geçilmesine örnek teşkil edebilecek bir başka durum için ;

  (bkz: dresden bombardımanı)
 • faşizm nedir, demokrasi nedir gözler önüne seren gerçektir.

  faşizm*** işgal ettiği yerlerde ne yapmıştır, şanlı(!) demokrasi savaşçıları**** ne yapmıştır; 2.dünya savaşı bu konuda muhteşem bir örnektir.
 • 2. dünya savaşı, insanlığın milyonlarca yılda ayağa kalkarak adım adım geldiği noktadan bir anda yere düşmesidir. o kadar büyük bir hayal kırıklığıdır ki, tüm insan soyu kendi varlığından utanıp, birbirinin yüzüne bakamadan intihar etse yeridir. yapılanlar bir akıl tutulmasıdır. bu bir altına hücüm savaşıdır. sınırlar yeniden çizilecek, bunun için ne yapsan kardır mantığıyla azgın köpekler gibi milletler birbirine saldırmıştır. almanlar rusyanın içine kadar girmiş, yol üstünde sadece ukranya'da 8 milyon insan öldürmüşlerdir. 8 milyon.
  sscb'nin toplam kaybı 22 milyon insan. yarısından fazlası sivil. şimdi bu trajediyi başlatan almanlar ki kayıpları 8 milyon ve ölenlerin %80'i asker.
  almanlar teslim olup çekildiğinde, ölülerinin etlerini yiyerek hayatta ancak kalabilmiş rus askerlerinin zaptetmenin de çok da mümkün olmayacağı aşikar. bu savaşın bir kısmı alınıp bak böyle tecavüz etmişler demek çok eksik bir resim olur.
  bu savaşı başlatıp, insanlığı uçurumdan aşağı atanlara hesap ödettirilmeli ve bir daha yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. bunlara karşın insanlık hala bu yıkımın etkisinden tam ayağa kalkamamıştır. şu anda ancak sürünüyor diyebiliriz.

  zöge: yok canım, bu entry ancak hitler sevgisiyle kötülenir.
 • idda olarak kalan ve kanıtlanamayan tecavüzlerdir.

  yıllardır süregelmiş iddalara göre;
  rus kızıl ordu askerleri tarafından gerçekleştirilmiştir.
  en ayrıntılı hali ise; ingiliz askeri tarihçi antony beevor'ın kitabında yer almaktadır.
  bu kitap'ta, savaş şartlarının her erkeği potansiyel tecavüzcü haline getirdiğindende bahsedilmiş.
  beevor; kızıl ordu askerinin sadece berlinde 130 bin kadına tecavüz ettiğini ve bu tecavüzleri kaldıramayan 10bin alman kadınının intahar ettiğinden bahsediyor.
  23 rus askerinin sıra ile bir alman kadınına tecavüz ettiğini: sovyet subayına yalvaran kadına ise 'erkeklerimiz sağlıklıdır, size zarar gelmez' dendiğinide belirtiyor.
  insanı, garip bir şekilde etkileyen bir kitaptır 'berlin.'
  fakat ne olursa olsun idda olarak kalmıştır.
  o yüzden doğruluğu tartışılan tecavüzlerdir.
 • sözlük yazarlarının sovyetlere bok atmaya ne kadar hevesli olduklarını gösteren olaylardır. ulan zerre şerefiniz olsa götünüzü kurtaran orduya saygı duyarsınız. biri de tutar film gösterir referans olarak. he canım bak amerika ne kadar kahraman bir milletmiş:
  independence day
 • tecavüz: savaşı kazanan tarafın, kaybedene, savaşı kaybettiğini anlatma yöntemidir. osmanlı da ele geçirdiği şehirlerde 3 gün ırza geçmeyi serbest bırakır. bu gelenek batı ve doğu romadan aynen geçmiştir. bu eylemi yapmayan ordu yoktur.

  beslendiği yer hayvani alt beyindir, iç güdüsel ateşlemelidir. savaşan adam zaten hayatı ortada olduğu için iç güdüsel olarak çiftleşmeye ihtiyaç duyar. alt beyin her an ölebilirsin tohumlarını akıt ve dölle der. savaşın sebebi onca hengameden sonra artık en ilkel güdüyle yer değiştirmiştir; çoğal, diğer erkeği yen ve dişiyi dölle. o aşamada hiyerarşik toleranslar ve hiyerarşik zayıflıklar önce sızma ardından da patlama olarak bu vakaları besler. neredeyse bir tür nötralizasyon yöntemidir bile diyebiliriz. tabi ki insani değildir ancak zaten konu hayvani yanımız tabanlıdır. objektif bakılması gereken bir konudur.

  almanlar yenildikten sonra gerçekleşmemiş olsaydı daha çok şaşırırdım, çünkü tüm doğu avrupada bunu yapmışlardır.