*

şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar sesimi duyurmak için affınıza sığınarak ilk defa böyle bir entry açmak durumunda kaldım. sakarya' da yaşıyorum, genel olarak bu pandemi olayından bağımsız herşeyi yıllardır internetten tedarik ederim. bir süredir yaptığım alışverişlerde bu pandemi süreci dahil aras ve mng kargo hariç sorun yaşamadım. fakat bölgeme bakmakla yükümlü şube olan sakarya kurumsal şubesi kargolarımızı keyfi olarak teslim etmiyor, önce sitenin kapısına apartman kapısına kargonuz var gelip alın diye başladılar, neymiş kapıya gelemezlermiş virüs varmış, şimdi yine bunlara denk gelen siparişlerimde şubeye gidiyorum kargomu kendim alayım diye ve kargolarımı ortalık karışık diye bulamayıp teslim etmiyorlar biz dağıtıma çıkaracağız diyorlar, sonra bekliyorum bu sefer dağıtıma çıktı gözüküyor ama akşam kargo yok sistemde sorgulama yaptığımda ise adres eksik yetersiz, şahıs bulunamadı falan diyor ve tekrar şubeye gittiğim zaman utanmadan biz sizi bulamadık diyorlar, personelde cep numaram bile var, buradan sonra hiddetleniyorum! ibnelere dedim ki dağıtmak zor geliyorsa gelip alırım sürekli gidiyorum para verip aldığım mal ortada yok, arabada vs lan hani çıkmayacaktı dağıtıma. şerefsizler para verip aldığımız malların süre geçiyor karşı tarafa parası yatıyor bir de paramı kurtarmak için firmalarla uğraşıyorum. müşteri hizmetlerini arıyorum şikayet kaydı alıyorlar, telefonda sanki hiç siklerinde değil gibi konuşup başlarından savıyorlar döneceğiz deyip dönmüyorlar, sizin gibi kargonun yapacağı işi sikeyim. bu ne ya biz azıcık işimizde savsaklasak başımıza gelmeyen kalmıyor ne kadar lanet olası firmalarsınız be. ptt kargo bile sizin gibi güya kaç senelik kargonun hizmetini resmen sildi attı.

edit: arkadaşlar bugüne kadar kendilerine ne bağırıp çağırıp atar yaptım ne de kinaye yaptım, yeterki malım gelsin, ibnelik yaparlar sonra diye hep nazik bir dille konuştum, rica ettim hatta çok soru sorunca değişen konuşmalara tahammül ediyorum ama bu işi bu noktaya onlar getiriyor.
  • bir tanıdığınızın şirketi varsa alıcı ismini şirket yapın ve vergi numarasını da belirtin. getirirken özen gösterdikleri gibi sorun olursa linkedin'den "kurumsal iletişim müdür"ü gibi birini bulun iş çözülüyor. sürat kargo denen firma 20 gün bekletmişti kargomu. sağolsun bu metodu geliştirdim kendileri sayesinde. artık tüm kargolarım ".... a.ş." adına geliyor.
  • ne guzel kibar başlayıp dümdüz gitti adam. yazarken yaşadı resmen sinirlendi. vay be.

rezalet üstü rezalet. teslim edildi deyip çökebilirler bile. kayboldu derler sonra ugras dur. olmayan şey değil. bu günlerde e-ticaretten uzak durmak gerek.
  • rezalet değil standarttır.
  • her şeyi dört dörtlük beklemek insanı yoran bir şey. biraz esnek davranmak iyidir. çünkü kargo muamma bir konu. çalışma yükü fazla. türkiye'de her meslekte çalışan insanda bıkkınlık var. iyi çalışan da karşılığı alamıyor o da salıyor. mutlu değil kimse. o yüzden bu durumlara alışırsan daha az gerilirsin. kargon kayıp olmadığı ve çalınmadığı sürece her problem bir şekilde çözülüyor. mükemmeli aramayalım diye demiyorum. kendini yıpratıyorsun gereksiz stres oluşuyor. ne zaman müşteri memnuniyeti güler yüzlü personelle ve işini tam yapan insanlarla ölçülür hale gelir o zaman dediklerinde haklısın. ülkenin durumu malum. sakin konuşursan problemini çözerler. biraz da vicdanlarına seslenmek lazım çalışanların. hiçbir kargoyla problem yaşamadım yaşamayacağım manasına da gelmiyor. aşırı sorunlu olduğu zaman kargo değiştiriyorum. onun dışında ürün taahhüt edildiğinden geç de geldiği oldu. bu biraz senin tahammül seviyenle alakalı. şirketlerin durumu bu kendini strese sokmak yerine işi basitçe çözmeye bakacaksın.