• tanıdığım ne kadar milli eğitim müdürü, şube müdürü, sendika başkanı varsa çocukları fen lisesinde. hepsinin çocuğunun bu kadar zeki olması imkansız çünkü babalarının zeka düzeyleri belli.

iktidar değiştiğinde hoca bir zahmet apolet işinden önce bu işlere odaklanırsa bu ülkenin insanına daha çok faydası dokunur haberi olsun.
  • bi bokumuz da doğru olsun şu ülkede amk.
  • insanlar içlerinden donlarını çaldırsalar, pantolon var birşey gözükmüyor ki diyecek hale delmiş.

beyin fakirinin bakış açısına bak ya; içeriye dumanla mı haber verilecekmiş. ufak beyniyle bir de milyonlarca insanla paylaşma cüretinde bulunuyor süper bakış açısını.

ne zaman bu kadar zavallı hale geldin güzel ülkem?
  • sınavın derhal iptali gerekir. rezil ülkenin rezil sınavlarından birisidir.
  • arkadaki kağıda bakılırsa gözetmenlik yapan bir öğretmen içerden soruları çekmiş.

iyi niyetli düşünerek soruları görmek isteyen bir velinin ricası üzerine çekilmiş olabilir. çocuğu başka okulda olabilir. içeriye cevaplar gitmemiş olabilir. bu durumda okul idaresi sınava cep telefonu ile öğretmen aldığı için yüksek ceza alır, öğretmen sınava cep telefonu ile girdiği için yüksek ceza alır, veli ve soruyu çeken öğretmen soruları sızdırdığı için çok yüksek bir ceza alır.

bu iyi niyetli olmamın sebebi geçmiş yıllarda bu işin çok profesyonelce yapılıp bir kaç gün önceden servis edilmesi idi. * yani mevcut iktidar böyle amatör çalışmaz.

kötü niyetli bir suç unsuru tespit edilirse - ki artık çok geç- tüm sınav iptal edilmelidir. o fotoğrafı çeken zat-ı muhterem keşke okul içindeki polise gidip ihbar etseydi.

edit: kimlik numarası da var. soruyu paylaşan görevli 3 dk içinde tespit edilebilir.

ekleme 2: lan ne salak adamlarsınız siz ya. bir memur yanlış yapar: hemen meslekten atılsın, bir salak soruları çıkarır hemen sınav iptal edilsin. ya hu sorun ne? sonuç ne? kim yapmış? ne yapmış? o kadar çocuk sınava giriyor da atıyorum ufak bir zümreye gittiyse neden o kadar çocuk mağdur edilsin? bu çözüm değil. böyle çözüm de olmaz.
  • https://twitter.com/…maz/status/1002903097671331841

konuyla ilgili şu şekilde bir görsel dolaşıyor şu anda.
  • https://pbs.twimg.com/media/deshc7rw4ayicgn.jpg

sızan fotolardan birisi bu,arkada öğrenci listesi mevcut(aday yoklama listesi) kitapçık türleri işaretlenmiş,bunu çeken salonda görevli başkan ya da gözetmenden birisi,aynı sınavda aynı ilçede(ümraniye) ben de görevliydim telefonlar ile salona kesinlikle sokulmadık,bu aymazlığı yapan kişi aleyhine kesinlikle dava açılmalı,meb açığa almalı.

arkada öğrencilerin tc nolu görünüyor,hatta soyisimler de çıkmış,meb derhal bu okulu ve salonu tespit etmelidir,ilgili öğretmeni açığa almalıdır,değişen bir sistem ilk defa uygulanan bir sınav,herkes tedirgin fotoğraf çekip arkadaşına atıyor,bu adam çocukların optiğini de değiştirir,öğrencilere yönlendirme de yapar,her haltı yapar.

fotoyu paylaşan adres https://twitter.com/…maz/status/1002903097671331841
  • sınav görevlisi öğretmenin işgüzarlığıdır. oysaki kurallar gayet netti. ben de görevliydim ve çanta bile götürmedim yanımda. çünkü görev belgesinde açık bir şekilde yazılmış nelerin yasak olduğu. buna rağmen yanında telefon olan birçok arkadaş vardı. sınavdan önce hepsini toplayıp kutuya koydular. ama duyduğumuza göre toplanmayan okullar da varmış. bunlar hep toplumumuzun kural tanımazlığından maalesef.
  • "eeee çüş amk yaa" diye kafamı duvarlara vurma isteği uyandıran olay.
hesabın var mı? giriş yap