şükela:  tümü | bugün
127 entry daha
 • resmen eğitim almamayı övüyorlar. halk için birşey yapılmayıp kendilerinden olanı büyütüyorlar. aslına bakarsan tüm devlet kadrolarında maaşların normal olup özel sektörünün nasıl içinden geçtiler. takdirlik.
 • yiyin efendiler yiyin
 • kpss'den 85ler 90lar alıp mülakattan ötürü atanamadıktan sonra bu başlıkları görüyorum ya. hayat sikesim geliyor.
 • iç savaş için paralı asker yetiştirmek
 • (bkz: sturmabteilung)
  (bkz: kahverengi gömlekliler)
  1920'de kurulmuş, 1921'de ise tam anlamıyla yarı askerî bir nitelik kazanmıştı. örgüt, 1920'li yılların başlarında parti toplantılarının güvenliğini sağlamak amacıyla hareket etmekteydi. parti toplantılarını sabote etmek isteyen komünistlerle kavgaya tutuşan kahverengi gömlekliler, daha sonraları barlarda, birahanelerde ve benzeri yerlerde komünistler ile sıklıkla kavga etmeye başladı. bu kavgalar, kanlı çatışmalar halinde sokaklarda da yaşanabiliyordu. 1934'ten sonra sa'nın personel mevcudu 3.5 milyona kadar çıktı. ayrıca ağır silahları da mevcuttu. buna karşı alman ordusunun sadece 100.000 askeri vardı. böylece kahverengi gömlekliler, almanya içinde ikinci bir ordu haline geldi ve nasyonal sosyalistlerin politik rakiplerinin bastırılmasında önemli rol üstlendi. kahverengi gömlekliler aynı zamanda yardımcı polis (hilfspolizei) olarak da görev yapmışlardır.
  (bkz: politik rakiplerin bastırılması)
  (bkz: ikinci bir ordu haline geldi)
  (bkz: yardımcı polislik)
  (bkz: kıyafet rengini bari başka seçseydiniz)
 • gereksiz bir oluşuma gereksiz bir zamdır.

  polis al bekçi ney.
 • "bekciye zam" değil de "ucuza polis" geliyor gozuyle değerlendirmek lazım mavzuyu
 • geçen gün iki tanesini birinin arabasına binmiş maskesiz bir şekilde sohbet ederken gördüm. daha hiç faydalarını görmediğim gibi sokak ağası gibi takıldıkları için asayişe zararlı görüyorum. şimdi zam yaparlarsa iptal ederler mi dediğim şeyi yeniden mükafatlandıracaklar.

  bu arada öğretmenlere maaş yüzünden laf edenleri bu başlığa bekliyoruz. *
 • akplilerin çoğunun bir akrabası falan bir yere güvenlikçi olarak yerleşmiştir. o yüzden baktılar buradan ekmek var bekçiliği çıkardılar. şimdi de vasıfsız bu kesimi elinde tutmaya çalışıyorlar. bekçi seçimlerinin de nasıl yapıldığını gördüğümüz için hiç duyar kasmayın, yüzde 90'ı akp yandaşı ailelerin çocukları bunlar. diyanet gibi süzgeç olarak kullanıp yarın bir gün askeriyeye ya da polisliğe de geçirebilirler. ha oralarda da zaten liyakata bakılmadan alımlar yapılıyor da hiç olmazsa yapılı adamları alın da bari bir caydırıcılığı olsun. 20 yaşında çiroz bebelerin elinde copla silah olmasa halleri harap
 • bir kanun teklifi. akp’nin yakın çevresinde o kadar vasıfsız tip var ki demek ki bunlar için götlerinden bir görev uydurup adını bekçi koyup bu tipleri kadrolara dolduracaklar. e tabii bütün üniversite mezunu yandaşları bir yerlere soktular şimdi sıra vasıfsız yandaşlara geldi onları da görmeleri lazım.
12 entry daha