şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olay bir arkadaşımın başına gelmiştir.

  edit0: olay benim başıma gelmedi arkadaşlar ısrarla mesaj atanlar için yazıyorum...

  ---------------------rezalet başlangıç ---------------------------

  edıt (11:20) : arkadaşlar bugün itibariye adana tüketici mahkemesine davam açılmıştır. ayrıca konunun forumda ve ekşisözlükte yayılması aras kargo'yu harekete geçirmiştir. 3-4 kere geri dönüş yaptılar ve 2 gün süre istediler, bende kendilerine çok yıprandığımı, benimle 25 gündür dalga geçtiklerini, en son dün görevlinin de dalga geçmesiyle beraber konuyu sosyal medyaya taşıdığımı ilettim ve kendilerine konunun acilen çözülmesi gerektiğini belirttim. şuan beklemedeyim. sizi gelişmelerden haberdar edeceğim. yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

  03.09.2018 günü www.sahibinden.com adlı siteye msı gt62vr 7re (dominator pro) 284tr marka modelli bilgisayarımı satmak için 11.500 tl'ye koydum. 04.09.2018 günü ismini volkan demir adıyla tanıtan şahıs (gerçek ismi bu mu bilmiyorum) 05551768549 numaralı hattan beni arayarak bu ürünü satın almak istediğini ürünü istanbul da kendisine gösterebilecek bir yakınım olup olmadığını sordu,

  bende kendisine eğer ciddi alıcıysanız ürünü kuzenime(bayan) gönderirim sizi arar kuzenimim işyerine geçersiniz ürünü beğenirseniz parayı havale edersiniz daha sonra parayı ben hesabımdan gördüğüm takdirde kuzenim ürünü size teslim eder alışveriş bu şekilde tamamlanır dedim

  , kendisi de bana tamam öyle yapalım ancak ürünü bugün aras kargo günaydın uygulamasıyla gönderebilir misiniz?

  hem vakit kaybetmemiş oluruz 1 günde kargo gelir kuzeninize dedi, bende kendisine tamam dedim ve ürünümü 04.09.2018 tarihinde adana yamaçlı aras kargo şubesine teslim ettim.

  teslim ederken orjinal kutusunda ve gönderirken de ürünün önemli bir bilgisayar olduğunu değerinin 15.000-20.000 tl olduğunu ürünün alıcının adresinden ve kendisinden başka kimseye verilmemesi gerektiğini söyledim. kargo görevlisi de bana gülümseyerek alıcının kendisinden ve adresinden başka hiçbir kimseye verilmez zaten beyefendi merak etmeyin diyerek cevapladı.

  ben bu şahsa ne gönderi takip numaramı, kuzenimin adresini nede adını ve soy adını vermedim. ertesi gün bana kargomun kuzenime teslim edildiğine dair cep telefonuma mesaj geldi. kuzenimi aradığımda sabırsızlıkla bekliyorum kuzen dedi ve orada başladı olaylar.

  kuzenim şubeyi aramış sabah birisi geldi şubeden teslim aldı demişler, kuzenimde nasıl teslim edersiniz alıcı benim dediğinde valla hanımefendi kargonun üzerinde samet doğan'a da teslim edilebilir diye kurşun kalemle bir not düşmüşler bizde teslim ettik, demişler ve teslim etmişler.

  biz karakola gidiyoruz sizde karakola gidin bir hata yaptık haklısınız ama karakola gidiyoruz şeklinde kuzenime söylemişler, kuzenim bana söyleyince ben bu şahsı aradım, kardeş dedim bilgisayarı samet doğan diye birisi almış ne iştir bu dedim allah allaah dedi abi ben şimdi eminönündeyim bana hangi şubeye verildiğini söyler misin bende o şubeye geçeyim öyle birşey olamaz sen bana takip numarası ve kuzeninin adını soy adınıda bi ver dedi, bende kendisine sen bi bekle olduğun yerde dedim kuzenimi aradım, kuzenimde bana nurol bu kargoyu samet doğan adı altında şu tckn lu şu telefon numaralı volkan demir almış dedi, tamam kapat dedim. volkan demir'i tekrar aradım telefonlarıma çıkmadı.

