şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğitimci bir arkadaşımızın 2 haziran 2018 günü yani dün lgs sınavı sırasında tanık olduğu durumu sozluk üzerinden daha fazla kişiye ulaştırmak için sözlükteki ilk başlığımı açmış bulunuyorum.
  özetle, dün yapılan 8. sınıf lgs sınavının soruları sınav sırasında yasak olmasına rağmen 1000’lerce kişiye whatsapp üzerinden gönderilmiştir. bundan menfaat sağlamak isteyen kişi yada kişiler sınav sorularını çözüp paylaşmış olma ihtimali söz konusu olmuştur. şu anda olayı yapan kişiler tespit edilmiş olup emniyet birimleri pazartesi günü savcı ile birlikte konu üzerinde çalışma yapacaktır. haber kanallarının ihbar hatları, tanınmış eğitimcilere sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılmaya çalışılsa da hiç bir sonuç alınamamış durumdadır. konunun gündemde tutulması ve çocuklarımızın mağduriyetinin önlenmesi için sözlüğün desteğini rica ediyorum. saygılar

  edit: olayın gerçekleştiği okul ümraniye ilçesinde. yapanlar hemen belirlenmiş ama işin medyaya yansıması önemli çünkü seçim öncesi sumen altı edilme ihtimali var. ben bilgi geldikçe paylaşacağım.

  edit 1: son durumda sosyal medya sayesinde konu haber kanallarına düştü ve şüpheliler ile ilgili işlem yapıldığı söyleniyor. öğretmenler dün serbest bırakılmış. umarım kopya ile haksız yere menfaat sağlayanlar olamamıştır.
 • bi bokumuz da doğru olsun şu ülkede amk.
 • haber portallarına yeni yeni düşmeye başlayan rezalet.
 • https://twitter.com/…maz/status/1002903097671331841

  konuyla ilgili şu şekilde bir görsel dolaşıyor şu anda.
 • sınavın derhal iptali gerekir. rezil ülkenin rezil sınavlarından birisidir.
 • insanlar içlerinden donlarını çaldırsalar, pantolon var birşey gözükmüyor ki diyecek hale delmiş.

  beyin fakirinin bakış açısına bak ya; içeriye dumanla mı haber verilecekmiş. ufak beyniyle bir de milyonlarca insanla paylaşma cüretinde bulunuyor süper bakış açısını.

  ne zaman bu kadar zavallı hale geldin güzel ülkem?
 • tanıdığım ne kadar milli eğitim müdürü, şube müdürü, sendika başkanı varsa çocukları fen lisesinde. hepsinin çocuğunun bu kadar zeki olması imkansız çünkü babalarının zeka düzeyleri belli.

  iktidar değiştiğinde hoca bir zahmet apolet işinden önce bu işlere odaklanırsa bu ülkenin insanına daha çok faydası dokunur haberi olsun.
 • arkadaki kağıda bakılırsa gözetmenlik yapan bir öğretmen içerden soruları çekmiş.

  iyi niyetli düşünerek soruları görmek isteyen bir velinin ricası üzerine çekilmiş olabilir. çocuğu başka okulda olabilir. içeriye cevaplar gitmemiş olabilir. bu durumda okul idaresi sınava cep telefonu ile öğretmen aldığı için yüksek ceza alır, öğretmen sınava cep telefonu ile girdiği için yüksek ceza alır, veli ve soruyu çeken öğretmen soruları sızdırdığı için çok yüksek bir ceza alır.

  bu iyi niyetli olmamın sebebi geçmiş yıllarda bu işin çok profesyonelce yapılıp bir kaç gün önceden servis edilmesi idi. * yani mevcut iktidar böyle amatör çalışmaz.

  kötü niyetli bir suç unsuru tespit edilirse - ki artık çok geç- tüm sınav iptal edilmelidir. o fotoğrafı çeken zat-ı muhterem keşke okul içindeki polise gidip ihbar etseydi.

  edit: kimlik numarası da var. soruyu paylaşan görevli 3 dk içinde tespit edilebilir.

  ekleme 2: lan ne salak adamlarsınız siz ya. bir memur yanlış yapar: hemen meslekten atılsın, bir salak soruları çıkarır hemen sınav iptal edilsin. ya hu sorun ne? sonuç ne? kim yapmış? ne yapmış? o kadar çocuk sınava giriyor da atıyorum ufak bir zümreye gittiyse neden o kadar çocuk mağdur edilsin? bu çözüm değil. böyle çözüm de olmaz.
 • "eeee çüş amk yaa" diye kafamı duvarlara vurma isteği uyandıran olay.