şükela:  tümü | bugün
  • op'nin başına kalabilecek kişilerdir. bir ima mı var acaba başlıkta diye düşünmeden edemedim.
  • (bkz: valar morghulis)

ülen arkadaş, bir günde aynı bakınızı iki defa verdim. olur da ölürsem mezar taşıma yazın bari.
  • belki de sözlükte entry giriyorlardır zavallılar.
  • (ara: format)
  • bana, bu ülkede ölümün ne kadar sıradanlaştığını gösteren 100 kişidir. bu ülkede bayrama gidersin yolda kaza yapar ölürsün. parkta oynamaya gidersin röğar kapağı olmayışından ölürsün. panik yapan sürücü fren yerine gaza basar yine ölürsün. birilerini eleştirmeye gidersin biber gazından dolayı kalp krizi geçirerek ölürsün. biber gazının yetmediği yerde polis kurşunuyla ölürsün. yani bu ülkede genel olarak ölüyoruz, kurban bayramında kesilmeyi bekleyen hayvanlar misali. hepimiz yarınlarda ölmek için sıramızı bekliyoruz bu ülkede ve düşünüyoruz "acaba nasıl öleceğim ?"
  • geçen bayramda 63 kişi ölmüştü trafikte, bu bayram 4 gün ve 9 gün tatil var o yüzden 100 kişiyi bulabilir ama dilerim kazasız belasız bir bayram yaşarız. ayrıca bunlar da var (bkz: kurban bayramında kendini kesmek)
  • biri ben olabilirim. ankara'dan izmir'e yapilacak olan road trip'imizde sofor koltugunda esim olacak. simdiden hepinizi cok seviyorum arkadaslar.
  • 2 günleri kaldığından habersizlerdir. etrafınızda gördüğünüz herhangi biri olabilir. ben de olabilirim. hayat işte.

şahsen nezleyim ve çay içiyorum. borcum da yok.
  • her gün ölen binlerce kişi varken sorgulamadığımız bir önermeyi sorgulattıran gereksiz önermedir. yarın da binlerce kişi ölecek ve biz şu an yarın ölecek kişiler için "a.c.a.b.a ne yapıyordur" diye sorgulamıyoruz. bence bunu da sorgulamak gereksizdir. hayatın akışında her şey vardır. kazasız belasız bir bayram dileği ile.