  kargoyu aradım muhatap bulamadım, kargo görevlileri bilemeyiz beyefendi belkide siz bu ürünün bilgilerini paylaştınız birileriyle dediler, adana aras kargo genel müdürlüğe tazmin talep dilekçesinde bulundum 27.09.2018 tarihinde mazhar beyle görüştüm ürün bedelinizi araştırdım 10.700 tl 2. el bedeli tarafınıza cumaya kadar ödenecektir dedi, ancak bugün 01.10.2018 günü saat 11.00 'da adana bölge müdürlüğünde bizzat yanına gittim ve bana istanbul genel müdürlük ret verdi dedi nedenini sorduğumda bu kargo çalınmış dava sonucunu bekliyoruz ona göre karar verilecektir dedi, geçen hafta öyle söylemiyordunuz dedim valla böyle dedi pişkin pişkin, peki dedim tazmin talebimin ret olarak yazılı bir şekilde verebilir misiniz dedim, yok sözlü veriyorum dedi ret para yok dedi. her neyse yaklaşık 1 aydır bu kargo firmasının hatasının hayatıma olumsuz etkileriyle uğraşıyorum, muhatap bulamıyorum, inanın kimse ilgilenmiyor zaten dava açarlar 7-8 ay sürer o zamana kadar da kim öle kim kala diye düşünüyorlar biliyorum.

  aslında benim merak ettiğim bazı sorular var!!!

  1- benim kargomun o şubeye gideceğini nereden öğrendi ?
  2- kargo görevlileri kargonun üzerine kurşun kalemle samet doğan'a da verilebilir diye not düşülmüş diyorlar, fakat adana yamaçlı şubesi çalışanları biz kesinlikle öyle bir not yazmadık tophane şubesi yalan söylüyor diyorlar ayrıca bu samet doğan kim?
  3- madem samet doğan'a da verilebilir yazıyor neden volkan demir'e kargoyu teslim ettiler?
  4- aras kargo içerisinde köstebek olabilir mi ? benim kargo bilgilerimi nereden biliyor?
  5- aras kargo neden sorumluluğu üstlenmiyor da oyalama taktikleriyle beni geçiştiriyorlar?

  ayrıca benimle aynı gün samsundan bir arkadaşı aramış bu şahıs ve o arkadaşı da benim gibi düşürmüş. kargo görevlilerine de alıcının eşiyim demiş. kargo görevlileri de teslim etmişler. o arkadaşın zararı da 28.000 tl'dir.

  aşağıdaki fotoğraf kuzenimin aras kargo çalışanlarından ısrarla talep ettiği video görüntülerinden alınmış bir fotoğraftır. videoyu paylaşmadılar!!!bilgisayarımı alan şahıs budur.

  https://eksiup.com/362887b7e376

  aras kargoya teslim ederken ki fotoğrafım.

  https://eksiup.com/57c2ed94e392

  kargom teslim alındı mesajı geldikten sonra kargo ekranını sorguladığımda teslim edilmiştir bilgisini gördüm, ancak kuzenime teslim edilmedi. hatta bu bilgi 25 gündür her gün değiştirilerek teslim edilmedi bilgisi görünmektedir.

  ilanımın linki :https://www.sahibinden.com/…anavari-601890297/detay

  tarafımca linkedin üzerinden evrim aras'a da konuyu ilettim ancak henüz cevap almış değilim.

  bu işin peşini bırakmayacağım, sizden de ricam lütfen yakın çevrenizle ve çeşitli sosyal medya kanallarıyla benim bu mağduriyetimi paylaşırsanız çok memnun olurum. aynı zamanda böyle bir mağduriyetin başka arkadaşlarımızın başına da gelmesini önlemiş oluruz. sahibinden'e de böyle bir dolandırıcı çetesinin olduğu ve siteleri üzerinden insanları dolandırdıkları şikayetini yaptım. bu mağduriyetimin çözülmesi için twitter'dan da çeşitli tt çalışmaları yapacağım. aras kargo mağduriyetimi giderene kadar bu işin peşini bırakmayacağım. bu olayda tamamen sorumlu araskargo'dur, gönderimi benimle ve alıcıyla alakası olmayan 3. bir kişiye teslim etmiştir. --

  edit1:

  merhaba arkadaşlar.

  konuyu açtığımdan beri ve gündemde olduğumuzdan beri aras kargo tarafından defalarca arandım.

  bu konuşmaların sonucunda aras kargo tazmin bedelimi tarafıma ödeyeceğini yazılı bir belgeyle taahhüt etti.

  bende kendilerine paranın veya bedelin peşinde olmadığımı, tüm mağdur olan arkadaşlarımızın ve bundan sonra firmayı kullanacak arkadaşlarımızın ileride böyle mağduriyetler yaşamaması için neler yapabileceklerini, nasıl bir yol izleyeceklerini, alınacak tedbirleri ve uygulanacak yaptırımları sordum.

  firma yetkilileri; öncelikle sizin probleminizi çözmek istiyoruz, bundan sonra tüm kargoların adresten ve kişiden başka kimseye verilmeyeceğini, başkası almaya gelse bile alıcının aranıp bilgilendirileceğini, tüm şubelere gerekli bilgilendirmenin yapıldığını söylediler.

