şükela:  tümü | bugün
  • dünya almanya, italya, japonya'ya kalırdı.

abd, * ingiltere ve rusya figüranlık yapıp uzaktan izlerlerdi.

(bkz: #71336812)
  • the man in the high castle dizisinde bir versiyonu anlatılmaktadır.
  • her başarısızlığın temelinde kişisel dizginlenememiş hırslar, baskılanamamış ego vardır. hitler rusya ile (o zamanlar sscb idi) saldırmazlık anlaşması yapmıştı. eeee be adam dur işte anlaşma yapmışsın bu ne hırstır 280 bin askeri rusya üzerine sürmek. üstelik tarihte napolyon'un nasıl rusya içlerinde perişan olduğunu görmüşsün.. eğer okadar askeri rusya içlerine sürmek yerine amerika ve müttefiklerinin çıkartma yaptığı normandiya kıyılarına sürse idi şimdi savaşın galibi hitler idi. sonuç büyük alman imparatorluğuna çıkardı. bu durumda bizim durumumuzda vahimdi. avrupayı işgal edip ezen hitler yönünü istanbul'a çevirecekti.
    aynı hırslara saddam'da kendini kaptırmıştı. saddam'ın etrafını saran danışman kılığındaki amerikan ajanları saddamı kuveyt üzerine yönlendirdiler.. sonuç malum hezimet.. ne ilginç tarih tekerrürden ibarettir her başkanın her diktatörün etrafında bu tip danışmanlar bolca bulunur.
  • şuanki dandik dünyadan yine fazla farkı kalmazdı.leş yine leş yani.
  • halamın bıyığı olsaydı perspektifiyle tarih, siyaset, uluslararası ilişkiler bilgisi üreten! zihniyetin beyin jimnastiği cümlesi
  • rusya olmazdı. fransa olmazdı, ukrayna olmazdı, finlandiya olmazdı, norveç olmazdı, baltık ülkeleri olmazdı, polonya olmazdı, balkan ülkeleri olmazdı, yunanistan olmazdı, kuzey afrika ülkeleri olmazdı.

führer kazansaydı, türkiye de olmayabilirdi ama ilk aşamada değil. o dönemler atatürk'ten dolayı türklere bir saygı vardı. ha sonra yine kafkasyayı ruslardan aldıktan sonra kuzey doğudan girerlerdi o ayrı.

ben almanlardan hem nefret ederim hem de severim, arası yok. bazı almanlar çok çomar ama türk elitisti ile alman elitisti aynı ırktan gibidir diyebilirim. çomar almanla türk çomar da aynı ırktan, arada gelir farklı ve coğrafya farkı var ve de genetik ama adamların mentalitesi aynı diyebilirim.

bu arada alman elitistleri derken gerçekten elitist olan almanlardan bahsediyorum. öyle doktor, mühendis almanlardan değil. hakikaten politika, coğrafya, geopolitik bilen adamlardan.

hitler savaşı kazansaydı daha güzel bir dünya olacaktı. tek bir farkla, yahudiler olmayacaktı. ben şahsen yahudileri seven birisiyim. seven derken "aman aman yahudiler için ölürüm" olarak algılanmasın. yahudilerin hakkını veren, onlara saygı duyan birisiyim. yahudi düşmanlığım yok.

ama hitler ideolojisiyle nasıl bir bağ kuruyorum derseniz, aslında kuramuyorum ama genetik politikalarını beğeniyorum. nazilerin yaptığı bütün vahşetleri kınıyorum. soykırım, holocaust bunların hepsi yerin dibine geçtin. idea doğru ama uygulama yanlış.

evet, genetik özürlüler ürememeli. evet, estetik ve akıllı oln ırkın üremesi bolca teşvik edilmeli. bugün bir köylüye bile sorsanız belli ırklardan inek alıp bolca çiftleştiriyorlarsa daha iyi süt ve et vermesi içindir. insanda bu neden uygulanamasın? mal mısınız?

kısaca, führer'in galip geldiği bir dünyada maalesef yahudiler olamazdı. ama asıl sorun yahudiler değildi.

führer'in galip olduğu bir dünyada emin olun herkes hak ettiğini alırdı ne eksik ne fazla.

führer'in galip olduğu bir dünyada şu anda mars'ı kolonileştiriyorduk. onların basit ve ucuz kopyası amerika ve rusya'nın uzay araştırmaları enstitüleri ile vakit kaybetmiyorduk.
  • hitler öldükten sonra tüm devletlerde isyanlar çıkar ve bağımsızlıklarını tek tek ilan ederlerdi. hitler kaybetti de ne oldu? stalin diktatöryası bir yandan amerikan emperyalizmi bir yandan yine amına koydular masum halkların. hitler belki daha merhametli olurdu bunlardan.

tanım: olmamış olaylar üzerine tarih konuşulmaz.