  şuan mağduriyeti olan arkadaşlar: benim sorunumun çözülmesinin önemli olmadığını diğer bütün mağdur olan arkadaşlarımın sorunları ile ilgili neler yapacaklarını sordum ve aras kargo üst yetkilisi mağdur olan arkadaşlarımın sorunlarıyla bizzat ilgilendiğini, ayrıca bu dolandırıcılıklar arasında bazı durumlarda hem alıcının hem de satıcının dolandırıcı olabildiğini, bu yüzden tüm dilekçelerin tekrar titizlikle inceleneceğini, mağdur olan tüm arkadaşların sorunlarını çözeceği hususunda söz verdi.

  devamında mağdur olan arkadaşlarımla kendi kişisel numarasını paylaşabileceğimi, mağdur olan arkadaşlarla birebir çalışacağını söyledi.

  başta dh forum ve tüm ekşi sözlük olmak üzere, bana ve seslerini duyuramayan tüm mağdur arkadaşlarımıza konunun duyurulması ve mağduriyetimizin giderilmesi için yardım eden , konumuzu üst sıralarda tutan tüm bilinçli ve ilgili değerli arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

  bu süreçte sesimizi duyan, bundan sonra gerekli tedbirleri sonuna kadar alacağına dair çalışmalar başlatan aras kargo’ya teşekkür ediyorum.

  son olarak bu dolandırıcılık çetesini ben, benim gibi mağdur olan arkadaşlar ve aras kargo üst yetkilileri ile beraber çalışarak ortaya çıkaracağız.

  bununla ilgili ciddi sözler aldık.

  bundan sonra kargo sektörü güvenliği ile ilgili somut adımlar atılmasını bizzat takip ediyor olacağız.

  bu çetenin peşini bırakmayacağız.
 • işte aradığım rezalet. bana böyle rezaletlerle gelin şakkadak puanım 10/10.
 • vay arkadas neler donmus. umarim laptopun parasini alabilir arkadas.
 • son günlerdeki rezalet rezaletlerinden sonra ilaç gibi gelmiştir. devlet adamın götünden kan alır.

  aras kargo içerisinde hırsızları çalıştırıyor ve bunlar belli ki şebele olmuşlar ve sorumluluk almak istemiyorlar. sözlü beyan nedir ya?

  aras kargo bitmiştir.
 • rezalet entrysinde sorulan soruların cevapları bulunamazsa organize işler tadında bir dolandırma hikâyesi barındıran rezalettir. sahibinden üzerinden kurban bulunur, özellikle kargo firması seçilir ve şebeke işleri tıkır tıkır yürütür. buradaki sıkıntı, çok kişinin bu taşıma işinde hizmet vermesi nedeniyle köstebeğin bulunmasının ciddi manada zorlaşmasıdır. mahkeme ile dolandırma işini başlatan alıcının görüşme yaptığı kişiler incelenerek aralarında aras kargo çalışanı olup olmadığı aranabilir ama kim öle kim kala. birine kargo gönderirken onun talep ettiği kargo ile göndermemek lazım imiş. türkiye'de hergün nasıl dolandırılamayacağımız, birileri üzerinde tatbik edilerek öğretiliyor maalesef. *
 • über rezalet. kardeş bu nasıl bir dolandırılma şeklidir. ağzım açık okudum, resmen herifin(dolandırıcının) aras kargonun o şubesinde tanıdığı çalışıyor da öyle anlaşıp bu işi götürüyor gibi geldi. aras kargo suçludur alıcı dışında birine vermişler sonuçta. umarım hakkını geri alabilirsin.
 • rezalet gibi rezalettir. harbi rezalettir. aras kargonun seyrantepe şubesinde bir çalışanla papaz olduğum için inandığım rezalettir.
 • organize rezalet puanım 10/10
 • öncelikle yazar arkadaşa geçmiş olsun diliyorum.

  aras kargo oldukça agresif fiyat politikalarıyla gerek e-ticaret gerekse diğer lojistik ağları içinde oldukça yoğun iş yapan bir kargo şirketi. bu durumda kendilerinin hizmet kalitesini ön plana çıkarıp bunu daha da geliştirmek yerine nasıl olsa müşterimiz var gözüyle baktıklarını bu yaşanan olaydan çıkartabiliriz.

  sonuç olarak bu tarz olaylar her ne kadar yapılan işin kalitesinde en temel etken olan güveni etkilese de en azından yaşanan durum sonrası müşteri ile iletişim böyle olmamalıdır kanımca.
  10/10 puanı hak eden rezalettir.
 • böyle bir rezalet olamaz.